PASSAT B2 TD

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
RSmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2008 11:44
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

PASSAT B2 TD

Příspěvek od RSmann »

Zdravim vsechny priznivce VW mam dotaz chci si koupit Passat B2 1.6 TD 51kW.Krasny kombik vyvareny vse v pohode za na to ze vari a ztraci se voda.Na foru sem se docetl ze tyhle motory trpi nejvice na praskani hlav.Mozna to muze byt jenom podfoukle tesneni pod hlavou ne?Kdyby prece jenom byla ta hlava praskla zavarit by se asi nedala ze?A popripade sla by na tento typ motoru nasadit hlava z obycejne 1.6 D 40 kW?

Diky vsem za pomoc
VW rulezz

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od FError »

Neslyšel jsem o tom, že by na to tuty passaty trpěly... a ani jsme s žádným podobný problém neměli. Z obyčejného D asi nepujde, mám takovej pocit, že jsou jinak kanálky...
jinak jestli tam je skutečně CY, tak jednu hlavu bych tu měl, ještě na motoru. Jezdilo do poslední chvíle (cca 3 roky ale stojí, takže určitě srovnat a menší GO)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od Bastard »

No právě ty 1,6TDčka jsou na hlavy docela náchylný, viz sekce G2, tam jsou obdobný motory. Jinak CY se dávaly i do Golfů 1. Na jednu stranu vydrží strašně moc km, ale musí se k tomu motoru člověk chovat slušně a starat se o něj. Na druhou stranu, když někdo přidá tlak turba a naftu a dává tomu za studena, tak to prdne jedna báseň...

Může to být ta hlava nebo jenom to těsnění, bez sundání hlavy se nic nevyřeší.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od pino.t »

Snad každá starší nafta má praskliny na hlavě, ale většinou to nemá na nic vliv. kdyby to bylo víc, tak zavařit to většinou jde, ale taky to může být jen tím těsněním. potřeba mrknou dovnitř a uvidí se.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
RSmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2008 11:44
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od RSmann »

Tak na motoru zadne upravy nejsou.Jenom to prej vari a straci se voda.Jinak jak bych poznal ze ta hlava je pytli.Mohl bych to vyfotit a poslat nejake foto sem a poradili byste mi s tim ? Jinak ta hlava jak je tu nabizena by byla za kolik??
VW rulezz

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od Bastard »

Z fotky těžko něco poznáme... To by musela být tak leda fotka z defektoskopu :twisted: Prostě dokud se ta palice nesunda, nebude se vědět, co tomu je... Ale většinou, když to tlakuje do vody, tak je to těsnění, ale pravidlo to není...

Uživatelský avatar
RSmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2008 11:44
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od RSmann »

to FError: a tu hlavu bys nechal az kolik a pod pojmem mensi GO si mam predstavit co?

Diky
VW rulezz

Uživatelský avatar
RSmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2008 11:44
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od RSmann »

Jinak nevite na co bych si mel dat pri koupi pozor?
VW rulezz

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od pino.t »

RSmann píše:Jinak nevite na co bych si mel dat pri koupi pozor?
Jakou při koupi hlavy?
No nejlepší by asi bylo zaplatit až po vyzkoušení 8)
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
RSmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2008 11:44
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od RSmann »

no hlavy a celeho auta
VW rulezz

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od pino.t »

RSmann píše:no hlavy a celeho auta
když kupuješ auto, tak by sis měl vzít sebou někoho kdo tomu rozumí a na koho se můžeš spolehnout a není v tom kšeftu oboustraně zainteresován.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od FError »

RSmann píše:to FError: a tu hlavu bys nechal az kolik a pod pojmem mensi GO si mam predstavit co?

Diky
1500,- ... no každopádně je vhodně simerynky, vodítka. Jak na tom jsou ventily netuším.... Jak říkám je ještě na bloku...
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

akke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.12.2007 00:16
Bydliště: Sezimovo Ústí, okr. Tábor

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od akke »

Zdravím.
Koukám jakej máš problém a těžkou hlavu. Proč píšu. Dnes se mi s prominutím vysral můj pašík a jelikož je shilej na práh, řeším to likvidací auta. Nebyl to před půl rokem šťastnej kup a nevím jestli se mi podaří schrastit celý stejný auto bez papírů, abych jenom přehodil značky a dobrý díly. Co mě osobně tankuje je ale to, že má velmi slušnej 1,6TD motor s hvizdem turba, že by mi až kápla slza, že jde do kopru a super 13-ti palcový elekotrony. Tak se chci při likvidaci domluvit, jestli by nešlo nechat tyhle dvě maličkosti a někomu, kdo by je potřeboval a za výhodnou rozumnou korunu střelit. Takže, kdyby jsi nemohl sehant hlavu, možná že by tady byl celej motor.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od pino.t »

akke píše:Zdravím.
Koukám jakej máš problém a těžkou hlavu. Proč píšu. Dnes se mi s prominutím vysral můj pašík a jelikož je shilej na práh, řeším to likvidací auta. Nebyl to před půl rokem šťastnej kup a nevím jestli se mi podaří schrastit celý stejný auto bez papírů, abych jenom přehodil značky a dobrý díly. Co mě osobně tankuje je ale to, že má velmi slušnej 1,6TD motor s hvizdem turba, že by mi až kápla slza, že jde do kopru a super 13-ti palcový elekotrony. Tak se chci při likvidaci domluvit, jestli by nešlo nechat tyhle dvě maličkosti a někomu, kdo by je potřeboval a za výhodnou rozumnou korunu střelit. Takže, kdyby jsi nemohl sehant hlavu, možná že by tady byl celej motor.
Když chceš ekologickou likvidaci, aby s mohl auto odhlásit, tak tam nějaký motor být musí, jinak bys musel něco připlatit, tak je to spoň u nás.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

akke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.12.2007 00:16
Bydliště: Sezimovo Ústí, okr. Tábor

Re: PASSAT B2 TD

Příspěvek od akke »

pino.t píše:
akke píše:Zdravím.
Koukám jakej máš problém a těžkou hlavu. Proč píšu. Dnes se mi s prominutím vysral můj pašík a jelikož je shilej na práh, řeším to likvidací auta. Nebyl to před půl rokem šťastnej kup a nevím jestli se mi podaří schrastit celý stejný auto bez papírů, abych jenom přehodil značky a dobrý díly. Co mě osobně tankuje je ale to, že má velmi slušnej 1,6TD motor s hvizdem turba, že by mi až kápla slza, že jde do kopru a super 13-ti palcový elekotrony. Tak se chci při likvidaci domluvit, jestli by nešlo nechat tyhle dvě maličkosti a někomu, kdo by je potřeboval a za výhodnou rozumnou korunu střelit. Takže, kdyby jsi nemohl sehant hlavu, možná že by tady byl celej motor.
Když chceš ekologickou likvidaci, aby s mohl auto odhlásit, tak tam nějaký motor být musí, jinak bys musel něco připlatit, tak je to spoň u nás.
Musíš mít lidi na svých místech, aby Ti vydali papír na likvidaci a mohl sis odvézt potřebné. Když je někdo ten chlap v tom zeleným s tou plácačkou v ruce, dá se spousta věcí řešit. :D

Odpovědět

Zpět na „Motory“