Problém s vrtanými zimmermanny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od StandaS »

majkl1 píše:Já zas říkám, když brzdíš, tak nejedeš. Jednou jsem musel jet s Autobusem (ŠL), bez brzd. To přemýšlíš dest zatáček dopředu, co tam fláknout za kalup. Pro případné rejpaly, že bez vzduchu ŠL nejede, tak upřesňuji, že jsem ty řetězy od pístů oddělal a těch bár barů, co se v prasklých trubkách udrželo stačilo na ovládání spojky :twisted:
Ale tehdá jsem za tu hodinu jízdy zestárnul o několik let.
A co třeba Karosa? Garažmistr mi přemluvil, abych dojel alespoň do depa. Podotýkám, že jsem neměl málo, ale naopak nadbytek vzduchu a tam vzniká stejný problém, jako když ho nemáš. Šlápneš a ono ho..o :lol: . Stalo se mi to přesně v době, kdy jsem vjížděl na hlavní a klika byla, že mi tam nic nejelo. Zastavil jsem bržděním o obrubník a už jsem se raději nepohnul ani o metr.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od majkl1 »

Mám taky jednu perlu z tohoto soudku:
Nastoupil jsem první den k novému zaměstnavateli jako traktorista. Hned první hodinu jsem měl za úkol dojet s traktorem do traktorky n opravu brzd - vůbec nebrzdil. Tak vyjedu ze dvora a blížím se ke křižovatce k hlavní silnici - Praha - Znojmo. Podřadím si, přece vím, že to nebrzdí. Z leva si to po hlavní mastí tehdy nová filcka kombi. Těsně před křižovatkou však vítězí naučené reflexy. Sešlápnout spojku a ťápnout na brzdu. A do prde.... problesklo mi hlavou, když se traktor z kopce nekontrolovatelně rozjel. Tak jsem vymáčkl spojku - měl jsem tam trojáka, ale to už jsem byl částečně v křižovatce. Ručka! Blesklo mi hlavou. Jenže jak na svini jsem před tím jezdil se zetorem, co měl ručku na druhý straně, tak jsem rafnul jenom za ruční spojku zadního náhonu. Aby tomu všemu nebylo málo měl jsem v předu nástavbu na čelní rotačku, což znamená takový dva veliký masivní háky. Abych vás už nenapínal. Rozpáral jsem tu filcku od ucha k uchu. Naštěstí tam spolujezdec nebyl a filck byla z půjčovny, tudíž pojištěná a zaměstnavatel měl pojistku taky. Tak jsem vyvázl jen s flastrem 2000,-. Zaměstnavatel to taky nějak nechtěl rozpytvávat, jakto že mě posadil do nebržděnýho vozidla, tak to nějak doznělo mimo mě :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od DMS »

klikař :gey:

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od standokan »

Z :gey: Štěstí 8O
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od StandaS »

Jo, jo, brzdy to jsou sv..ě s těmi není radno si zahrávat. Já to samozřejmě také věděl, že když se zalepí ty membrány a kompresor začne přefukovat, autobus přestane brzdit. Přez to jsem jel. Prostě blbej a pitomej. A to jsem s tím nějaké dvě, nebo tři kola udělal s lidma :roll: a když jsem ho odstavoval na konečné, tak jen o obrubník, protože ručka přestane brzdit jako první. To byl prostě takový dárek od výrobce. Hned od začátku měly Karosy výjimku právě na brzdy. :roll:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od majkl1 »

Jediný štěstí, že ty autobusy jsou tak těžký a proto maj supr setrvačnost, takže stačí vystrčit sandál ze dveří a brzdit podrážkou :twisted: Když je člověk mladej, udělá pro zaměstnavatele kdejakou hovadinu :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od StandaS »

majkl1 píše:Jediný štěstí, že ty autobusy jsou tak těžký a proto maj supr setrvačnost, takže stačí vystrčit sandál ze dveří a brzdit podrážkou :twisted: Když je člověk mladej, udělá pro zaměstnavatele kdejakou hovadinu :evil:
Jo, tak to jsi řekl naprosto přesně. Až dozraješ a zmoudříš, začneš být nepohodlný :wink: Také zkušenost ze stejného podniku. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od cendler »

a sakra, svátky a samá moudra, ještě se mi nic takového nestalo a doufm že nestane
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od StandaS »

cendler píše:a sakra, svátky a samá moudra, ještě se mi nic takového nestalo a doufm že nestane
To nejsou moudra, ale zkušenosti. :old: Ono se ti to nestane, pokud budeš používat mozek a nenecháš se oblbnout nějakým vyčůraným nadřízeným :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od cendler »

StandaS píše:
cendler píše:a sakra, svátky a samá moudra, ještě se mi nic takového nestalo a doufm že nestane
To nejsou moudra, ale zkušenosti. :old: Ono se ti to nestane, pokud budeš používat mozek a nenecháš se oblbnout nějakým vyčůraným nadřízeným :wink:
neboj já nikoho neposlouchám, ani doma :cowb:
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od StandaS »

cendler píše:
StandaS píše: To nejsou moudra, ale zkušenosti. :old: Ono se ti to nestane, pokud budeš používat mozek a nenecháš se oblbnout nějakým vyčůraným nadřízeným :wink:
neboj já nikoho neposlouchám, ani doma :cowb:
Tak je to správný, tak to má být. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od Currahee »

majkl1 píše:Tak dneska odzkoušeno a rozdíl je s těma ATE oproti TRW famózní. Na to, že jsou na poškrábaných kotoučích a nezajeté, tak hned na první zabrždění mi vyjely sople z nosu až na přední sklo :twisted: Ještě po svátcích přehodím vzadu bzdy za nové a konečně zas budu mít bržděný kočár :P
Tak mi ty kluku ušatá řekni, kde jsi ty TRW desky kupoval? Aby si náhodou někdo nenaběhl. Rozrůstají se tady GDB1307 made in China pochybné kvality. Nebyl jsi moc šetřivý? Byl na krabičce hologram? Mám dojem, že sis koupil padělek 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od majkl1 »

Co bylo na krabičce už samo nevím a už to řešit nebudu. Hlavně, že si teď brzdím jako král :twisted: A skaždým zabržděním, jak si to sedá, to brzdí ještě líp a líp. Nyní jsem naprosto uchvácen. S původníma origo Ate kotoučema se to nedá srovnávat. :ura1:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od Currahee »

Mňo hologramem je přelepený víčko krabičky a bez jeho porušení se nedostaneš dovnitř. Po pravdě mě trochu točí pomlouvat TRW Lucas, když jsi nejspíš určitě měl čínský shit z tržnice. Navíc bych jim ty roztrhané destičky poslal, pokud bych věděl, že to jsou origo nebo kupované u renomovaného dodavatele a tutově bych dostal nové s velikým omluvným dopisem :twisted:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s vrtanými zimmermanny

Příspěvek od majkl1 »

Chlape, já to neřeším. Krabku jsem našel, byly origo. Ale já kupuju od známých bez dokladu a za cenu bez DPH a s rabatama. Tak pro jeden shit nebudu dělat vlny. Vždyť za cenu jednoho origo kotouče jsem měl skoro oba cimmernmany a to se Bobe vyplatí :twisted:
Jinak i TRW má několik řad destiček. Já měl tu nejměkčí a tudíž nevhodnou na vrtaný kotouče. To jsem před tím nevěděl a taky jsem byl zrovna na suchu, tak jsem vzal ty nejlevnější. Já TRW jako značku nehaním. Pouze onu kombinaci s cimrošema. A to byla moje chyba. :budo:

Příští týden objednám zadní cimroše a ATEčka nebo feroda k nim. Osvědčená kombinace. 8)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“