smrdí 4-motion?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

Ahoj

mam PD 96 kw 4-motion. problém ve sněhu opravdu nemám ale vždy když zajedu do prašanu nebo někam zaparkuju a chci vyjet, tak ho zadupnu a všechny 4 kola se krasně prohrabou aaž ve ze sněhu ale za doprovodu pěkného zápachu. Smrad mi připomíná když pálíte spojku. Nebo dnes jsem s kamošem našel pěkne parkovisště kde jsme zkoušeli blbosti a po několika otočkách pod plynema naledu to smrdělo opět. chalpy s quATrem nemaj takovej problem a ani oktávky ve 4x4 sem nikdy necejtil...čím to??? neví někdo??

Díkes :)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Currahee »

Tipnu si, že by to mohly být destičky, jak se snaží ESP brzdit protáčející se kola. Zkus vypnout ESP na panelu, ale protiprokluz bude asi stále aktivní a smrad taky. Musím si to taky vyzkoušet a pak dám vědět, ale zatím nemám v okolí vhodnou plochu :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od marcel110 »

Najskor to bude to ESP. Ved skus potom kolesa (kotuce), ale opatrne. 4motion by skor smrdela po oleji ale to by bol najskor jej koniec.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Currahee »

Jelikož má starý systém, tak by po oleji nesmrděl, protože nemá Haldex spojku :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

Ne ne, ESP bylo vypnuté :) při aktivnim ESP bych se tam neotočil ani jednou ;) Bylo vypnuté a i tak to smrdělo

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od PPetr »

Jediný co mi tam občas zasmrdí je spojka, ale to je při zátěži, což teda na sněhu opravdu moc neni... ( syrečky nebo šlápnutí do hovna nepočítám :lol: )
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Chudej student »

Niky... píše:Ahoj

mam PD 96 kw 4-motion. problém ve sněhu opravdu nemám ale vždy když zajedu do prašanu nebo někam zaparkuju a chci vyjet, tak ho zadupnu a všechny 4 kola se krasně prohrabou aaž ve ze sněhu ale za doprovodu pěkného zápachu. Smrad mi připomíná když pálíte spojku. Nebo dnes jsem s kamošem našel pěkne parkovisště kde jsme zkoušeli blbosti a po několika otočkách pod plynema naledu to smrdělo opět. chalpy s quATrem nemaj takovej problem a ani oktávky ve 4x4 sem nikdy necejtil...čím to??? neví někdo??

Díkes :)
Ty mas ale taky Quattro akorat to ma jiny obchodni jmeno :)
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od vaha »

PPetr píše:Jediný co mi tam občas zasmrdí je spojka, ale to je při zátěži, což teda na sněhu opravdu moc neni... ( syrečky nebo šlápnutí do hovna nepočítám :lol: )
aa já bych něco řekl :lol:

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od PPetr »

vaha píše:
PPetr píše:Jediný co mi tam občas zasmrdí je spojka, ale to je při zátěži, což teda na sněhu opravdu moc neni... ( syrečky nebo šlápnutí do hovna nepočítám :lol: )
aa já bych něco řekl :lol:
Tak ted mě teda fakt nenapadá co :lol:
ubytování v Praze: ZDE

N-o-r-a
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 02.04.2008 19:53

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od N-o-r-a »

Chudej student píše:
Niky... píše:Ahoj

mam PD 96 kw 4-motion. problém ve sněhu opravdu nemám ale vždy když zajedu do prašanu nebo někam zaparkuju a chci vyjet, tak ho zadupnu a všechny 4 kola se krasně prohrabou aaž ve ze sněhu ale za doprovodu pěkného zápachu. Smrad mi připomíná když pálíte spojku. Nebo dnes jsem s kamošem našel pěkne parkovisště kde jsme zkoušeli blbosti a po několika otočkách pod plynema naledu to smrdělo opět. chalpy s quATrem nemaj takovej problem a ani oktávky ve 4x4 sem nikdy necejtil...čím to??? neví někdo??

Díkes :)
Ty mas ale taky Quattro akorat to ma jiny obchodni jmeno :)



Na to jsi přišel kde??? Quattro je stálá 4kolka, 4Motion má mezinápravovou spojku.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Chudej student »

N-o-r-a píše:
Chudej student píše: Ty mas ale taky Quattro akorat to ma jiny obchodni jmeno :)



Na to jsi přišel kde??? Quattro je stálá 4kolka, 4Motion má mezinápravovou spojku.
Tak si to zjisti..je to o lozeni motoru..Audi S3 a TT taky neni Quattro ale Haldex...passat ma motor lozenej stejne jako treba A6 a je tam natvrdo thorsen,zadna viskozni spojka...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

ja mam taky pocit že jsou to dva upně odlišné systémy..quatro je stálá

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Chudej student »

Niky... píše:ja mam taky pocit že jsou to dva upně odlišné systémy..quatro je stálá
Jsou,ale jen dle nazvu..4Motion je zazitej jako 4 kola s viskozni spojkou,ale u Passata tomu tak neni..proc myslite ze byl Passat Syncro a najednou je to 4Motion..je tam thorsen,haldex je u GIV,Bora atd...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

Chudej student píše:
Niky... píše:ja mam taky pocit že jsou to dva upně odlišné systémy..quatro je stálá
Jsou,ale jen dle nazvu..4Motion je zazitej jako 4 kola s viskozni spojkou,ale u Passata tomu tak neni..proc myslite ze byl Passat Syncro a najednou je to 4Motion..je tam thorsen,haldex je u GIV,Bora atd...
Asi máš víc zkušeností..ale nějak se v tom ztrácim :/ mužeš mi to ještě jendou nějak vysvětlit teda na jakym principu funguje 4-motion? respektivě Quatro u Vw? :) díky moc

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od SupermanXXX »

Currahee píše:Tipnu si, že by to mohly být destičky, jak se snaží ESP brzdit protáčející se kola. Zkus vypnout ESP na panelu, ale protiprokluz bude asi stále aktivní a smrad taky. Musím si to taky vyzkoušet a pak dám vědět, ale zatím nemám v okolí vhodnou plochu :wink:
Co to je za rok vyroby jestli 2004 a novejsi tak mas haldex a konci jestli ne mas quattro a muze koncit spojka to ale poznas ten klasickej smrad ne?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“