SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od pipo1 »

Ahoj nevim jak stim ven ??
Přílohy
26102008935.jpg

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od ls »

pipo1 píše:Ahoj nevim jak stim ven ??
Já vím a stejně se mi to nepodařilo.Musíš nejdřív vyndat ten výdech nad ovladačem ,pak se jen rukou vymáčkne.Mě se ten výdech nepodařilo vyndat nechtěl jsem ho rozbít.

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od pipo1 »

NO vyskousim a dam vedet.

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od pipo1 »

Tak vydech sel krasne ven a uz zase vse sviti jak ma :D Uz jen ty zpatecky :evil:

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od ls »

To máš asi lepší ruce než já .Páčil jsem výdech a málem mi praskl,tak jsem se na to vybod.(chtěl jsem namontovat denní svícení)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od dolcett »

No... musim podotknout, že TAK jednoduché to není...

Po vyndání vrchního výdechu je sice na vypínač vidět, ale to je tak celé. K jeho vyndání je potřeba (aspoň u mně) odšroubovat pojistkovou desku a zespodu na PRAVÉ straně celého tělesa s vypínačem světel a regulací světel a osvětlení přístrojovky stisknout plastovou zarážku a vytlačit ven. Tak jako tak samotný vypínač světel (kulatý) vyndat nejde.
Nakonec jsem sehnal kompletní díl zánovní z Galaxika a funguje jak má. V Auto Kelly je tento díl k mání (bude v nové nabídce) cca za tři týdny za 710,- bez DPH, což si myslím že je SUPER cena...

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od ifos.cz »

Ta plastova zarazka jde vytlacit i z toho vydechu, dokonce lip nez zespoda, ale musi clovek vedet kde presne ten zobacek je ... poprve jsem se s tim taky neskutecne sral :-( ... viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1508631#p1508631 a dal ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od dolcett »

ifos.cz píše:Ta plastova zarazka jde vytlacit i z toho vydechu, dokonce lip nez zespoda, ale musi clovek vedet kde presne ten zobacek je ... poprve jsem se s tim taky neskutecne sral :-( ... viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1508631#p1508631 a dal ...
To sice možné je, ale když se člověk bojí co kde ulomí.. znáš to... Předchozí majitel olámal co jen šlo (trochu hrubé síly), za všechny třeba držáky polstrování (nasouvací plasty, které jsou teď do "V" a nedrží, nebo jsou ulomené)... Hlavně že to funguje... Může se zase něco rozbít

Uživatelský avatar
Sári
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2013 11:11
Bydliště: Plaňany

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od Sári »

Zdravím můžete mi někdo vysvětlit jak má ten spínač světel správně fungovat?
Jedná se o to že když zapnu obrysové světlá tak ten spínač má červené podsvícení,když zapnu tlumenné tak ani na spínači ani na přístrojovce mi nerozsvítí žádná kontrolka (myslím měla by bejt zelená???),když zapnu mlhovku tak na spinači mi rozsvítí zelená kontrolka a když zapnu zadní mlhovky tak zase na přístrojovce se rozsvítí žltá (oranžová) kontrokla,dálkový samozrejmě na přístrojovce modrá kontrolka. :?:
WV Sharan Trendl4 1,9TDI 2003 AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od michall »

Dvojkové SAGy nemají kontrolku rozsvícených tlumených světel. Funguje ti to tak, jako nám všem ostatním.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Sári
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2013 11:11
Bydliště: Plaňany

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od Sári »

Dekuji,tak musím hledat dál proč mi svítí na display-i žlté varování simbol žárovičky a po sešlápnutí brzd.pedálu mi to zmizí. :blush:
WV Sharan Trendl4 1,9TDI 2003 AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od michall »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17265" onclick="window.open(this.href);return false;
kontrolka zhasne buďto za chvíli nebo když šlápneš na brzdu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

kaspi12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.11.2010 18:01
Bydliště: PLZEŃ

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: jak vyndat otočný vypínač světel?

Příspěvek od kaspi12 »

Ahoj Všichni.Vím,že už je toto téma asi pase,že už máte všichni opraveno,ale já jsem si taky cvičně chtě nechtě udělal včera rozborku a sborku komplet vypínače poté co mě již přestalo bavit kroutit vypínačem za jízdy a,,blikat,,tím na řidiče přede mnou a proti mě,než se to rozsvítí.
Nicméně díky za Vaše předchozí rady,podle kterých jsem se držel.Vyndat průduch,vymáčknout atd...
Jen bych ještě dodal,že po kompletním rozebrání až na kontakty jsem zjistil,že jeden je právě uplně zbroušený,tak jsem ho přehodil za ten naproti a zatím to šlape jako hodinky.Uvidíme jak dlouho... :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“