cena servisu u touarega

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

cena servisu u touarega

Příspěvek od jets »

Ahoj, tak se konečně zhrabu na moje vysněné auto a pokud se nic nepokazí tak si koupím Touarega 3.0 TDi manuál s měchama. Jen by mě zajímalo kolik se za něj v praxi platí za servis. Myslím tím klasiku olej, pak rozvody atd... Taky by mě zajímalo kolik najedete na long life a jestli taddy vůbec někdo má manuál... Díky za postřehy
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od indi666 »

Výměna oleje a všech filtru cca. do 10tkč(filtry-olej,nafta,vzduch, pyl+cca 8-9l oleje)
Občas žhavičky a občas potíže s EGR (zanáší se sání).
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od KOUDA »

Zdravim,

čerstvá zkušenost, kontrola 120000 km /naplne, filtry, olej, diagnostika, prohlidka komplet podvozek, měchy, výsledná cena 9900 s dph.....a na dlaších 30000 km je doufám pokoj :-).


jo a dále, načtení pc, výmaz chyb, kontrola elektroniky - cena 300,-

KOUDA

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od jets »

KOUDA píše:Zdravim,

čerstvá zkušenost, kontrola 120000 km /naplne, filtry, olej, diagnostika, prohlidka komplet podvozek, měchy, výsledná cena 9900 s dph.....a na dlaších 30000 km je doufám pokoj :-).


jo a dále, načtení pc, výmaz chyb, kontrola elektroniky - cena 300,-

KOUDA
a to bylo v autorizovaném servisu?
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od KOUDA »

no úplně autorizovanej ne, ale mají všechno, co je potřeba na servisování VWeček.....a navíc jsme ho tam kupovali.....co vím, tak na Jarově např. by to stálo o cca 50 % navíc....

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od zerling »

KOUDA píše:no úplně autorizovanej ne, ale mají všechno, co je potřeba na servisování VWeček.....a navíc jsme ho tam kupovali.....co vím, tak na Jarově např. by to stálo o cca 50 % navíc....
No ale i tak je to sakra dost. Nyní mám Passata a servis mě vyšel na 3t při výměně oleje a všech filtrů. Tedy dával jsem tam plnou syntetiku, bo long lajvu příliš nevěřím.

Jinak Touareg je můj věčný sen, jen mne mrzí, že ten servis a provozní náklady jsou opravdu neskutečně vysoké. Navíc mne úplně dožírá, že je zde i vyžší cena za hodinu práce. Vždyť hodina, je přeci pořád hodina, tak jak může být na Touarega.......však mi rozumíte :)

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od Radek2311 »

zerling píše:
KOUDA píše:no úplně autorizovanej ne, ale mají všechno, co je potřeba na servisování VWeček.....a navíc jsme ho tam kupovali.....co vím, tak na Jarově např. by to stálo o cca 50 % navíc....
No ale i tak je to sakra dost. Nyní mám Passata a servis mě vyšel na 3t při výměně oleje a všech filtrů. Tedy dával jsem tam plnou syntetiku, bo long lajvu příliš nevěřím.

Jinak Touareg je můj věčný sen, jen mne mrzí, že ten servis a provozní náklady jsou opravdu neskutečně vysoké. Navíc mne úplně dožírá, že je zde i vyžší cena za hodinu práce. Vždyť hodina, je přeci pořád hodina, tak jak může být na Touarega.......však mi rozumíte :)
No joo ale take velke auto a ta hodina tak kratka......maš pravdu myslim že už v te pořizovaci ceně dostavaš dost za uši a pak to pokračuje.Ty naklady na 3.0TDI nejsou tak tragicke tohodle mam ale tet mam pojčenou Q7 4.2TDI druhy měsic a to je ještě někde jinde.
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od jets »

To jsou právě všechno důvody proč se pořád nemůžu rozhodnout, na jednu stránku po Touaregovi moc toužím, mám známého co vlastní autosalon a nechal by mi ho bez rabatu, koupit ho by nebyl až takový problém... Ale jezdit pak za 11 litrů, každých pár desítek tisíc kupovat předražené gumy, dávat za servis místo 5k 15 - 20k kurnik, to je jedna dovolená ročně a hlavně 5 let je dlouhá doba - teď firma jede ok, ale co bude za 2, 3 roky nikdo neví... Počkám ještě jak to dopadne se zákonem o DPH a pak to nějak rozseknu
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od miskoos »

Ja len pridam svoj nazor mame touareg r5 manual spotreba ktoru uvadzate je podla mna prehnana aj ked na v6 asi ano. R5 jazdi v pohode do 8 litrov na dlhsie trasy a to ho neak nesetrim celkovy priemer je za posledynch 10000 km 9 litrov a to sa jazdi 85% mesto a kratke trasy do kopca. Auto je nacipovane a v manuale nie je velky rozdiel oproti starsej v6 tdi 220ps lebo tych 16 koni co ma naviac zozerie v dynamike tiptronic. V pruznom zrychleni nema sancu rozdiel je len v maximalke o par km. Servis ano hodinova taxa je drahsia neviem tiez preco. Pri olejoch a filtroch to nie je nic tragicke ved sa nemusi kupovat vsetko v origo servise nie je problem zohnat si specializovanych firiem olej ktory je presne pre vw a vyjde asi 3 krat lacnejsie ako v servise filtre si tiez objednavame od distributorov priamoa donesie sa to do servisu a aspon je aka taka istota ze tam bude zodpovedajuci olej. Gumy su kapitola samy o sebe predsa auto ma cez dve tony veky krutiaci moment ale da sa najazdit na nich okolo 30000. Zimne mame uz tretiu sezonu a su stale v pohode ale pojdu prec kvoli starobe. Takze servis je drahsi prevadzkove naklady su asi podla mna na zodpovedajucej hodnote takze uz si to staci len zhodnotit pre a proti co je u mna vyrazne pre.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od jets »

miskoos píše:Ja len pridam svoj nazor mame touareg r5 manual spotreba ktoru uvadzate je podla mna prehnana aj ked na v6 asi ano. R5 jazdi v pohode do 8 litrov na dlhsie trasy a to ho neak nesetrim celkovy priemer je za posledynch 10000 km 9 litrov a to sa jazdi 85% mesto a kratke trasy do kopca. Auto je nacipovane a v manuale nie je velky rozdiel oproti starsej v6 tdi 220ps lebo tych 16 koni co ma naviac zozerie v dynamike tiptronic. V pruznom zrychleni nema sancu rozdiel je len v maximalke o par km. Servis ano hodinova taxa je drahsia neviem tiez preco. Pri olejoch a filtroch to nie je nic tragicke ved sa nemusi kupovat vsetko v origo servise nie je problem zohnat si specializovanych firiem olej ktory je presne pre vw a vyjde asi 3 krat lacnejsie ako v servise filtre si tiez objednavame od distributorov priamoa donesie sa to do servisu a aspon je aka taka istota ze tam bude zodpovedajuci olej. Gumy su kapitola samy o sebe predsa auto ma cez dve tony veky krutiaci moment ale da sa najazdit na nich okolo 30000. Zimne mame uz tretiu sezonu a su stale v pohode ale pojdu prec kvoli starobe. Takze servis je drahsi prevadzkove naklady su asi podla mna na zodpovedajucej hodnote takze uz si to staci len zhodnotit pre a proti co je u mna vyrazne pre.
uvažoval jsem hodně i o 2,5l ale moc se mi do něj nechce - jel jsem s takovým autem trasu Brixen - Břeclav a byla to celkem bída. Jeli jsme 4 a měli rakev. Celou cestu 150 na tempomat a když jsem musel zabrzdit za kamionem a pak nechal tempomat zase zrychlit tak podřazoval až na 4... Spotřebu jsme měli 11,6l. Je ale fakt že to byl automat a nebyl tam chip. Někde jsem právě četl že ty motory žerou prakticky stejně tak jsem se přiklonil ke 3,0l. I když je nakonec možné že se nakonec zase vrátím ke 2,5l s chipem. Říkal mi kámoš co ho má že mu po chipu klesla spotřeba o 2l... Určitě chci manuál, teď mám passata v automatu a cca před rokem jsem přestal jezdit po světě, najedu teď cca 25.000km/r většinou po BV a okolí a ta spotřeba ve městě s automatem je katastrofa - s passatem 1,9 96kW 11 litrů. Mám ale dost času na rozhodování, čekám jak dopadne to DPH a taky jak nás ovlivní krize. Nejradši bych se s nějakou chipnutou 2,5 projel abych věděl jak to jede...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od indi666 »

S chiplým se jezdí dobře, ale ten motor není zrovna povedený.
Upravili jsme to na cca200-210PS a 500Nm, spotřeba šla dolů o cca 2l/100km.
Spojka vydrží 100-150tkm, dle uživatele, to auto je na 240mm spojku velmi těžké.
Jestli máš možnost volby, ber 3.0TDI.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od zerling »

A jaký je váš názor na Touarega benzín s přestavbou na LPG ? Už jsem jednoho takového viděl. Samozřejmně by tam muselo být sekvenční vstřikování a ne prskačka která se dává do škodovek. Ale to je snad u tohoto automobilu samozřejmé.

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od indi666 »

Já nemohu sloužit z mých zákazníku nikdo benzína nemá.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od jets »

jeden můj známý má benzín, ale ten zase nemá potřebu šetřit - má 3 fabriky na výrobu polystirenu tak je mu to šumák... Ale těch 16l za které jezdí bych teda asi nepřežil...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

marek76

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od marek76 »

zerling píše:A jaký je váš názor na Touarega benzín s přestavbou na LPG ? Už jsem jednoho takového viděl. Samozřejmně by tam muselo být sekvenční vstřikování a ne prskačka která se dává do škodovek. Ale to je snad u tohoto automobilu samozřejmé.

Mám V8, 2005, s přestavbou na sekvenční LPG, na plyn jsem zatím najel cca 5 tis. km a ladíme vstřiky. Spotřeba na LPG 16-23 l/100 podle stylu jízdy. Nádrž na 60 l místo rezervy, fakticky natankuješ v zimě necelých 50 l, v létě 53, dojezd 200-300 km, podle stylu jízdy.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“