Palivo

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Palivo

Příspěvek od molczik »

StandaS píše:
molczik píše:Ten test jsme tu probírali už asi stokrát. Bohužel v Česku se kvalita paliva liší od pumpy k pumpě a proto se snadno mohlo stát, že nabrali ten V Power Diesel u někoho, kdo ho pajcuje. V týhle zemi bych se tomu vubec nedivil. Kdyby ho nabrali třeba v 10 různých Shell pumpách, tak pak by to o něčem vypovídalo, kdežto takhle moc ne. To samé platí pro jiné značky.

Nehledě na to, že si stejně pořád myslim, že si ten test Benzina prostě zaplatila, jako je to u některých testů aut, pneumatik a spoustě dalších věcí. :) :wink:
Tomu nevěř, že si ho zaplatila. Jsou to prostě parchanti, kteří nás berou u huby. Dneska jsem musel na Šumavu a měl jsem skoro prázdnou nádrž. Řekl jsem si, že natankuji někde za Prahou. Dojel jsem až k Dobříši, kde je Shellka a na poutači mají cenu 25,60 Kč a tak jsem si řekl, že už nemůžu jet dál a prostě ji koupím. Zajedeš ke stojanu a ejhle nafta jen ta lepší (tu co mají na poutači je jen u jednoho stojanu někde pěkně zašitá) a cena nikde a zjistíš to, až po zvednutí pistole. Cena 27,90 Kč ku--y za----ý :twisted: . To je normálně záměrné klamání spotřebitele. Vzal jsem jen za 200 (nebudu je v tomto podporovat) a natankoval až před Strakonicema za 22,90 Kč.
Jo, to je fakt. To jak jsou ted ty ceníky zahalený tim plátnem s reklamou na ty James Bond autíčka mě taky sere. Mě zajímá cena a ne nějaký autíčka. :roll:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

No hlavně že tady o tom pišu a sám si nas..u do bot. Tak bacha, toto je varování kde na 200% netankovat!!! Jedná se o pumpu ONO před Strakonicema. Koupil jsem tam minulý týden levnou naftu a hned při cestě domů jsem si všiml, že motor jde tak trochu ztěžka. Dneska jsem nechal auto asi 5 hodin venku, protože synek si potřeboval něco udělat na autě v garáži a když jsem ho šel nyní uklidit, motor chvíli po nastartování začal poškubávat a najednou šel na 3 válce a šup už tam byla hláška EMISE DO DÍLNY. :evil: Zhasnul jsem ho, chvíli počkal, natočil a po chvíli se to opakovalo. Počkám do zítřka, jestli se to nezlepší, až se to ohřeje. Šoupnul bych tam hned něco kvalitního, ale mám jí tam ještě na 550 Km :cry: a ven jí nedostanu :evil:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Palivo

Příspěvek od marcel110 »

StandaS píše:No hlavně že tady o tom pišu a sám si nas..u do bot. Tak bacha, toto je varování kde na 200% netankovat!!! Jedná se o pumpu ONO před Strakonicema. Koupil jsem tam minulý týden levnou naftu a hned při cestě domů jsem si všiml, že motor jde tak trochu ztěžka. Dneska jsem nechal auto asi 5 hodin venku, protože synek si potřeboval něco udělat na autě v garáži a když jsem ho šel nyní uklidit, motor chvíli po nastartování začal poškubávat a najednou šel na 3 válce a šup už tam byla hláška EMISE DO DÍLNY. :evil: Zhasnul jsem ho, chvíli počkal, natočil a po chvíli se to opakovalo. Počkám do zítřka, jestli se to nezlepší, až se to ohřeje. Šoupnul bych tam hned něco kvalitního, ale mám jí tam ještě na 550 Km :cry: a ven jí nedostanu :evil:


Ja teda neviem. Na ONO som tankoval raz, mozno dvakrat (naposledy to bolo za H.Kralove smerom Olomouc) a to plnu a fakt som s tym nemal ziaden problem. Navyse tam tankovalo spustu aut a kamionov, ze bola az kolona, no a ked som tam videl tankovat naftu nejake Renaulty, Tak som teda aj ja plnu. Ja si hovorim, ze s cim si poradi Dci, TDci a podobne od Delphi, tak tam nemoze byt problem s TDi. Inak, bezne Jett, teda z Lukoil.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
snek87
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 204
Registrován: 22.04.2008 22:58
Bydliště: Domažlice - Ústí n. L
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo

Příspěvek od snek87 »

Naftaky tankuju jedine na ONU a nikdy zadnej problem... Mluvim o Plzni a Teplicich... Benzin sem bral jednou a nikdy vic uz ne... Takze na ONU jedine naftu... Aspon pro me :wink:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

Možná s tím má PD problém a nebo jsem natrefil jen na jednu blbou pumpu, ale bylo to znát hned po pár Km, že jde motor ztěžka. Navíc až doma jsem se na pumpy ONO že nemají moc dobrou pověst a dostaly už tučné pokuty. Poslal jsem na ně čojku a je po ptákách. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

turbo.t
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.07.2008 19:24
Bydliště: Jablonecko

Re: Palivo

Příspěvek od turbo.t »

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Vervu od benziny.Zkusil sjem ji jednou nalít,mám taky 1.8 T a od té doby nic jiného netankuju.Spotřeba je tak přibližně o ten litr níž,cena je teď super,tak ať si Pašík mlaská.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

turbo.t píše:Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Vervu od benziny.Zkusil sjem ji jednou nalít,mám taky 1.8 T a od té doby nic jiného netankuju.Spotřeba je tak přibližně o ten litr níž,cena je teď super,tak ať si Pašík mlaská.
Musím zjistit, kde mám v dosahu Benzinu, ale ještě musím vykoumat, jak dostat ven tu blbou naftu, nechce se mi s tím jezdit do zblbnutí, abych to vyjel. Právě mne napadlo, vytáhnout hadíčku od filtru, napojit na ní čerpadlo, které používám na vysátí oleje a šup s tím do kanistru. Mám tam skoro 3/4 nádrže a do toho dát tu novou naftu by asi nemělo moc smysl a ještě do toho cptá aditiva. :cry:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

turbo.t
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.07.2008 19:24
Bydliště: Jablonecko

Re: Palivo

Příspěvek od turbo.t »

StandaS píše:
turbo.t píše:Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Vervu od benziny.Zkusil sjem ji jednou nalít,mám taky 1.8 T a od té doby nic jiného netankuju.Spotřeba je tak přibližně o ten litr níž,cena je teď super,tak ať si Pašík mlaská.
Musím zjistit, kde mám v dosahu Benzinu, ale ještě musím vykoumat, jak dostat ven tu blbou naftu, nechce se mi s tím jezdit do zblbnutí, abych to vyjel. Právě mne napadlo, vytáhnout hadíčku od filtru, napojit na ní čerpadlo, které používám na vysátí oleje a šup s tím do kanistru. Mám tam skoro 3/4 nádrže a do toho dát tu novou naftu by asi nemělo moc smysl a ještě do toho cptá aditiva. :cry:
Musíš zjistit,kde je Benzina Plus.To mají nějaké lepší čerpačky a tam je ta Verva.
http://www.benzinaplus.cz/cz/mapa-cs.html

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Palivo

Příspěvek od StandaS »

Snad dořešeno, zajel jsem k Šeberáku, tam je Benzina plus a Verva také. :lol: Šoupnul jsem tam i aditiva (trošku víc) egr a hláška emise do dílny také zhasl a řekl bych, že i motor jde trochu lépe. Bohužel jsem tu špatnou naftu neodčerpal a nové se tam vešlo jen 23 l, ale vypadá to, že to pomohlo. Tak bacha na čerpací stanice ONO !!! :old:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Palivo

Příspěvek od molczik »

Dotankování do plné stačí, není třeba tu ONO naftu vypouštět. Teď se ti to promíchalo už s tou dobrou a mělo by to bejt v cajku. Až zas něco vyjedeš, tak hned zase dotankuj nějakou prémiovou.

ad ONO: Upřímně řečeno, na ONO bych netankoval nic ani do otcovo starý dodávky. Už jsem několikrát čet i slyšel, jak ty jejich ředěný paliva pocuhali ten, či onen motor.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

johnudu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 23.06.2008 18:57
Bydliště: Kladýnko

Re: Palivo

Příspěvek od johnudu »

Currahee píše:
StandaS píše:Není to zase tak dlouho, co se dělal průzkum pohonných hmot a zrovna u čerpacích stanic shell nebyly prokázány žádné zvláštní přísady. Naopak u čerpacích stanic benzina byly tyto látky prokázány. Tak co s tím??? :158: Prostě je skoro jedno kde se tankuje, akorát nepoužívat zastrčené, obzvláště moc levné, nou name čerpací stanice. :wink:
Já už tam leju jenom TOP Q a nemám probléma :)
jojo...zkusil jsem od Benziny Verva Diesel a moc gut! Motor je malinko tišší, lépe startuje, za studena nejde moc do otáček (automat). Spotřebu zjistim po delší době.
véwé

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“