Palivo

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Palivo

Příspěvek od Hudy »

Zdravím přemýšlel jsem že natankuji nádrž paliva Shell V Power.Zkoušeli jste někdo tento benzín?Mám Pašíka 1,8 20v Turbo,2003 r.v. ještě asi nikdy tam takoví benzín nebyl, myslíte že se může něco stát s motorem nebo je to bez problémů?A co výkon pujde o malinko poznat že je to lepší?Děkuji

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Palivo

Příspěvek od standokan »

dej hledat už se o tom psalo :D
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Palivo

Příspěvek od molczik »

S motorem se samozřejmě nic špatnýho nestane (spíš naopak) a pokud tam natankuješ pár litrů, tak ani nic nepoznáš. Jestli ale vyjedeš jednu, dvě nádrže, tak to možná o něco málo líp pojede a může se i nepatrně sníží spotřeba.

Já tankoval do služební Felicie V Power Racing a ta plečka lítala jak vzteklá. :lol: Na dálnici do kopce jela i 150 a nepovolila. Kdežto z normálním benzínem jsem musel občas i podřazovat.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Palivo

Příspěvek od probe »

jj je to znát já jednou vzal omylem tu lepší naftu do náklaďáku a držel se omezovače jak přidrátovanej i do kopce ;-)

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Palivo

Příspěvek od HanzDj »

probe píše:jj je to znát já jednou vzal omylem tu lepší naftu do náklaďáku a držel se omezovače jak přidrátovanej i do kopce ;-)
teda takhle kotlit nakladák..... :lol:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivo

Příspěvek od pepanos »

HanzDj píše:
teda takhle kotlit nakladák..... :lol:
Omezovač na nákláďáku je nastavenej kousek +-93km/h
To není žádný kotlení

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

Není to zase tak dlouho, co se dělal průzkum pohonných hmot a zrovna u čerpacích stanic shell nebyly prokázány žádné zvláštní přísady. Naopak u čerpacích stanic benzina byly tyto látky prokázány. Tak co s tím??? :158: Prostě je skoro jedno kde se tankuje, akorát nepoužívat zastrčené, obzvláště moc levné, nou name čerpací stanice. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo

Příspěvek od Currahee »

StandaS píše:Není to zase tak dlouho, co se dělal průzkum pohonných hmot a zrovna u čerpacích stanic shell nebyly prokázány žádné zvláštní přísady. Naopak u čerpacích stanic benzina byly tyto látky prokázány. Tak co s tím??? :158: Prostě je skoro jedno kde se tankuje, akorát nepoužívat zastrčené, obzvláště moc levné, nou name čerpací stanice. :wink:
Já už tam leju jenom TOP Q a nemám probléma :)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Davidd
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2018
Registrován: 06.03.2008 13:45
Bydliště: Sewerní Čechy

Re: Palivo

Příspěvek od Davidd »

molczik píše:S motorem se samozřejmě nic špatnýho nestane (spíš naopak) a pokud tam natankuješ pár litrů, tak ani nic nepoznáš. Jestli ale vyjedeš jednu, dvě nádrže, tak to možná o něco málo líp pojede a může se i nepatrně sníží spotřeba.

Já tankoval do služební Felicie V Power Racing a ta plečka lítala jak vzteklá. :lol: Na dálnici do kopce jela i 150 a nepovolila. Kdežto z normálním benzínem jsem musel občas i podřazovat.
Tomu věřím,taky sem to lil do Feldy a ten motor byl takovej klidnější divoch,připadalo mi že ani tolik nerachtal :mrgreen:
VW Sharan 1.9 Tdi 85 kw
Audi A6 C4 2.5 TDi Avant

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

Davidd píše:
molczik píše:S motorem se samozřejmě nic špatnýho nestane (spíš naopak) a pokud tam natankuješ pár litrů, tak ani nic nepoznáš. Jestli ale vyjedeš jednu, dvě nádrže, tak to možná o něco málo líp pojede a může se i nepatrně sníží spotřeba.

Já tankoval do služební Felicie V Power Racing a ta plečka lítala jak vzteklá. :lol: Na dálnici do kopce jela i 150 a nepovolila. Kdežto z normálním benzínem jsem musel občas i podřazovat.
Tomu věřím,taky sem to lil do Feldy a ten motor byl takovej klidnější divoch,připadalo mi že ani tolik nerachtal :mrgreen:
No já do sebe liji růžové z vlastní vinice a jsem po něm také takový klidnější divoch a potom také tolik nerachtám :bot: :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo

Příspěvek od Unihero »

StandaS píše:Není to zase tak dlouho, co se dělal průzkum pohonných hmot a zrovna u čerpacích stanic shell nebyly prokázány žádné zvláštní přísady. Naopak u čerpacích stanic benzina byly tyto látky prokázány. Tak co s tím??? :158: Prostě je skoro jedno kde se tankuje, akorát nepoužívat zastrčené, obzvláště moc levné, nou name čerpací stanice. :wink:
nebylo to náhodou v AUTODIESELU?
třeba verva disesel je lepší... nevím jak je to s benzínem ale zkusil bych verva 100

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Palivo

Příspěvek od marecekg »

Ja jezdím 1,5roku jedině na VERVA ON plná spokojenost (momentálni cena 24kč/l :D )
A tady zmíněny odkaz na test nafty (aditivovaná Shell V-Power u nás propadla)

http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Palivo

Příspěvek od molczik »

Ten test jsme tu probírali už asi stokrát. Bohužel v Česku se kvalita paliva liší od pumpy k pumpě a proto se snadno mohlo stát, že nabrali ten V Power Diesel u někoho, kdo ho pajcuje. V týhle zemi bych se tomu vubec nedivil. Kdyby ho nabrali třeba v 10 různých Shell pumpách, tak pak by to o něčem vypovídalo, kdežto takhle moc ne. To samé platí pro jiné značky.

Nehledě na to, že si stejně pořád myslim, že si ten test Benzina prostě zaplatila, jako je to u některých testů aut, pneumatik a spoustě dalších věcí. :) :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

molczik píše:Ten test jsme tu probírali už asi stokrát. Bohužel v Česku se kvalita paliva liší od pumpy k pumpě a proto se snadno mohlo stát, že nabrali ten V Power Diesel u někoho, kdo ho pajcuje. V týhle zemi bych se tomu vubec nedivil. Kdyby ho nabrali třeba v 10 různých Shell pumpách, tak pak by to o něčem vypovídalo, kdežto takhle moc ne. To samé platí pro jiné značky.

Nehledě na to, že si stejně pořád myslim, že si ten test Benzina prostě zaplatila, jako je to u některých testů aut, pneumatik a spoustě dalších věcí. :) :wink:
Tomu nevěř, že si ho zaplatila. Jsou to prostě parchanti, kteří nás berou u huby. Dneska jsem musel na Šumavu a měl jsem skoro prázdnou nádrž. Řekl jsem si, že natankuji někde za Prahou. Dojel jsem až k Dobříši, kde je Shellka a na poutači mají cenu 25,60 Kč a tak jsem si řekl, že už nemůžu jet dál a prostě ji koupím. Zajedeš ke stojanu a ejhle nafta jen ta lepší (tu co mají na poutači je jen u jednoho stojanu někde pěkně zašitá) a cena nikde a zjistíš to, až po zvednutí pistole. Cena 27,90 Kč ku--y za----ý :twisted: . To je normálně záměrné klamání spotřebitele. Vzal jsem jen za 200 (nebudu je v tomto podporovat) a natankoval až před Strakonicema za 22,90 Kč.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Fíša
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 29.09.2007 15:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo

Příspěvek od Fíša »

Zkus spíš Natural 100 od OMV, je to lepší!! zkoušel jsem to několikrát, auto jede lépe, je tišší a mín to žere.
Auto - pneu servis Jílové u Děčína
Prodej nových i použitých ND
Plnění autoklimatizací + oprava

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“