NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od bora »

vilasek1 píše:.......Závěrem mohu jen konstatovat,že ačkoliv je jízda s 4motion o něco hlučnější,než 2 kolo,mohu jen doporučit!!!!!!!! :wink: :wink:
Taky se mi zdá u 4motion vyšší hlučnost než u 2 kolky, je to slyšet především při jízdě do kopce kdy je auto v záběru, ale jak už jsem psal, při špatných podmínkách rychle zapomeneš na hlučnost a libuješ si, že jedeš a nehrabeš.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

jarod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2008 10:24

pohon na zadek

Příspěvek od jarod »

V sobotu jsem si koupil Sharan 1,9 tdi 4motion. Vše jakštakš v pohodě, jen na dálnici když jsem jel asi 120 a otáčky byly 2500 na plný plyn začalo dost hlasitě hučet a rezonovat něco ze zadu. Když jsem ubral plynu , rychlost ani otáčky se nezměnily ,jen ten hluk zmizel.Nemáte někdo podobnou zkušenost?

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Kluci jak tady ctu tak Audi Quattro a Passaty B5.5 pouzivaji stalech 50x50 bez jakehokoli sepnuti a maji system Torsen!!Az do Passatu B7 se davali Haldexi a nevim jak u vasich Sharanu.Zatim nic moc chvalu sem necetl na ten Haldex ve srovnani s Torsenem a mam pocit,ze Audi Quattro pouziva Torsena dodnes.
vé-šestka

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od TDI 4MOTION »

A jeste dodatek ja sem vyzkousel 4MOTIONA i za sucha narval sem to v kilu do zatacky respektive sem prijizdel na T-ckovou krizovatku z vedlejsi a v kilu sem ze zatacky bez jakych koli problemu vyjel :lol: 8) Jen se mi rozblikalo ESP a samozrejme,ze auto se hrnulo ven,ale neslo :twisted: Tak sem se presvedcil,ze mi asi muj 4MOTION funguje
vé-šestka

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Laslo »

čaute a nevie náhodou niekto aký je postup pri výmene oleja v haldex spojke? vypúšťací šroub som našiel ale kde sa doplna to neviem olej a filter mám :?:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od abeljozef »

Naplna sa tou istou dierou ktorou sa vypusta. Pouziva sa na to vstrekovacia pistol 1628.
VAG1628.jpg
viac info tu: http://buy.equipmentsolutions.com/eqs_v ... m_id=65561" onclick="window.open(this.href);return false;

Ked neni pistol treba vykoumat nahradne riesenie.

Teplota oleja pred vypustenim musi byt vacsia ako 20 stupnov celzia. Preverit sa to da VAG om cez bloky hodnot. Ak je vonkajsia teplota nad 20 stupnov nema zmysel toto preverovat. Ak by bola teplota oleja mensia ako 20 stupnov zohriat jazdou.

Po vymene treba skontrolovat hladinu oleja na kontrolnom srobe. Musi byt bud na hranici spodnej hrany diery alebo max. 3 mm pod spodnou hranou diery.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od abeljozef »

a este jedna vec, treba specialny kluc na olejovy filter. T10066. Alebo tiez improvizovat.
T10066.jpg
T10066.jpg (5.29 KiB) Zobrazeno 5751 x
http://buy.equipmentsolutions.com/eqs_v ... m_id=64733" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Laslo »

abeljozef píše:Naplna sa tou istou dierou ktorou sa vypusta. Pouziva sa na to vstrekovacia pistol 1628.
VAG1628.jpg
viac info tu: http://buy.equipmentsolutions.com/eqs_v ... m_id=65561" onclick="window.open(this.href);return false;

Ked neni pistol treba vykoumat nahradne riesenie.

Teplota oleja pred vypustenim musi byt vacsia ako 20 stupnov celzia. Preverit sa to da VAG om cez bloky hodnot. Ak je vonkajsia teplota nad 20 stupnov nema zmysel toto preverovat. Ak by bola teplota oleja mensia ako 20 stupnov zohriat jazdou.

Po vymene treba skontrolovat hladinu oleja na kontrolnom srobe. Musi byt bud na hranici spodnej hrany diery alebo max. 3 mm pod spodnou hranou diery.
a klasickou pištolou alebo cez filter sa to nedá :?:

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Laslo »

a ten kontrolný sroub ktorý to je nemáš nahodou foto

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od abeljozef »

To som neskusal takze neviem. Ide o to tam ten olej cez tu vypustaciu dieru naladovat a nehd to zaviet.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od abeljozef »

Kontrolny srob:
1.JPG
1.JPG (30.44 KiB) Zobrazeno 5757 x
Vypustaci srob:
2.JPG
2.JPG (30.87 KiB) Zobrazeno 5756 x

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Laslo »

super :ura1: ďakujem za radu najdem čas a idem na to :lol:

Uživatelský avatar
p.kouda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.11.2009 08:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od p.kouda »

Pánové měl jsem stejnej problém jako " závodník " kopil jsem sharana 4 motion a nešel zadní náhon :evil: . Vag psal mechanická závada spojky (HALDEX) .Po přečtení rad tady. jsem to rysknul a z vrakáče přivezl čerpadlo. Je to takovej válec který drží 2 imbusy ,kdýž ho bodete vyndávat tak se nebojte drží tam fest na O kroužkách je na levo proti směru jízdy vedou k němu 2 dráty.po výměně čerpadla a oleje + filtru to šlape jako hodinky jsem moc štastnej :lol: . celá sranda stála čerpadlo staršý 5000.- (nové 14900.-), olej+filr 1300.- celkem 6300.- takže pohoda. Teď je to uplně jiná jízda .kontrola na zvedáku všechny 4 kola ve vzduchu. po zařazení jakýho koli kvalu se musí točit vechny 4 kola najednou . zdravim vás :D
Prodej zahradní a lesní techniky STIHL

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od golfgti16vv »

ja jsem nedavno taky mnenil filtr a olej na haldexu u jednoho auta olej jsem nalil kontrolnim šroubem fitr je trochu ježek v kleci ,ten olej by se mnel mnenit po 30000 km a fitr po 60000 km

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od orison »

Ahoj, mám problém s haldexem (netočí se zadek), závada identifikována jako čerrpadlo haldexu (po zkoušce přímo na 12V se ani nehlo. Mám jiné funkční čerpadlo, předpokládám že když ho vyndám tak mi vyteče olej z haldexu. Nemám pistoli, ani mě nenapadá jak to tam dostat zpátky vypouštěcím šroubem. Můžu použít kontrolní šroub pro plnění?? Mám tam olej podle servisky měněný cca před 10000km tak bych ho chtěl použít zpátky a nedělat filtr, je to možné??

Díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“