2.o rozvody B4

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

zdravim, vsade som sa docital, ze pri motore ADY nieje predpisana vymena rozvodoveho remena a veci s tym spojene,vsade je napisana len ich kontrola. preto sa chcem spytat ze co vsetko okrem remena treba pri tomto motore menit, mam nabehanych 193ooo a menene to zatial nebolo tak som rozmyslal ze preventivne to vymenim.dikes

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od golfgti16vv »

pokud to ma tyhle kilometry tak vymnen všechny řemeny a kladky a maš klid

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od gregi »

Jestli to má opravdu tyto kilometry na původní řemen , tak klobouk dolů :wink: . Rozhodně také doporučuji výměnu celé sady , na řemen samotný zapomeň :!:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

no ma to tolko nabehane a menene to nebolo.ono remen ani nepiska ani ziadne zvuky sa neozyvaju ale vymenim zrejme vsetko

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od gregi »

Věř , že se Ti řemen ozve jen jednou , ale pak už toho moc neuděláš :( . Slyšet by byla maximálně kladka , ale řemen ne .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

no ok , co vsetko treba vymenit? remen, napinaciu kladku, vodnu pumpu a este co?

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od Tomas1 »

neviem ako je tu u benzina ale mne v TDI vodna pumpa nezasahuje do rozvodu tak pokial netecie tak nieje dovod to menit....tak daj si vymenit komplet rozvody,kladky,klinove remene na altik a servo ak mas tak aj klimu su tam tusim dve...a tie nestoja vela..len si nenechavaj rozvody vyskladat ako mne to chcel spravit jeden typek vsetko inej znacky:D preferuj jednu a poriadnu...na rozvodoch sa nesetri...

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

ok takze co som sa docital treba mi remen,napinaciu kladku a vodne cerpadlo, sice sa menit nemusi ale cerpadlo je takisto namahane tak ho vymenim.

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od Tomas1 »

ak nemas klimu tak jeden klinovy na altik a pod.

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

tak ja uz som z toho vol :? uz neviem co vsetko mi vlastne treba, zistil som ze mi treba drazkovy remen (2o mm, 124 zubkov) a napinaciu kladku + chcem vymenit aj vodne cerpadlo.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od Bastard »

Rozvodová sada + vodní pumpa + klínovej řemen...

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

dikes:)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od vwCharlie »

rozvodová sada obsahuje jen řemen a napínací kladku. Vodní pumpa se nemusí měnit ani u jednoho typu passata B3/B4. Je ji úplně zbytečné měnit,vydrží poměrně hafo a když začíná být špatná,tak se začne ozývat,ale s rozvodama nic společného nemá. Pohání ji jen drážkový nebo klínový řemen. :wink:

k4mz1k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2007 18:48
Bydliště: Košice/Slovakia

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od k4mz1k »

jasne len ked uz budem rozvodovy remen a kladku tak popri tom vymenim aj pumpu, nahodou rupne o 5ooo km a zas to menit

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: 2.o rozvody B4

Příspěvek od jozzo »

k4mz1k píše:jasne len ked uz budem rozvodovy remen a kladku tak popri tom vymenim aj pumpu, nahodou rupne o 5ooo km a zas to menit
tak to už potom vymen aj alternátor,kompresor klimy,servočerpadlo,no lebo čo ked náhodou o 5-10 000km rupne.? 8O

Vodná pumpa sa preventivne mení vtedy,ked je pohánaná ozubeným remenom z rozvodov,aby v prípade možnej poruchy vodnej pumpy netrebalo znova rozoberať rozvody,alebo pri jej deštrukcii sa nepoškodil motor preskočeným rozvodom..Tvoj pripad je,že vodná pumpa a ostatné veci čo som hore uviedol sú mimo rozvodov,pohána ich plochý klinový remen,takže sú menitelné nezávisle od rozvodov už kedykolvek.Takže ked je vodná pumpa v poriadku,netreba ju meniť,vymeníš ked jej dačo bude.Maš to polopate vysvetlené a teraz si už men čo chceš.

Odpovědět

Zpět na „Motory“