Passat 1,6 moc žere

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od magmuss »

Labmda sonda, vzduch. filtr, svíčky, váha vzduchu, popř. kabely ke svíčkám. Když bude tohle všechno ok, tak pak log VAGem :wink:

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Cody_ke píše:Mam 1,6 AHL rv 99 denne urobim tak cca 60 az 80 kilakov, rozdelenie 50/50, nepatrim prave medzi pomalsich (ved som aj konecne dostal vodicak naspat :twisted: ) mam urobenych poctivych 216 tisic a spotreba sa hybe okolo 9, ked idem uplne plynule ziadne blbosti da sa aj za 7.
Tak já jsem se stím pod 10 ještě nedostal, a nevím jestly na dálnici to jde . Mě ani nejde o tu spotřebu, až na to jakou to má dynamiku. Nejspíš půjdu do 1,8T . Tam za tu spotřebu mám solidní dynamiku. Jinak po rovině se auto dá solidně rozjet ve stoupání už je to o dost horší. A to mám ještě dovolenej bržďenej vlek 1200Kg stím bych to chtěl vidět jak by to jelo. MOžná že dost často jedničkou. A spotřeba jak u pětilitru.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

magmuss píše:Labmda sonda, vzduch. filtr, svíčky, váha vzduchu, popř. kabely ke svíčkám. Když bude tohle všechno ok, tak pak log VAGem :wink:

Vzduchovej filtr, svíčky . jsem dával novej , kdyby odešla váha tak to ani nenatočim. a kdyby lambda žralo by to o dost víc a jelo by to ještě hůř tohle jede normálně .

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Chudej student »

Kdyz odejde lambda tak to nemusi jet min...muze to jet stejne...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Currahee »

Přesně tak a kámošovi se lambda projevovala tak, že hlavně na dálnici při rychlostech nad 150 auto jako by ubralo a zase jelo. Vypadalo to jak když se trošku ubere plyn, ale on s nohou nic nedělal a tempoš nemá. Po výměně lambdy je všechno OK. Jinak to prý jezdilo normálně 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

indous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.06.2008 21:03

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od indous »

Sice nevím co máte proti 2.0 ale já jsem s ním spokojený, žere mi to v kombinovaném provozu něco kolem 9 litránků, a hodil jsem to na plyn kterého to žere 11 litrů na dynamice to nejde téměř poznat. prostě spokojenost, nehledě na to, že mám nižší náklady na servis jak u diesláku

Uživatelský avatar
JencekSF
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 01.11.2007 18:25

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od JencekSF »

rozezranost zvana 1,8 20V mi jezdi v kombinaci za 8.5 takze pokud jezdis jako loudal a neni to ciste mesto, tak to ma nekde vadu... lambda, svicky, vaha vzduchu.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Tak nejspíš zkusím ještě chvilku jezdit. těd po městě mi to bralo cirka 10,5 L a to jsem jezdil teoreticky jenom město. Uvidím jinak nejspíš to vidím na lambdu filtry svíčky atd tam je nový, auto je po servisu . Ještě se mi naskytla volba za jiný auto a to Audi A4 Avant 1,8T rok 1996 .

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Kwapo »

Pánové nezlobte se na mě ale co by jste čekali u téměř dvou tunového auta s 1.6 motorem ? Podle mě je už jen úplná blbost tento motor kupovat. Nejedeto a žere jako kyselina. Když do Pašíka benzín tak minimálně 1.8T nebo alespon tu 1.8. TO uz alespon táhne, a nezere to ani tolik. Jinak podle mě, do takového auta jedine diesel ;) ... neberte to jako chytračení, tot jen můj názor ... jezdím s pášou 1.9 TDI (96KW) a ten to auto aspon rozhýbe. Do felicie která je p polovinu lehčí je 1.3 málo. to je tak stejne jako ta 1.6 do páši :wink:

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Kwapo píše:Pánové nezlobte se na mě ale co by jste čekali u téměř dvou tunového auta s 1.6 motorem ? Podle mě je už jen úplná blbost tento motor kupovat. Nejedeto a žere jako kyselina. Když do Pašíka benzín tak minimálně 1.8T nebo alespon tu 1.8. TO uz alespon táhne, a nezere to ani tolik. Jinak podle mě, do takového auta jedine diesel ;) ... neberte to jako chytračení, tot jen můj názor ... jezdím s pášou 1.9 TDI (96KW) a ten to auto aspon rozhýbe. Do felicie která je p polovinu lehčí je 1.3 málo. to je tak stejne jako ta 1.6 do páši :wink:

Jo souhlasím , že to je málo. Já to ale nekupoval je to tady taky napsaný.Jenom bych upřesnil, že pašík týhle motorizace váži 1354 kg a na 2 tuny jak píšeš se ani s plným zatížením(bez vleku) nedostaneš podle TP. TDI bude jistě tezší , ale taky jinej výkon. Ještě mě zajímá proč 1,6 74KW je rozdílná od ty co je v Octavii jak vrtáním tak zdvihem nikoliv však výkonem?

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Tak těd jsem na 20 litrů najezdil cca 180 KM čistě jenom město. Žádný dlouhý trasy spíš takový popojíždění po městě v provozu. Což podle mě neni tak hrozný ne?

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Kcko »

To mas neco pres 11l. Je to mozna normalni. Holt si uvedom kdyz mas takhle stary auto, ze to nebude zrat jako lehce zajeta novotina. Ja mel 1.6 Golfa IV v benzinu a kdyz byla rozjeta Lambda tak to zralo kolem 11/13 litru po meste. Pote co jsme na to prislo jsem se dostal na nejakych 8/9l.

I tak jsem rad ze jsem se toho zbavit a ted brazdim ceske silnice v 96kW TDI za krasnych 6l.

Radsi si to nech hodit na Vaga a casem to prodej, snad se nekdo najde kdo tu herku koupi :)
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Kcko píše:To mas neco pres 11l. Je to mozna normalni. Holt si uvedom kdyz mas takhle stary auto, ze to nebude zrat jako lehce zajeta novotina. Ja mel 1.6 Golfa IV v benzinu a kdyz byla rozjeta Lambda tak to zralo kolem 11/13 litru po meste. Pote co jsme na to prislo jsem se dostal na nejakych 8/9l.

I tak jsem rad ze jsem se toho zbavit a ted brazdim ceske silnice v 96kW TDI za krasnych 6l.

Radsi si to nech hodit na Vaga a casem to prodej, snad se nekdo najde kdo tu herku koupi :)

Jo tak tipuju, že to má cirka 300 natočíno. A nechce se mi kupovat lambda když by to bylo zbytečný. Fakt zlatý TDI best motory.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od KADEL »

Petrolejový šejk píše:
Kcko píše:To mas neco pres 11l. Je to mozna normalni. Holt si uvedom kdyz mas takhle stary auto, ze to nebude zrat jako lehce zajeta novotina. Ja mel 1.6 Golfa IV v benzinu a kdyz byla rozjeta Lambda tak to zralo kolem 11/13 litru po meste. Pote co jsme na to prislo jsem se dostal na nejakych 8/9l.

I tak jsem rad ze jsem se toho zbavit a ted brazdim ceske silnice v 96kW TDI za krasnych 6l.

Radsi si to nech hodit na Vaga a casem to prodej, snad se nekdo najde kdo tu herku koupi :)

Jo tak tipuju, že to má cirka 300 natočíno. A nechce se mi kupovat lambda když by to bylo zbytečný. Fakt zlatý TDI best motory.
tak nevím co tu pořád řešíš napíchni to na počítač a zjistíš během jednoho sešlapnutí nebo ujeti par km jestli je lamda v hajzlu a pak mužeš řešit to ostatní stejne ti nikdo nic jineho neporadí a zkusit to musíš sám.Napichni to uvidíš jaky ti to udělá graf hod ho sem kluci ti napíšou jestli je ok nebo ne bud ji koupíš nebo se bude řešit dál..jinak při sešlapnutí by měla dělat ostré špičky ale to uvidíš až na vagu ad ti někdo řekne jakej kanal na motoru to je bo já si to nepamatuju a je o vyřízený jdu spát hoja

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od KADEL »

a pokud jsi od nás... tak zavolej a po svátkách přijed a napichu ti to pokud nemáš nikoho...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“