Dodělání ASR

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Takže po výhřevu sedaček jsem se pustil i do ASRka.Takže co je potřeba:Tlačítko ASR natáhnout drát od tlačítka do pojistkovky podle schématu na 12V a od tlačítka do motorového prostoru.Dost dlouho jsem zjišťoval jakou jednotku použí která to umí.Nakonec se mi podařilo na aukru koupit novou.Problém nastává v těch číslech,každá jednotka má dvě a to jsem nevěděl,to nejvíc mátlo.Takže číslo jednotky kterou jsem použil je 1J0 614 417C a číslo elektroniky té jednotky je 1C0 907 379D.dále se tato jednotka vymění za stávající jednotku ABS,pokud již v autě máte třeba ESP,tak automaticky máte i ASR.Mě šlo hlavně o systém EDS,který je již součástí ASR.Po přehození jednotky se připojí ten drát co jsme si natáhly do motorového prostoru na pozici 13 pinu na sběrnici jednotky ASR.PAk se to nakóduje v řj.Pak odvzdušnit a musí to šlapat...

Zkoušel jsem to na louce a musím říct,že dobré.Oproti třeba ASR v oktávii se mi to zdá takové šetrnější vůči brzdám,nejsou tam takové rázy,ale je to plynulejší.

Celou výměnu provedl mistr mechanik MKTech,tímto mu děkuji za výbornou práci,která trvala něco okolo hodinky,tlačítko jsem již měl připraveno.

Ještě chci říct,že ten systém EDS by měla umět snad každá novější jednotka ASR,protože ASR spolupracuje a je součástí EDS elektonické uzávěrky diferenciálu...
Přílohy
PA250553.jpg
PA250554.jpg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

No a to mi teda řekni, když nemám ASR ani ESP a dám tam tu jednotku co to umí, tak mi bude fungovat i EDS ??? To jako že bych měl mít elektronickou uzávěrku differáku ? To by mi pak stačilo jenom tlačítko na uzávěrku a žádny ESP nebo ASR nepotřebuju :twisted:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od xerxes »

Deivid píše:Takže po výhřevu sedaček jsem se pustil i do ASRka.Takže co je potřeba:Tlačítko ASR natáhnout drát od tlačítka do pojistkovky podle schématu na 12V a od tlačítka do motorového prostoru.Dost dlouho jsem zjišťoval jakou jednotku použí která to umí.Nakonec se mi podařilo na aukru koupit novou.Problém nastává v těch číslech,každá jednotka má dvě a to jsem nevěděl,to nejvíc mátlo.Takže číslo jednotky kterou jsem použil je 1J0 614 417C a číslo elektroniky té jednotky je 1C0 907 379D.dále se tato jednotka vymění za stávající jednotku ABS,pokud již v autě máte třeba ESP,tak automaticky máte i ASR.Mě šlo hlavně o systém EDS,který je již součástí ASR.Po přehození jednotky se připojí ten drát co jsme si natáhly do motorového prostoru na pozici 13 pinu na sběrnici jednotky ASR.PAk se to nakóduje v řj.Pak odvzdušnit a musí to šlapat...

Zkoušel jsem to na louce a musím říct,že dobré.Oproti třeba ASR v oktávii se mi to zdá takové šetrnější vůči brzdám,nejsou tam takové rázy,ale je to plynulejší.

Celou výměnu provedl mistr mechanik MKTech,tímto mu děkuji za výbornou práci,která trvala něco okolo hodinky,tlačítko jsem již měl připraveno.

Ještě chci říct,že ten systém EDS by měla umět snad každá novější jednotka ASR,protože ASR spolupracuje a je součástí EDS elektonické uzávěrky diferenciálu...
Dobrá práce Děkuji bude se hodit :wink:

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Goauld píše:No a to mi teda řekni, když nemám ASR ani ESP a dám tam tu jednotku co to umí, tak mi bude fungovat i EDS ??? To jako že bych měl mít elektronickou uzávěrku differáku ? To by mi pak stačilo jenom tlačítko na uzávěrku a žádny ESP nebo ASR nepotřebuju :twisted:
Kua strýcu,četl jsi co jsem psal?Pokud máš jen ABS což byl můj případ,tak stačí přehodit tuto jednotku a přidat tlačítko pro vypnutí,ale mít ho tam nemusíš.....Ael pokud chceš jen EDS,tak si sežeň jednotku co umí jenom EDS...hodně štěstí...ASR má už v sobě EDS.Už jsi ready?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

Ale já furt nemužu pochcopit, kde vezmu tu elektronickou uzávěrku diferáku... mě neřikej, že to už v sobě má zabudovany a páč tam není jednotka co to umí používat, tak je to nezapojeny. U japonce bych to pochopil, ale u VW co není ve výbavě, na to není ani příprava.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Goauld píše:Ale já furt nemužu pochcopit, kde vezmu tu elektronickou uzávěrku diferáku... mě neřikej, že to už v sobě má zabudovany a páč tam není jednotka co to umí používat, tak je to nezapojeny. U japonce bych to pochopil, ale u VW co není ve výbavě, na to není ani příprava.
Ty voe,to není možné.Ta jednotka má mechanickou část a elektronickou část kapiš to?A to je jeden celek,jenom přehodíš ten štekr z jedné jednotky do druhé a pipojíš k tomu jeden drát od tlačítka,které si doděláš a přehodíš 6 trubek co jsi původně odšrouboval od té původní jednotky nakóduješ v řj.A je to hotové.Už nevím,jak bych Ti to vysvětlil.Navrchu máš fotky,jak to celé vypadá.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od xerxes »

Deivid píše:
Goauld píše:No a to mi teda řekni, když nemám ASR ani ESP a dám tam tu jednotku co to umí, tak mi bude fungovat i EDS ??? To jako že bych měl mít elektronickou uzávěrku differáku ? To by mi pak stačilo jenom tlačítko na uzávěrku a žádny ESP nebo ASR nepotřebuju :twisted:
Kua strýcu,četl jsi co jsem psal?Pokud máš jen ABS což byl můj případ,tak stačí přehodit tuto jednotku a přidat tlačítko pro vypnutí,ale mít ho tam nemusíš.....Ael pokud chceš jen EDS,tak si sežeň jednotku co umí jenom EDS...hodně štěstí...ASR má už v sobě EDS.Už jsi ready?[/q
jo už jsem v Chaosu 8O

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

:lol: :lol: :lol: :wink:

Uživatelský avatar
Vasa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Vasa »

je rozdíl elektronická (přibrždováním jednoho kola se dozílí přenos síly na druhé kolo)
a mechanická (mechanické spojení dvou hnaných poloos)
uzávěrka

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

No konečně, něco čemu rozumím. Teď už to chápu, že to funguje tak, že to přibržďuje kola BRZDAMA a nezavírá nijak diferenciál :lol:

V tom případě... chci to taky, vypadá to jednoduše :P
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Goauld píše:No konečně, něco čemu rozumím. Teď už to chápu, že to funguje tak, že to přibržďuje kola BRZDAMA a nezavírá nijak diferenciál :lol:

V tom případě... chci to taky, vypadá to jednoduše :P
A co celou dobu píšu?

http://volkswagen.cz/lexikon/?letter=p&lexicon_id=81

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

No jo no :oops: Když já sem furt hledal uzávěrku diferenciálu, ale ona žádná není, to je to co sem nechápal, pak sem si to taky našel jak to funguje. No co, člověk se pořád učí, hlavně že to funguje, uvažuju o tom teda tady, vypadá to slibně :)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od srotty »

A na kolik ta jednotka ASR přišla,teda jestli se můžu zeptat?Odvzdušňování jsi asi musel dělat přes VAG,protože když se zavzdušní jednotka ABS ,tak normálně pomocí šlapání pedálu brzdy to prý odvzdušnit nejde?Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od xerxes »

srotty píše:A na kolik ta jednotka ASR přišla,teda jestli se můžu zeptat?Odvzdušňování jsi asi musel dělat přes VAG,protože když se zavzdušní jednotka ABS ,tak normálně pomocí šlapání pedálu brzdy to prý odvzdušnit nejde?Díky
Abs jde Odvzdušnit i bez vag stači najet na šutry :mrgreen:

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

srotty píše:A na kolik ta jednotka ASR přišla,teda jestli se můžu zeptat?Odvzdušňování jsi asi musel dělat přes VAG,protože když se zavzdušní jednotka ABS ,tak normálně pomocí šlapání pedálu brzdy to prý odvzdušnit nejde?Díky
Na kolik přišla?Hooodně dobrá cena,ale to se už asi nepodaří a navíc to byla funglovka.Odvzdušňovalo se to normálním způsobem,akorát pak byla pracovní poloha pedálu níž než původně,ale včecko brzdí tak jak má.Teď už se to celkem srovnalo a pedál pracuje jako původně.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“