Řetězy??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

pajacezet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2008 19:20
Bydliště: vsetín

Řetězy??

Příspěvek od pajacezet »

A co takhle řetězy??Používáte někdo??Jaký na 205/55/R16??Sem tam jezdím na hory a je tam značka pouze s řetězy,tak už se mi nechce jezdit s klukama škocou.....

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řetězy??

Příspěvek od Bastard »

Rozhodně se to vyplatí, rozměry : http://www.snehove-retezy.cz/p-16/o-55/

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy??

Příspěvek od rapid.direct »

JJ taky mám řetězy v záloze.... :wink:

pajacezet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2008 19:20
Bydliště: vsetín

Re: Řetězy??

Příspěvek od pajacezet »

jo takhle to mám najetý taky, ale jaký je rozdíl mezi PEwagem Brenta C a Brenta 9?? které??to nevím oboje pasujou ale nevím rozdíl mezi nimi..... poradte...

Uživatelský avatar
Fritz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy??

Příspěvek od Fritz »

JJ, řetězy se neztratí mám je i když mám čtyřkolku:-)
člověk nikdy neví.

pajacezet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2008 19:20
Bydliště: vsetín

Re: Řetězy??

Příspěvek od pajacezet »

kluci tak dozvím se kdo jaký má ty řetězy??rozměr znám,velikost taky, chci vědět značku a proč zrovna ty? díkec

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řetězy??

Příspěvek od Bastard »

Moc to řešíš, ty řetězy se liší jenom tím vzorem, ale radikální rozdíly, že bys s jedněma vyjel a s druhýma ne, mezi něma nebudou... :wink: Nebo zavolej na to číslo v tom odkazu, určitě ti poradí, v čem je rozdíl :D

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řetězy??

Příspěvek od pepanos »

pajacezet píše:kluci tak dozvím se kdo jaký má ty řetězy??rozměr znám,velikost taky, chci vědět značku a proč zrovna ty? díkec
jsou jen dvě varianty,buď vyjedeš s jakýmikoli,a nebo se žádnými.
A jestli za ně dáš 10 000,a nebo 500kč je už jen na tvým rozhodnutí a pocitu.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy??

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Spíš bych se zaměřil na systém upínání,jestli na ně musíš najíždět,nebo ne,způsob šponování.Prostě komfort při nasazování.Některý tam máš za chvilku nasazený a s některejma se budeě sr*t 2 hodiny
Obrázek

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy??

Příspěvek od Mijousek »

retezy nemam, mam predohrab, jezdim za rodicema do Jizerek a nikdy se mi nestalo, ze bych nekam nevyjel, staci mit zimaky a mozek a da se vyjet kam je potreba, ono, kdyz jsem parkrat potkal ctyrkolky, jak se zahrabaly a ja kolem nich normalne projel, tak jsem si akorat klepal na celo, staci cit v noze

PASSAT_81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 07.02.2008 17:41
Bydliště: Telč

Re: Řetězy??

Příspěvek od PASSAT_81 »

Tak tady je vysledek http://auto.idnes.cz/test-snehovych-ret ... TC2053.jpg test snehovych retezu a urcite Pewag je na tom lip! :old:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řetězy??

Příspěvek od ameron »

Mijousek píše:retezy nemam, mam predohrab, jezdim za rodicema do Jizerek a nikdy se mi nestalo, ze bych nekam nevyjel, staci mit zimaky a mozek a da se vyjet kam je potreba, ono, kdyz jsem parkrat potkal ctyrkolky, jak se zahrabaly a ja kolem nich normalne projel, tak jsem si akorat klepal na celo, staci cit v noze
to je sice pravda ale su useky ktore proste bez retazov neprejdes, napriklad ked sa chcem dostat na chalupu tak som si vzdy retaze musel dat, alebo ked som siel pred dvomi rokmi z Popradu cez certovicu tak bolo na ceste 10cm ujazdeneho snehu a to som si ich radsej dal aby som neskoncil v jame a potom som to krasne presiel.
Tam nepomoze ani cit v nohe a za to bezpecie sa oplati stratit 15 minut nasadzovanim retazi.

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: Řetězy??

Příspěvek od mirda01 »

Brenta 9 je velice levný model. Takže tam u něj nečekej žádný zázraky a trochu trpělivosti při nasazování (kterou nikdo nemá, obzvlášť, když mu padá sníh za krk). Osobně jsem si před dvěma lety koupil model Brenta C a jsem s nima nadmíru spokojený. Trochu dražší, ale dávám jim co proto a úbytek téměř žádný. Nasadíš během dvou minut na kolo (pokud si maximální antitalent, tak za 5 min). Podruhé již máš obě kola nasazena do 5 min. Doporučuji si nacvičit třeba jednou doma na suchu před domem. Možná, že se ti budou smát, ale ty už budeš v zimě hodinu lyžovat, zatímco soused se bude dole pod kopcem stále trápit a hledat řešení z "neřešitelné situace". Model Brenta C je jednoduchý, avšak zcela logicky řešený. Nandáš na kolo, popojedeš 100 metrů, zatáhneš za šponovák (přetáhneš) a už upaluješ, že za kočárem není vidět. Dotáhnout chtějí každý. Trvá to asi minutu. Jestli vůbec. Pokud tak neučiníš, vystavuješ se riziku, že je v první zatáčce ztratíš. Jo a nezapomeň, že s řetězama je omezená rychlost. Už kvůli sobě je lepší to nepřekračovat. Každej si dokáže představit, co udělá roztrženej řetěz v podběhu za neplechu, že? A ještě jedna rada. Aby to mělo co smysl, je NUTNÉ dát oba řetězy. Diferenciál nechává zabírat vždy to kolo, jenž může snáze prokluznout. Směšné, že? Řada z nás již viděla foto s policejní felicií, jenž měla řetězy na zadní nápravě.
Jo a na 205 / 55 R16 by myslím měla být velikost č.70

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Řetězy??

Příspěvek od StandaS »

Sněhové řetězy ze supermarketu, za super nízkou cenou, nejsou zrovna tím pravým super nákupem, jak se může na první pohled zdát. Pořídíte je sice už za 400 korun českých, ale nízké ceně odpovídá i nízká kvalita. Lehce se vám může stát, že prasknou.
:budo:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy??

Příspěvek od sss601 »

a co říkáte na tyhle sice cena krapet vyšší než pewag ale jsou bez dotahování

http://www.thule-obchod.eu/thule/snehov ... -080/536p/

a nebo tyhle

http://www.thule-obchod.eu/thule/snehov ... -080/515p/

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“