ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

Nevite poradit, jak je to s bezudrzbovyma baterkama? Muze se do nich vlezt a zkontrolovat elektrolyt, jestli nahodou neubyl? Mam bezudrzbovou Banner UNI Plus 80Ah, stara by mela byt max. 3 roky a ted jak je pod nulou, tak tahne a naskoci to z poslednich sil... Rekl bych, ze strop je tak -6 az -7, kdyby bylo chladneji, tak uz motor neroztoci vubec. Chtel jsem vodu zkontrolovat asi pred mesicem, ale na tech zatkach je velky napis "Don't open!!", takze jsem vymeknul a jen ji nabil bez otevreni. Ale moc to nepomohlo, je to porad + - stejne. Kdyz zapnu zapalovani, tak na budikach na voltmetru ukazuje tak 10V, po nastartovani se drzi lehce pod 14V. Kdyz auto necham stat tak 5 - 6 hodin (dostatecne na to, aby prochladlo), nastartuje pekne, toci rychle a chytne hned. Ale jak uz to je treba 1 den, tak konecna, nechce se ji. Takhle "lina" zacla byt, kdyz teploty klesly cca pod +5 stupnu, kdyz bylo tepleji, tocila pekne. Ze by byl klidovy odber proudu moc velky, to si nemyslim, protoze je to stejne kdyz auto stoji 1 den, nebo treba tyden. Kdyby to vybijelo klidove, tak po tydnu bych se nechytal uz vubec. Ja osobne bych to tipoval na baterku v haji, ale zarazi me, ze zas neni tak stara, aby odesla...
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od patper »

Tak ja jsem na tom stejne jako Kamyl,snad jen stim rozdilem,ze jsem ted uz nenatocil vubec - byl jsem tyden na Hornich Miseckach.....a baterka je stara rok - ale je to nejaka Ciiiiiiiiiina :x

Nicmene jsem nasel a pujdu asi do teto :arrow: http://www.perfektshop.cz/product/autob ... o-cr-5371/

Co na to nasi odbornici :?: :?: :?: :D

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od michall »

Měl jsem 70Ah (značku už nevím), kalciovou. Teď mám "klasiku" 97Ah asi za 2.900 a mám klid. Opravte mě, jestli se mýlím - kalciové aku mají sice o něco vyšší startovací proudy, ale zase vyžadují určitý postup při nabíjení. Ta moje byla před smrtí zázračně rychle nabitá, ale motorem sotva otočila a to nebyla zas až taková zima.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od jenda »

První co bych zkontroloval je odběr auta v klidu půl hodiny po zamknutí jestli vám baterku něco nevybíjí odběr by měl být cca 0,05 A.,Druhá otázka je jak jsou na tom žhavící svíčky, u našich PD motorů je to téměř spotřební materiál, na mém autě funguje 1 a pod -6 °C mám smůlu.

to michal
1. Baterka nebyla zázračně rychle nabitá ona už jen měla velmi malou zbytkovou kapacitu, Baterka ztrácí ročně cca 15 - 20 % kapacity takže po 4 -5 letech jí zůstane klidně 20% kapacity ty do ní začneš pouštět proud jak do nové tak ji máš nabitou za 2 - 3 hodiny
2. baterka umřela na rozpojené články, pak ze dne na den najednou baterka odmítá dát jakýkoli větší proud, a při nabíjení se tváří jako plně nabitá. Rozpojené praporky dvou sousedních článků vytvoří další článek jenže ten článek nemá žádnou kapacitu takže při nabíjení má baterka ihned více než 14 V a již při malé zátěži poklesne napětí na baterce na 10 V, protože spoj tvořící článek se přepóluje a nabijí na opačné napětí.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od michall »

jenda: vždyť píšu, že byla před smrtí ... teda spíš už po smrti. Jinak co píšeš o rozpojeném článku je fakt.

OT: jednou jsem jel na servis, v pohodě dojel, ještě jsem nastartoval u vrátnice, po hodině už neotevřel ani centrál.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

Jendo svicky jsou uplne funglovky, cca 3 tydny je mam v aute... No s tim klidovym proudem, jak jsem psal, to podle me nebude. To bych po tydnu nenastartoval vubec. Ale co do startovani to tahne uplne stejne, jestli je auto odstavene den nebo treba 10 dni (jezdil jsem v prosinci hodne sluzebne a Sharikem skoro vubec), toci to uplne stejne. No asi budu muset kouknout taky po nove. Mimochodem da se poznat na aku, kdy byl vyrobeny? Ja tam nikde nenasel zadne datum...
Ta AKU, co nasel Patper nevypada spatne, jen zjistit, co je to za firmu, ta Proforce, jeste jsem o ni nikdy neslysel...
Naposledy upravil(a) Kamyl dne 04.01.2009 21:33, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od widle »

Kamyl

zkus si nechat přeměřit, kolik ti bere tarter při startování
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

Widle jasan, to me taky napadlo... No nejak to budu muset resit, i kdyz po svatkach je to s prachama divoke no... :(
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od patper »

Tak jsem nevydrzel - uz nechci laborovat se startovacima kabelama - a objednal jsem BOSCH 95Ah.... zitra dorazi :lol:

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

No a hlasi az -22°C, to je hnus... :|
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od patper »

....Kamyle ,presne tak - jinac, ja nakonec tu moji vyreklamoval a doplatim si na tu BOSCH :P A snad bude pokoj :!:

Uživatelský avatar
pery
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od pery »

Kamyl píše: Mimochodem da se poznat na aku, kdy byl vyrobeny? Ja tam nikde nenasel zadne datum...
Čau Kamyle já mám týden a rok výroby vyražen přímo na - pólu - baterka je to VARTA. mrkni na ten pól , já myslím že to tam budeš mít taky.
Jinak jsem to taky hledal , protože se Sharykovi taky moc nechtělo a koukal jsem se na kontrolní průzor ( stav nabití ) a zjístil , že je dosti vyšťavená. Tak jsem ji včera hodil nabíjet , a dnes jsem ji hodil z5 do Do Sharyka a drnk . - no jako za mlada , akorát doufám , ze jak mají přijít ty mrazy , že to vydrží. Mám ji taky 3 roky starou , tak uvidíme :lol:
Pokud si myslíte , že máte vše pod kontrolou, nejedete dost rychle

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

Aha diky moc Pery, zitra kouknu... :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od jenda »

datum výroby bývá také vyražený ve formátu xxyy kde xx je týden a yy rok výroby na nádobě poblíž pólu.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

Mate nekdo zkusenost s bateriemi EXIDE?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“