TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dado
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od dado »

dik zajtra to pozrem a prosim poradte aky olej do motora alhambra 99 1,9tdi kod m. afn neviem co tam bolo a co rozvody cca 10000sk v seate vela malo?poradte prosim

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ty rozvody na servis docela slušná cena ale doma se daj udělat tak za cca 3000 + práce a olej dávám Castrol GTX Magnatec 10W40

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

rozvody - řemem a kladky za 2.200,- kč + tak 1000,- za práci.
Olej doporučiji plnou syntetiku.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Nějak mi netopí auto - teploměr ukazuje 90, ale z ofuků jde jen trochu vlažný vzduch. Pravdou je, že mám bufík mimo provoz (i mimo auto :) ). SAG má 2 okruhy zvlášť pro chlazení motoru a zvlášť pro topení? Kdyby šel vlažný vzduch a motor byl studený, pochopil bych, ale takhle?? Předchozí auto se chovalo jinak. Co s tím?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od Jose1 »

michall
A už jsi proštudoval kompletní manuál od Bassoriuse tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 03&start=0
Já to četl celé včera, jen tak pro zajímavost a připadá mi, že je tam všechno. Hlavně to co ti pomůže....asi. :D
Jaj přehlédl jsem, že máš bufík venku, no nic jsem nenapsal.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Jose1 píše: Jaj přehlédl jsem, že máš bufík venku, no nic jsem nenapsal.
.... sem nic nečet :D.
S bufíkem mám taky starosti, musel jsem odvrtat šrouby a nevím jak je nahradit. Ale to patří jinam. Ještě jsem někde našel, že v jedné hadičce u expanzky je "něco" s malou dirkou (zpětný ventil ??), tak to prubnu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Valjean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29.11.2008 22:42
Bydliště: Zlín

Netopí ale vůbec netopí

Příspěvek od Valjean »

Předem zdravím všechny Sharany, Galaxy a Alhambry.
Netopí to, PROČ???
V létě jsem pořídil vůz Galaxy 2003 1,9 TDI 66Kw.
Mám z něj radost, až na to že v létě nefungovala klima, již je za nehorázné peníz opravena. Ovšem nastala zima a při vší smůle zase netopí. Čet jsem tu o bufíku toho dost, myslím, ale pokud to chápu dobře tak bufík je jako-by pouze předehřev, motoru či topení. Tedy neměl by mít věčí význam na mé netopící auto. I při delších cestách kdy teplota dosahuje kolem 90° +-5°, stále fouká studený vzduch. Co se týče malého či velkého okruhu vše funguje, tedy termostat je OK. Do výměníku tepla tedy teplá voda jde. Tak kde je příčina? Budu nesmírně rád kdyby mi někdo z Vás poradil. Dík.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Netopí ale vůbec netopí

Příspěvek od ls »

Máš klimatronic nebo manuál klimu.Pokud klimatronic tam odchází motorek míchací klapky pokud manuál tam sou jemom táhla na klapku .Ale pokaždé se asi musí sundat palubka.

Uživatelský avatar
Valjean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29.11.2008 22:42
Bydliště: Zlín

Re: Netopí ale vůbec netopí

Příspěvek od Valjean »

Mám klimatronik. Co to tedy konkrétně znamená? Mám informaci že by mohlo být špatné nějaké oběhové čerpadlo ale nikde jsem ho v manuálech nenašel

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od jbarman »

Mrkni tady http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=41112 zrovínka natom také dělám

Uživatelský avatar
Valjean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29.11.2008 22:42
Bydliště: Zlín

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od Valjean »

Dobrá to je oběhové čerpadlo. Ale potřeboval bych se dozvědět zda má jak oběhové čerpadlo tak bufík vliv na to že mi to netopí vůbec. Tedy čerpadlo to nevhání do výměníku?? A bufík přece při dosežení určité teploty vypne. Když dosáhnu určitou teplotu tak by to mělo topit nazávazně na bufíku, nebo se pletu? Co přesně dělá oběhové čerpadlo.? Dík

Uživatelský avatar
Valjean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29.11.2008 22:42
Bydliště: Zlín

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od Valjean »

Ještě jedna otázka kde se dá pořídit případně to čerpadlo, nějáký odkaz na stránky prodejce. Nebo jsou k sehnání samostatně ty uhlíky??

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj, ak mas vadne pridavne el. cerpadlo na 99% to nemoze mat vplyv na to ze ti nekuri auto a ide ti z neho studeny vzduch.

Len poznamka II ky aj ked maju manualnu klimu tak uz nemaju lanka.

V prvom rade sa presvedc ci ti ide kurenie v zadu - su to tie vyduchy v kufri pri zemi na strane sofera. Predpokladam ze ti od tial teply vzduch pojde. Ak to tak bude tak skustocne by som to videl na klapku zmiesavaca vzduchu. Na nej je servomotor a potenciometer. Servomotor je "akcny clen" a poteciometer hraje rolu "cidla". Klimatronik tym servomotorom ovlada uz spomenutu klapku. Napatie ktore mu vracia potenciometer sluzi na to aby vyhodnotil spravny uhol natocenia. Ak mas VAG tak mozes spravit test akcnych clenov, nasledne precitat pamat zavad a uvidis ci tam k tej klapke nieco bude. Je mozne to testovat aj rucne cez bloky hodnot menit teplotu na klimatroniku a sledovat napatie z potenciometra.

Posledna krajna moznost je rozobrat palubovku a pozret na tu klapku vizualne.

Vodne cerpadlo sa obstarat da ale stoji niekolko tisic. Za uhliky das par korun takze by som ti doporucil skor vymenit tie uhliky.

Kde sa daju v Cechach kupit ti neviem poradit ale iny klubaci by mali vediet. Idealny je rozmer 5x5 mm dlzka aspon 11 mm ak budu vascie nevadi s pilnikom spilujes. Podstatne je aby mali kable z boku a nie z vhrchu.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od jbarman »

Uhlíky pořídíš když napíšeš jednomu spřízněnci do Autosipu. autosip@seznam.cz Toto mi napsal: 1 kus 35 Kč, 1-4 ks poštovné 10 Kč, 4-8 ks poštovné 20 Kč. uhlíky 5x5x15. Já si pro jistotu objednal 4. :lol:

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od ajo »

Valjean
Podľa môjho názoru, obehové čerpadlo máš v poriadku, labo ako píšeš, bufík ti beži a vypina až keď sa motor ohreje. Ak by obehové čerpadlo nešlo, došlo by k prehratiu bufika a ono by nasledne vyplo. Či maka obeh. č. môžeš zistiť aj tak, že ho chytiš do ruky a mal by si citiť vybrácie.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“