nefunguje EDS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

Zdravim, chtel bych se zeptat na problem ohledně EDS. Koupil jsem Passata 1.9 TDI r.v. 1999 4motion(torsen). Podle vybavy bych měl mit EDS. Jenze v kopci na ledu pri rozjezdu se mi protaci jen jedno kolo predni a jedno kolo zadni. Při výpisu z VAGu je vše bez závad. ABS funguje bez problemu. kodovaní ŘJ 8E0 614 111A OZN ABS/EDS 5.3QUATTRO D10 Orig. diag BB 24334

Může být třeba deaktivován přes VAG?

Díky za každou radu

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

uba píše:Zdravim, chtel bych se zeptat na problem ohledně EDS. Koupil jsem Passata 1.9 TDI r.v. 1999 4motion(torsen). Podle vybavy bych měl mit EDS. Jenze v kopci na ledu pri rozjezdu se mi protaci jen jedno kolo predni a jedno kolo zadni. Při výpisu z VAGu je vše bez závad. ABS funguje bez problemu. kodovaní ŘJ 8E0 614 111A OZN ABS/EDS 5.3QUATTRO D10 Orig. diag BB 24334

Může být třeba deaktivován přes VAG?

Díky za každou radu

OK,ale která náprava?Není to náhodou jen na přední nápravu a na zadní ne?

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Prouza »

No, myslím, že ti to funguje uplně normálně, vono totiž to EDS není tvrdej diferák ale jen elektrická náhrada takže ti to kolo, který hrabe, jen přibrzdí, ne zastaví :idea:
Takže ti druhý kolo nezačne hrabat ale jen točit.... no občas by si mohlo hrábnout :lol: .

U 4x4 to pude blbě a já si třeba stoupnu do kopce, jedno kolo asfalt druhý tráva, na asfaltu nejsou žádný čáry vod hrabání ale jedu dopředu, kdybych neměl EDS tak tam budu eště teď hrabat....tak asi tak 8)

Někdo zkušenější by mohl říct jesli je EDS off, když vypneš ESP/ASR?

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

Prouza píše:No, myslím, že ti to funguje uplně normálně, vono totiž to EDS není tvrdej diferák ale jen elektrická náhrada takže ti to kolo, který hrabe, jen přibrzdí, ne zastaví :idea:
Takže ti druhý kolo nezačne hrabat ale jen točit.... no občas by si mohlo hrábnout :lol: .

U 4x4 to pude blbě a já si třeba stoupnu do kopce, jedno kolo asfalt druhý tráva, na asfaltu nejsou žádný čáry vod hrabání ale jedu dopředu, kdybych neměl EDS tak tam budu eště teď hrabat....tak asi tak 8)

Někdo zkušenější by mohl říct jesli je EDS off, když vypneš ESP/ASR?
zdravím, ale každej kdo ma EDS, tak když začne pracovat, tak slyší jak začne čerpadlo pracovat. Nic neslyším, a vzhledem k tomu, že když někomu řeknu ať vyleze a mrkne se na auto co dělají kola, tak se točí vždy jedno kolo na napravě (jedno na předni a jedno na zadní), ja stojim a EDS nic.

vzhledem k tomu že jednotka se jmenuje ABS/EDS quatro, tak čekam že bude korigovat obě napravy.

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

uba píše:
Prouza píše:No, myslím, že ti to funguje uplně normálně, vono totiž to EDS není tvrdej diferák ale jen elektrická náhrada takže ti to kolo, který hrabe, jen přibrzdí, ne zastaví :idea:
Takže ti druhý kolo nezačne hrabat ale jen točit.... no občas by si mohlo hrábnout :lol: .

U 4x4 to pude blbě a já si třeba stoupnu do kopce, jedno kolo asfalt druhý tráva, na asfaltu nejsou žádný čáry vod hrabání ale jedu dopředu, kdybych neměl EDS tak tam budu eště teď hrabat....tak asi tak 8)

Někdo zkušenější by mohl říct jesli je EDS off, když vypneš ESP/ASR?
zdravím, ale každej kdo ma EDS, tak když začne pracovat, tak slyší jak začne čerpadlo pracovat. Nic neslyším, a vzhledem k tomu, že když někomu řeknu ať vyleze a mrkne se na auto co dělají kola, tak se točí vždy jedno kolo na napravě (jedno na předni a jedno na zadní), ja stojim a EDS nic.

vzhledem k tomu že jednotka se jmenuje ABS/EDS quatro, tak čekam že bude korigovat obě napravy.

ono záleží na typu jednotky,v oktě to bylo hlučné dost a dávalo to takové silné rázy do nápravy.U druhého auto je to zase plynulé,nic není slyšet.Včera jsem stál oběma koly na sněhu do kopce.Chtěl jsem se rozjet,první to začalo jen klouzat a nic.Tak jsem to sešlápl na podlahu,jednotka ASR hned ubrala plyn a pak jsem cítil,jak je jedno kolo přibržděno a posunul jsem se o 20cm pak zase a zase až jsem se rozlej a hned dvojku a pak trojku a už jsem jel.Ale jak říkám,mě to jde plynule,žádný ráz při přibrždění kola tam není....jo a je to předohrab

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Prouza »

jj taky mi to nerachtá, to bude nejspíš tou novější verzí ABS jednotky....


Co teda nefunguje když je ESP/ASR off :?:

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

Prouza píše:jj taky mi to nerachtá, to bude nejspíš tou novější verzí ABS jednotky....


Co teda nefunguje když je ESP/ASR off :?:

no já když dám ASR OFF,tak stojím a nerozjedu se.Jako rozjedu se,ale velmi obtížně,s citem plyn a spojka,ale pokud klouže jen jedno kolo a tím,že nejde EDS a nepřibrzdí ho,aby se krouťák přenášel na to druhé,které má třeba o něco lepší adhezní podmínky,tak není šance se rozjed....

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Prouza »

Deivid píše:
Prouza píše:jj taky mi to nerachtá, to bude nejspíš tou novější verzí ABS jednotky....


Co teda nefunguje když je ESP/ASR off :?:

no já když dám ASR OFF,tak stojím a nerozjedu se.Jako rozjedu se,ale velmi obtížně,s citem plyn a spojka,ale pokud klouže jen jedno kolo a tím,že nejde EDS a nepřibrzdí ho,aby se krouťák přenášel na to druhé,které má třeba o něco lepší adhezní podmínky,tak není šance se rozjed....

Zajímaví, mě to zajímalo, páč občas když potřebuju vypálit z křižovatky, tak to vypínám aby mi to neposkakovalo a neubíralo výkon.... Škoda toho EDS že se taky vypne :cry:

No a když dám ESP off tak se nejspíš vypne i brzdový asistent, popřípadě EBD že???

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od vaha »

Prouza píše:
Deivid píše:
no já když dám ASR OFF,tak stojím a nerozjedu se.Jako rozjedu se,ale velmi obtížně,s citem plyn a spojka,ale pokud klouže jen jedno kolo a tím,že nejde EDS a nepřibrzdí ho,aby se krouťák přenášel na to druhé,které má třeba o něco lepší adhezní podmínky,tak není šance se rozjed....

Zajímaví, mě to zajímalo, páč občas když potřebuju vypálit z křižovatky, tak to vypínám aby mi to neposkakovalo a neubíralo výkon.... Škoda toho EDS že se taky vypne :cry:

No a když dám ESP off tak se nejspíš vypne i brzdový asistent, popřípadě EBD že???
Nemělo by,teda určitě ne protože vzadu nemáš mechanický omezováky bo jak se tomu nadává a pokud by se to vypnulo,takby ti šel zadek do smyku

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

ESP funguje i když nesviti :lol: kontrolka,zkus to,jed do zatačky a přidej plyn a uvidiš

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Prouza »

proche77 píše:ESP funguje i když nesviti :lol: kontrolka,zkus to,jed do zatačky a přidej plyn a uvidiš

No ja bych to zkusil, ale ESP nemam :lol:
Jen sem se ptal 8)

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od rombo »

proche77 píše:ESP funguje i když nesviti :lol: kontrolka,zkus to,jed do zatačky a přidej plyn a uvidiš
prave ze ESP ma fungovat jen kdyz nesviti kontrolka :) .. kdyz sviti tak je OFF

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od vaha »

proche77 píše:ESP funguje i když nesviti :lol: kontrolka,zkus to,jed do zatačky a přidej plyn a uvidiš
tvůj příspěvek sem nějak nepochopil :?:

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

vaha píše:
proche77 píše:ESP funguje i když nesviti :lol: kontrolka,zkus to,jed do zatačky a přidej plyn a uvidiš
tvůj příspěvek sem nějak nepochopil :?:
Přidávám se,když něco vypneš,tak to asi nefunguje ne?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Currahee »

:arrow: proche77 se v tom trochu zamotal. Když kontrolka nesvítí je ESP zapnutý a v pořádku. Když kontrolka zabliká za jízdy, ESP je aktivní a hrabe se nám do řízení (nic moc při předjíždění do kopce na kostkách, vlastní zkušenost). Když kontrolka svítí je ESP vypnutý :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“