Dodělání ASR

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

Teď mě tak napadlo, že k tomu ESP nebo k něčemu je ten příčnej senzor zrychlení co je kdesi za volantem, to tam máš nebo nemáš ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Goauld píše:Teď mě tak napadlo, že k tomu ESP nebo k něčemu je ten příčnej senzor zrychlení co je kdesi za volantem, to tam máš nebo nemáš ?
No nemám,to je jen na ESP.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

No a kdybych to chtěl aji s tím ESP, tak bych tam musel dát aji ten snímač teda... ovšem co k tomu bude potřeba to netuším :-)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Goauld píše:No a kdybych to chtěl aji s tím ESP, tak bych tam musel dát aji ten snímač teda... ovšem co k tomu bude potřeba to netuším :-)
Do toho bych nešel,trubky,čidla příčné podélné,jednotku ABS/ESP.Kabeláž,je toho moc.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Goauld »

Hm hm, tak ESP teda taky vynechávám ze seznamu snů, ale to EDS to by se mi líbilo... no, du shánět jednotku podle tvyho návodu :twisted:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

Takže dnes testováno ASR s EDS na sněhu a ledu a zatím spokojenost,ještě jsem zvědav co to bude dělat v hlubokém sněhu při výjezdu k baráku,pak poreferuju.

Uživatelský avatar
lishak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.06.2008 16:06
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od lishak »

Koukám že je tu pár lidí co tomu fakt rozumí. Tak by mi někdo mohl vysvětlit jak to ASR vlasně funguje? Nebo ještě líp co se dějě když např. jedu na sněhu a jedno kolo začne prokluzovat? Mám normálně origo už v serii. Teď v zimě je to supr, jen když vjedu do fakt hlubokýho sněhu tak ho musim vypnout jinak se nehnu.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od VW-Tim »

ono to rozloží brzdný učinej podle podle toho jak potřebuješ a jak je to udeální jinak to brzdí v zatačče a jinak na rovině -aspoň si myslím že to tak je

jinak maš 2.3 4Motiona?nebo předokolku?
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

lishak píše:Koukám že je tu pár lidí co tomu fakt rozumí. Tak by mi někdo mohl vysvětlit jak to ASR vlasně funguje? Nebo ještě líp co se dějě když např. jedu na sněhu a jedno kolo začne prokluzovat? Mám normálně origo už v serii. Teď v zimě je to supr, jen když vjedu do fakt hlubokýho sněhu tak ho musim vypnout jinak se nehnu.

Nemyslím si......

Uživatelský avatar
lishak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.06.2008 16:06
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od lishak »

Deivid píše:
lishak píše:Koukám že je tu pár lidí co tomu fakt rozumí. Tak by mi někdo mohl vysvětlit jak to ASR vlasně funguje? Nebo ještě líp co se dějě když např. jedu na sněhu a jedno kolo začne prokluzovat? Mám normálně origo už v serii. Teď v zimě je to supr, jen když vjedu do fakt hlubokýho sněhu tak ho musim vypnout jinak se nehnu.

Nemyslím si......
Napsal sem to trochu špatně. Když zapadnu v hlubokym sněhu tak ho musim vypnout jinak se nehnu. Jinak je to normál předohrab.

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

lishak píše:
Deivid píše:
Nemyslím si......
Napsal sem to trochu špatně. Když zapadnu v hlubokym sněhu tak ho musim vypnout jinak se nehnu. Jinak je to normál předohrab.
No to si právě nemyslím,protože pak Ti jde jenom jedno kolo,takto Ti jdou skoro vždycky obě,nebo se střídají.Pokud zapadněš v hlubokém sněhu a ležíš na břiše a potřebuješ to rozhoupat tak ano,to beru.Řídím se takovým pravidlem,pokud jedu do kopce v hlubokém sněhu,nebo teda na ledu,tak na dvoječku a nejlépe pokud to jde,tak neubírat plyn,ject na hranici adheze....tak to řeším já při výjezdu k baráku v hlubokém sněhu a zatím jsem třeba na podruhé,ale vyjel...

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od AndyNawaro »

Mam takovy dotaz... kdyz bych si sehnal jednotku uz s ESP a jde mi jen o ASR tak staci jen tlacitko ASR a pobezi jak ma?
VW Бoрa TДи --- 81kW --- ЭГP OФФ

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Deivid »

AndyNawaro píše:Mam takovy dotaz... kdyz bych si sehnal jednotku uz s ESP a jde mi jen o ASR tak staci jen tlacitko ASR a pobezi jak ma?
Budou jí asi chybět čidla příčného a podélného zrychlení,prostě to bude dělat bordel.

Uživatelský avatar
Vasa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od Vasa »

pokud to moc klouže (třeba ten hlubokej sníh) tak někdy se musí vypnout, když o moc klouže jednotka stále přibržduje (EDS) a ASR stále snižuje krouták až auto stojí.

Uživatelský avatar
lishak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.06.2008 16:06
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Dodělání ASR

Příspěvek od lishak »

Vasa píše:pokud to moc klouže (třeba ten hlubokej sníh) tak někdy se musí vypnout, když o moc klouže jednotka stále přibržduje (EDS) a ASR stále snižuje krouták až auto stojí.
Jo, tak to bude přesně ono! :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“