Brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
standa_passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.09.2008 23:09
Bydliště: Brno

Brzdy

Příspěvek od standa_passat »

Nazdárek pánové.Jakmile začaly mrazy , tak mi auto přestává brzdit : jde o to že začnu brzdit , a cca po dvou sekundách ztvrdne pedál a brzdí jako bez posilovače. Pedál se nepropadává. Stačí však vzít fén a nahřát mezi motorem a kabinou ten posilovač. Vše zase jede jak má. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Velice děkuji za radu. Standa_passat

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Kwapo »

Možná je to blbost. Ale kdy jsi menil kapalinu. Při tech nižších teplotách jak je stará může ztrácet vlastnosti a proto tohle :wink:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Currahee »

Je běžná věc, že kapalina časem absorbuje vlhkost a tím se jí snižuje bod varu. Proto se má měnit každé 2 roky. Postup jsem dal do FAQ. Docela by mě zajímalo co by ti mohlo způsobovat tento problém, ale pokud ti zamrzá pumpa ABS nebo hlavní brzdový válec, tak to je už docela síla. To se mi fakt nechce věřit, že by to byla voda v soustavě :158:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Tomasek1234 »

nj to vypada ze tam ta kapalina je 15 let :D

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Currahee »

No spíš bych to šacoval, že ztvrdne těsnění nebo něco takovýho mrazem, cucne si to luft a podtlak je fuč :thk: Zatím jsem se s tímto nepotýkal, tak nevím....
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

standa_passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.09.2008 23:09
Bydliště: Brno

Re: Brzdy

Příspěvek od standa_passat »

No ono to začalo asi v létě, kdy se mi ucpal odvodní kanálek v tom prostoru. Z počátku to dělalo to , že mi propadal pedál jako u zavzdušnění brzd a slyšel jsem takové probublávání . Poté jsem zjistil , ze se ten odvodnovací kanálek ucpal. Po pročištění se už voda v tomto prostoru nazdržovala a vše bylo jak má být. Až tet ::: Kapalina se dělala z jara 08 včetně kotoučů. jinak 1,9 tdi 96 kw .

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Currahee »

Jo chlape, zní to divně, ale asi máš posilovač plnej vody. Nech to zkouknout a opravit, než si nameleš kokos :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

msobek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.01.2009 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od msobek »

Zdravim,

mel jsem uplne stejny problem. Vetsinou vse fungovalo spravne, ale dokazalo to neprijemne prekvapit :) Problem se dal snadno navodit rychlym proslapanim brzdoveho pedalu (asi 5x rychle za sebou). Pak to cca 3 sec. nebrzdilo, pak zase zacalo. Problemem byl unik podtlaku. Na zadni strane motoru (blize ke kabine) je podtlakova pumpa, vedou z ni hadicky do toho zadeklovaneho prostoru. A zrovna v miste, kde prechazi hadice z motoroveho prostoru do toho zadeklovaneho, jsem mel unik tlaku. Dal jsem tam objimku a dobry. Zkus proverit, jestli ti nekde nesaje vzduch.

Sobo

standa_passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.09.2008 23:09
Bydliště: Brno

Re: Brzdy

Příspěvek od standa_passat »

Tak jsem byl u mechoša a ten zjištoval co a jak. Každopádně vytáhl z posilovače tři skříkačky vody a udajně rezavou ?? Mám odpojit hadicu a prohřívat posilovač až se všechna voda ztratí. No ale nevím nevím. Mám prý šetřit na novej posilovač. Jinak to co píšeš nahoře je dobrý ale 96kw ,k tomu určitá rychlost tak ta doba je strašně dlouhá. Vím o čem píšu. Jinak dík.
Naposledy upravil(a) standa_passat dne 05.01.2009 22:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
maxik.mad
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 22.10.2008 18:25
Bydliště: Přerov

Re: Brzdy

Příspěvek od maxik.mad »

standa_passat píše:Tak jsem byl u mechoša a ten zjištoval co a jak. Každopádně vytáhl z posilovače tři skříkačky vody a udajně rezu ?? Mám odpojit hadicu a prohřívat posilovač až se všechna voda ztratí. No ale nevím nevím. Mám prý šetřit na novej posilovač. Jinak to co píšeš nahoře je dobrý ale 96kw ,k tomu určitá rychlost tak ta doba je strašně dlouhá. Vím o čem píšu. Jinak dík.

Jest-li tam byla voda třeba od léta tak vnitřek bude jak liška, počítej s tím, že jak někdy pořádně hamstneš na brzdu tak to někde praskne. Ono to zasej nejní kdoví jak silnej matroš...... já být Tebou tak to zavčas dám dohromady bo brzdy to je základ, bo co neubrzdíš to neukecáš. Mara

veyer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.01.2008 20:36
Bydliště: Brno

Re: Brzdy

Příspěvek od veyer »

Mel jsem ted taky problem s brzdama. Nezatuhavali, ale brzdovy pedal se propadal. Bylo potreba na nej tak 3x slapnout. Projevovalo se to i na rucni brzde, ktera sla zatahnout temer bez jakehokoli odporu. Nakonec jsme zjistili, ze mi chcije brzdovka ze zadniho brzdoveho trmenu. Ten byl KO. Nechal jsem si ho vymenit a vcera jsem si byl pro auto. Cesta byla v pohode a brzdilo to jak ma, ale kdyz jsem prijel domu a zastavoval pred barakem, tak nez se auto zastavilo tak mi cukal brzdovy pedal. Tak nevim jestli neco pri te vymene nepokazili. Bydlim v kopci a zastavoval jsem z kopce dolu. Byl tam nejaky ten namrzly snih tak si rikam jestli to nebylo ABS? Jak se to projevuje?

msobek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.01.2009 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od msobek »

ABS se projevuje tak, ze cuka brzdovy pedal :D Taky se u toho ozyva takovy kovovy cvrkot. Takze to bude asi v poradku.

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od kubiss »

mam tady jeden zanovni posilovac brzd i s halvnim brzdovym valcem za 1500 kdyby jste nekdo chteli:)

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od ejne »

ja mam podobny problem vzduch falosny mi nechyta ale momentalne po odvzdusneni brz mi pedal je lezernejsi alebo makksy co treba este urobit? ked to porovnam s bratovym golfom alebo ocovou fabiou tak tem moj pedal ako keby na dne zabeeral tie spominane porovnania ma uz v polovici stlacenej brzdy pritlacia na predne sklo poradte. uz som skusal aj vstreknut olej do hadicky ktora ide v ej prechodke ako tu uz bolo spominane. ale ani to nepomohlo.
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“