nefunguje EDS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

sorry,ja to pochopil tak,že když sviti kontESP.je pernamentně v provozu.a když nesviti na přist.tak funguje jen když se dostaneš do problemu,takhle mi to aspon připada

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

Currahee píše::arrow: proche77 se v tom trochu zamotal. Když kontrolka nesvítí je ESP zapnutý a v pořádku. Když kontrolka zabliká za jízdy, ESP je aktivní a hrabe se nám do řízení (nic moc při předjíždění do kopce na kostkách, vlastní zkušenost). Když kontrolka svítí je ESP vypnutý :wink:
funguje,ale proč mi teda když ji rožnu,na rovině po rozjezdu udržuje přimy směr jizdy,to tedy mě zmatlo

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Currahee »

Tak teď tě nechápu zase já. To si jako myslíš, že když po rozjezdu pustíš volant, tak že přímý směr vyrovnává ESP? Nemá s volantem nic společného, pouze si bere info ze senzoru natočení volantu pod ním, ale neřídí za tebe 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

Currahee píše:Tak teď tě nechápu zase já. To si jako myslíš, že když po rozjezdu pustíš volant, tak že přímý směr vyrovnává ESP? Nemá s volantem nic společného, pouze si bere info ze senzoru natočení volantu pod ním, ale neřídí za tebe 8)
ne ne,myslim,že když tomu vytnu,1,2,3 tak nejdu do smyku a blika to i když to sviti na palubovce :wink:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Currahee »

Tak to musim vyzkoušet. Je možný, že se vypne jenom část systému, ale něco z toho funguje dál. No, uvidím. Mě to taky blikalo, když mi proklouzlo kolo a jel jsem rovně, ale to byl protiprokluz. ESP je kombinací několika programů dohromady a hlavně má zajistit přibrždění správných kol, když jde auto do smyku, aby se zase srovnalo do stopy-směru jízdy.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

proche77 píše:
Currahee píše:Tak teď tě nechápu zase já. To si jako myslíš, že když po rozjezdu pustíš volant, tak že přímý směr vyrovnává ESP? Nemá s volantem nic společného, pouze si bere info ze senzoru natočení volantu pod ním, ale neřídí za tebe 8)
ne ne,myslim,že když tomu vytnu,1,2,3 tak nejdu do smyku a blika to i když to sviti na palubovce :wink:
Tak jedině,že by fungovalo ASR a EDS dál když to ESP vypneš.Protože když s tím ASRkem vlítneš do zatáčky pod plynem,tak Tě to udrží ubráním plynu....ale fyziku neošálíš,to je ti jasné....

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

to jo,ale mam ja vubec ASR aEDS,nenam žadnou kontr. 8O vim,že se o tom už psalo.auto je z DE,12.2001 model 2002.nevim co tam soudruzi z NDR namontovali :mrgreen:

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

proche77 píše:to jo,ale mam ja vubec ASR aEDS,nenam žadnou kontr. 8O vim,že se o tom už psalo.auto je z DE,12.2001 model 2002.nevim co tam soudruzi z NDR namontovali :mrgreen:
No ale ty nemáš zjištěnu výbavu podle VINu?A na palubovce máš nějaké tlačítko ASR nebo ESP?

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

nemam to zjištěny,jak to zjistim? mam jen tlačitko ESP

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

proche77 píše:nemam to zjištěny,jak to zjistim? mam jen tlačitko ESP

No tak jestli máš tlačítko ESP tak máš i ASR a EDS.Ale pokud si nejsi jistý,jestli ESP máš,protože někteří nepoctivý prodejci aut.....pokud ho nemáš nové ze salonu...jsou schopni místo tlačítka ASR dát tlačítko ESP a prodávat auto s ESP aniž by ho mělo.

ESP vyzkoušíš tak,že zajedeš na parking až bude sníh a zkusíš to hodit na ruční,pokud se budeš s autem jakoby přetahovat a nebudeš schopen to hodit do smyku a bude ti blikat kontrolka na palubce,máš ESP..

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

tak to sem zkoušel jako prvni věc,a auto mě nechctělo pustit do smyku,i když zprudka najiždim do točky,tak se ubere vykon a snaži se to srovnat,takže ESP,ASR,EDS se montovali dohromady?

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

proche77 píše:tak to sem zkoušel jako prvni věc,a auto mě nechctělo pustit do smyku,i když zprudka najiždim do točky,tak se ubere vykon a snaži se to srovnat,takže ESP,ASR,EDS se montovali dohromady?
Jednotka ESP umí i ASR a EDS a samozřejmě ABS

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

Zdravim, takže dneska jsem se postavil jednou stranou auta na led, druhou na silnici. A.... nikam jsem se nerozjel. Na lede hrabalo predni i zadni a EDSka v klidu spala. mela to haku :twisted: :( :x Co s tím může být?

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Prouza »

uba píše:Zdravim, takže dneska jsem se postavil jednou stranou auta na led, druhou na silnici. A.... nikam jsem se nerozjel. Na lede hrabalo predni i zadni a EDSka v klidu spala. mela to haku :twisted: :( :x Co s tím může být?
Tak to bude chtit určo diagnostiku ŘJ, tím začni....

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

Prouza píše:
uba píše:Zdravim, takže dneska jsem se postavil jednou stranou auta na led, druhou na silnici. A.... nikam jsem se nerozjel. Na lede hrabalo predni i zadni a EDSka v klidu spala. mela to haku :twisted: :( :x Co s tím může být?
Tak to bude chtit určo diagnostiku ŘJ, tím začni....
Tak tím jsem už jsem začal. Vše je bez závad. dokonce jsem na internetu našel jeden příspěk na toto téma, cituji: "no jo ale ve vagu v bloku měřených hodnot ve skupině 004 je 1 pole Informace o době stání vozidla/ čas potřebný pro vychladnutí brzd/
a ve 2 pli EDS odpojení v důsledku nadměrné teploty brzd.
mi auto 1/2 dne stálo pak jsem ho připojil na vag a v 1 poli bylo 5 min a ve 2 vyp.
Bavím se o systému abs/eds/asr/esp. "

mrknul jsem do VAGu a vyplivlo mi to viz obrázek níž. (ale který provozní stav co znamená nevím)
Neda se to nejak přes základní nastavení aktivovat?
Přílohy
Blok měřených hodnot
Blok měřených hodnot

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“