ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od vilik »

Já jsem taky původně uvažoval o tom, že so to zapojím sám. Jsem trochu od fochu, ale nakonec jsem to svěřil profíkům a dobře jsem udělal. Když jsem viděl, jakou rozborku auta museli udělat, tak mě bylo jasné, že bych to dělal ne celý den, jako oni, ale minimálně týden a ještě s nejistým výsledkem. Mají to v paži. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od rcmony »

Tak tak, náhodou jsem viděl svoje auto při montáži a šli na mě mrákoty. Týden starý mazlíček, přístrojovka na předních sedačkách, holá půlka stropu, haubna, maska, světla pryč. Práce pro profika na celý den.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od michall »

rcmony: a co ti to dělali ???? Pochopil bych sundaný tapecy, ale haubna, budíky, maska, světla ?? Proč to?

Jinak teda opravdu lepší svěřit montáž tohohle alarmu odborníkům. Já dělal jednodušší a stejně mě to stálo den práce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od rcmony »

No dělal ještě automat na světla, druhou sirénu se záložní baterkou a spešl snímače (kromě Magicar M9300), měl jsem podmínku, že nikde nebudou trčet krabičky a nic nebude volně přístupné, proto přístrojovka a pro jednodušší montáž a přístup, ten zbytek. Jsem modelář a vyučný elektronik, ale protáhnout pouhou dvoulinku od čidla bufíku do interiéru ke spínači byl horor. A to jsem byl vybaven spoustou informací zde z fora, takže jsem ani moc nehledal. Za kompletní instalaci si vzal (tuším) 1.000,- kč.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od michall »

Tak to jo, když toho bylo víc. Je samo lepší, když je všechno pěkně schovaný.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Knedlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od Knedlo »

Tak musim rict ze jsem s alarmem spokojenej,vcera kolem 5te hod. jsem si pro auto zajel , musim rict ze jsem si s alarmem hral az do 11hod. dneska budu pokracovat jen co dodelam stromecek :D Krome dalkoveho startu to umi spoustu vecicek - jeste to musim vychytat , ma to 2-3 AUX vstupy (napr. roz svetla, bufik , otevirani zadnich dveri-nutno elektromagnet , atd..)
dosah az 2km - instalace me stala taktez 1tis. - akorat jsem prisel o klicek - jak vyndaval cip s klicku tak mi zlomil spodek plastu :( je to ten obyc klicek, ne vystrelovak. Zatim muzu jen doporucit - co mi trochu vadi je poklepove cidlo na prednim okne.dal mi ho do dolniho rohu na strane ridice, vic by mi sedel na bocnim okenku.jdu strojit stromek tak at mate stedreho jeziska, ja uz jsem si ho z casti vybral :)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od Jose1 »

Jo jo, jak říká Knedlo. I z vlastní zkušenosti. Vibrační detektor rozhodně na pravou stranu auta. Většinou se auto krade z "chodníku", ne od silnice. A navíc, to neřve pokaždé, když okolo projede motorka bez výfuku.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od ŠÁMOT »

Ahoj rozhodl jsem se že si alarm Magicar taky do auta pořídím.Zajímá mě jestli někdo víte co je teď za novinky,nebo kterej je nejlepší.Taky jestli nemáte tip kde nejlíp koupit případně kdo to na Plzeňsku montuje za rozum.
Ještě konkrétní dotaz:
1)Určitě nevyužiju dálkovej start.Myslel jsem že bych ho použil na bufík.Kdybych koupil alarm bez dálk.startu šlo by na bufík použít "dálkově ovládané výstupy AUX" co jsem tu o nich četl.Mají stejnej dosah jako dálkovej start?
2)Dosah co vádějí u alarmu 2km je určitě jen na přímou viditelnost.Zajímá mě jestli je to dosah jen pageru nebo i ovládání alarmu(centrál,start,výstupy AUX).Zkrátka jestli je stejnej dosah tam i zpět.
Dík za info.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od vilik »

Já ho mám odtud: http://www.levnealarmy.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Je tam i spousta dotazů a odpovědí. Pager má dosah podle terénu. V zástavbě, nebo někde, kde je hodně železné konstrukce tak cca 300m. Ale je to stejné, jak s vysílačkami. Záleží na místních podmínkách. Je úplně jedno, jestli se jedná o spojení pro alarm, nebo pro informace o autu. Buď je spojení a funguje to, nebo není spojení a nefunguje.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od rcmony »

Na bufík se dají použít AUX výstupy. Dosah je od auta na pager (dle místních podmínek a terenu).

Údaje z praxe, MagiCar M9300 http://alarmtuning.cz/autoalarmy/autoal ... -8000b.htm

Obousměrně max. 786m ± 1m (přímá viditelnost a ovladač byl cca. 10m nad úrovní auta), dál už to nereagovalo (ale to může být kus od kusu a taky záleží na vzájemné pozici anten). Auto stálo předkem k ovladači, anténa ovladače rovnoběžně s anténou na autě. Antena na autě je v pravém horním rohu předního okna.
Přílohy
100_2832.JPG
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

ŠÁMOT píše:Ahoj rozhodl jsem se že si alarm Magicar taky do auta pořídím.Zajímá mě jestli někdo víte co je teď za novinky,nebo kterej je nejlepší.Taky jestli nemáte tip kde nejlíp koupit případně kdo to na Plzeňsku montuje za rozum.
Ještě konkrétní dotaz:
1)Určitě nevyužiju dálkovej start.Myslel jsem že bych ho použil na bufík.Kdybych koupil alarm bez dálk.startu šlo by na bufík použít "dálkově ovládané výstupy AUX" co jsem tu o nich četl.Mají stejnej dosah jako dálkovej start?
2)Dosah co vádějí u alarmu 2km je určitě jen na přímou viditelnost.Zajímá mě jestli je to dosah jen pageru nebo i ovládání alarmu(centrál,start,výstupy AUX).Zkrátka jestli je stejnej dosah tam i zpět.
Dík za info.
ahoj,
kromě magicaru se teď hodně montujou KOPELY http://www.tssgroup.cz/katalog/autoalarm-keetec-ts-8000" onclick="window.open(this.href);return false; . jednoznačně bych bral verzi z dálkovým startem a dal na něj bafíka (máš na displeji kontrolu nad bafíkem - běžící čas,ikonu bežícího motoru,časovač volitelný čas doběhu atd.) na auxu nemáš nic.zkušenosti s dosahem sou takový, že na volným prostoru asi 1 - 1,5km a v zástavbě to de rychle dolů...auto má větší dosah ve směru k ovladači (větší anténa a výkon) takže když kontroluju auto ovladačem tak už třeba nedosáhnu, ale auto ke mě jo.mám M9000
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od ŠÁMOT »

Díky za další rady.Řekněme tedy že bych do verze s dálkovým startem šel(pro spínání bufíku).Jaký nejdůležitější rozdíly jsou v typech:8000B(značeném také 9300B)/M100AS/MB70AS?
CHtěl bych ho do Alhambry 2003.Zvažuji ho ještě doplnit o některý z "modulů"-náklonu,mikrovlného nebo ultrazvukového.Který z nich vybrat?Případně kombinaci.

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

ŠÁMOT píše:Díky za další rady.Řekněme tedy že bych do verze s dálkovým startem šel(pro spínání bufíku).Jaký nejdůležitější rozdíly jsou v typech:8000B(značeném také 9300B)/M100AS/MB70AS?
CHtěl bych ho do Alhambry 2003.Zvažuji ho ještě doplnit o některý z "modulů"-náklonu,mikrovlného nebo ultrazvukového.Který z nich vybrat?Případně kombinaci.
870ka je nástupce M100 a 9000/9300 sou výběhový modely(nástupce M100) tak před rokem a něco....jinak moduly dou kombinovat - osobně sem měl náklon/otřes/mikrovlnu - hlavně jestli máš origo alarm tak to zapoj mimo něj
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od ŠÁMOT »

Origo alarm nemám,taže to určitě zapojim mimo něj :) .Co myslíš vyplatí se přidat cca 1000,- za M870 oproti M100.Nezdá se mi že by to stálo za ty vylepšení,ale možná se pletu.

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

no ja už s magicarem poslední dobou nepřijdu moc do styku, ale vím žě 870ka má pár "vylepšení" co využiješ spíš u novějších aut - který musej být např. odsejfováný "nebliká dioda ve dveřích" po dobu dálk.startu atd....(octavia II atd.) těch věcí je víc a u novejch aut je to složitejších ,ale u těch našich je to v poho.škoda že u SAgu nejde CAN-BUS do komfortního systému to bych ti doporučil KOPEL CAN 8000 připojíš + - a a zbytek si to veme z CAnu.
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“