Vrzání palubky!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od T4 »

řešil jsem asi měsíc rezonanci kastlíku u spolujezdce, něco se mi tam stále ozývalo...x-krát jsem ho měl venku a postupně jsem tam izoloval všechno možné...nakonec jsme na to šli ve dvou a já seděl uvnitř auta s nastartovaným motorem a ten druhý venku osáhaval vše možné v motorovém prostoru až jsme přišli na to co to bylo....jeden trochu povolený šroubek na chladičové stěně/PP blatník....po tom nosníku se ten zvuk cpal do auta až to působilo jako vibrace kastlíku...tzn. já mám vyřešeno a opět mám klid a jsem happy :)
Obrázek

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Alinek »

vwgangsta píše:jj když tu mřížku chytnu rukou tak to přestane brzučet.. někdo jste s tím neměl problém?
Tak to bych řešil tim přilepením/páskou
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Alinek »

T4 píše:řešil jsem asi měsíc rezonanci kastlíku u spolujezdce, něco se mi tam stále ozývalo...x-krát jsem ho měl venku a postupně jsem tam izoloval všechno možné...nakonec jsme na to šli ve dvou a já seděl uvnitř auta s nastartovaným motorem a ten druhý venku osáhaval vše možné v motorovém prostoru až jsme přišli na to co to bylo....jeden trochu povolený šroubek na chladičové stěně/PP blatník....po tom nosníku se ten zvuk cpal do auta až to působilo jako vibrace kastlíku...tzn. já mám vyřešeno a opět mám klid a jsem happy :)

Tak tohle by mě fakt nenapadlo 8O
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od ffrufru »

Ahoj, mě drnčí přístojovka před spolujezdcem ale jen kolem 2000 otáček, řeším to tím,že pouštím
nahlas rádio. :lol: Slyším to jenom když jedu s manželkou,ta mi ho ztlumí.
Ale zbavit bych se toho chtěl.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od molczik »

T4 píše:řešil jsem asi měsíc rezonanci kastlíku u spolujezdce, něco se mi tam stále ozývalo...x-krát jsem ho měl venku a postupně jsem tam izoloval všechno možné...nakonec jsme na to šli ve dvou a já seděl uvnitř auta s nastartovaným motorem a ten druhý venku osáhaval vše možné v motorovém prostoru až jsme přišli na to co to bylo....jeden trochu povolený šroubek na chladičové stěně/PP blatník....po tom nosníku se ten zvuk cpal do auta až to působilo jako vibrace kastlíku...tzn. já mám vyřešeno a opět mám klid a jsem happy :)
Já měl podobnou patálii... něco furt drnčelo v palubce, když jsem auto koupil. Nakonec to dělal povolenej šroub u airboxu v motoru. :roll:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Roman VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.04.2008 11:00
Bydliště: Kaplice

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Roman VW »

ffrufru píše:Ahoj, mě drnčí přístojovka před spolujezdcem ale jen kolem 2000 otáček, řeším to tím,že pouštím
nahlas rádio. :lol: Slyším to jenom když jedu s manželkou,ta mi ho ztlumí.
Ale zbavit bych se toho chtěl.
Tohle mi dělalo taky, ale ještě i při rozjezdu. Měl jsem všechno 2x rozebraný (plasty pod volantem,rádio,držák na nápoje,střední panel,kastlík atd.) :mad3: Byl to uvolněný plech kolem výfuku u katalyzátoru. Slyšet to bylo někde za rádiem pod čelním sklem. V sobotu jsem to náhodou objevil, máčkl jsem tam novou podložku a je klid jak v hrobě. :ura1:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Goauld »

Mě se ozává zvuk z prava od čelního skla a nmužu přijít na to co to je, myslel sem že šroubek u silentbloku motoru, ale ten to není, dělá to jenom při zatočení doleva a jenom když je motor v ootáčkách a auto jede, když pustím nohu z plynu a vyřadím nedělá to a sere mě to uplně nehorázně :-(
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od zdenda.88 »

pokud někomu vrže kastlík tak zkuste nalepit izolepu do těch dvou dir kam se zacvakává

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od molczik »

vwgangsta píše:pokud někomu vrže kastlík tak zkuste nalepit izolepu do těch dvou dir kam se zacvakává
Mě tohle taky napadlo. Už mam někdy chut ten kastlík vyříznout a zahodit. :mrgreen:

Kam si jí tedy přesně nalepil. Do těch děr? Jakože si ty díry přelepil a pak prořízl aby tam mohl zalést ten zobáček?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Tomm »

Me kastlik taky strasne vrzal, hlavne kdyz byl po ranu zmrzlej. Pomohlo mi nasledujici:

• nalepit kus suchyho zipu (© by Molczik) doleva do rozku (nad diru pro levou "packu" co drzi kastlik zavrenej)
• nalepit kus suchyho zipu doprava ZA kastlik, tj. povolit nahore 2 srouby co drzi kastlik, tim vznikne vpravo nahore 1mm mezera mezi vrchnim dilem palubky a kastlikem. No a do te mezety nalepit (co nejvic vpravo) kus suchyho zipu

Po tomto zakroku se to zlepsilo tak o 95%
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Tomm »

vwgangsta píše:jj když tu mřížku chytnu rukou tak to přestane brzučet.. někdo jste s tím neměl problém?
Jj, tohle znam, jenze kdyz jsem ji zkousel prilepit tak to bylo jeste horsi. Vyresil jsem to tak, ze jsem ji tam jen polozil, zatim klid...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:Me kastlik taky strasne vrzal, hlavne kdyz byl po ranu zmrzlej. Pomohlo mi nasledujici:

• nalepit kus suchyho zipu (© by Molczik) doleva do rozku (nad diru pro levou "packu" co drzi kastlik zavrenej)
• nalepit kus suchyho zipu doprava ZA kastlik, tj. povolit nahore 2 srouby co drzi kastlik, tim vznikne vpravo nahore 1mm mezera mezi vrchnim dilem palubky a kastlikem. No a do te mezety nalepit (co nejvic vpravo) kus suchyho zipu

Po tomto zakroku se to zlepsilo tak o 95%
Tak to zkusim. Já mam zip jenom na těch dvířkách (skoro po celym obvodu), ale do tý škvíry mi to nenapadlo. Zkusim o víkendu.

Mimochodem vrzání = drnčení? Jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Tomm »

molczik píše: Mimochodem vrzání = drnčení? Jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění. :wink:
No, spis kdyz jsem zatlacil na dvirka tak takovy skripani. Ted je klid.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:
molczik píše: Mimochodem vrzání = drnčení? Jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění. :wink:
No, spis kdyz jsem zatlacil na dvirka tak takovy skripani. Ted je klid.
Aha. Tak to mě neskřípou... mě to drnčí na nerovnostech. :|
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:
Tomm píše: No, spis kdyz jsem zatlacil na dvirka tak takovy skripani. Ted je klid.
Aha. Tak to mě neskřípou... mě to drnčí na nerovnostech. :|
Na nerovnostech me to taky skripalo, stejnej zvuk jako kdyz jsem zatlacil na dvirka.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“