Oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Oleje

Příspěvek od Hudy »

Zdravím mám před výměnou olejů a říkal jsem si že se zeptám odborníků,mám motor 1,8 20v Turbo 2003 r.v..Našel jsem na netu tohle http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1257
a do převodovky tohle http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=118 co vy na to?Díkec

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Oleje

Příspěvek od marcus86 »

zaklad je .... nemenit typ oleje. Proste pokud mas polosyntetiku, tak tam nedavej plnou. Kdyz se vlastne tyto motory vyvijely, tak ani plna syntetika nebyla :). Castrol, ja tam leju shell, nekdy lukanu :lol:
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Oleje

Příspěvek od Hudy »

No právě že tento olej tam je od prvopočátku tak to nechci měnit.Jen to té převodovky se mi to zdá dost vysoká cena za litr.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Oleje

Příspěvek od PetrVK »

Pokud tam je plná, tak tam lej plnou.Nevím jak kdo napíše ale já jsem byl od CASTROLu odrazen ne jedním prodejcem olejů.Prý to k nám vozí a stáčí poláci a s originálem to prý nemá nic společného.( Jak jsem koupil, tak prodávám)
Jinak ta převodovka mno.... Někdo to mění, někdo ne.Jestli se nepletu,tak tam je olej na doživotí, někde to tady je napsaný
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Oleje

Příspěvek od marecekg »

Pokud ti v zimě za studena jde lechce řazení nemáš nalítáno 250tkm tak pouze skontroluj stav oleje a neměň ho. Kdybys ho měnil jdi do originálu náhražky jsou loterie mnoho lidi po výměně nemohlo vůbec řadit.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Oleje

Příspěvek od proche77 »

taky se k tomu přiklanim,jen dolit a zkontrolovat :P

Uživatelský avatar
faust6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 212
Registrován: 21.01.2008 15:20
Bydliště: VWychodni Cechy

Re: Oleje

Příspěvek od faust6 »

Cena neni vysoka je akorad.Do tohohle motoru musis dat plnou syntetiku.Ja davam Sunoco gold 5w40 synturo.5litru 1200kc. :wink:

Uživatelský avatar
Masaryk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 13.09.2008 20:04
Bydliště: Brno

Re: Oleje

Příspěvek od Masaryk »

vyuziju tohle tema a chcu se zeptat : na merce oleje pri kontrole oleje sem nasel takovou bilou emulzi jaka byva pod vickem oleje kudyma se lije,kdyz je neco s motorem..tam ale nic neni,,jenom na ty merce jsou bili fleky mezi olejem,,, divne ze by ze z velke zimy - 20C ? :D

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: Oleje

Příspěvek od mattes »

Masaryk píše:vyuziju tohle tema a chcu se zeptat : na merce oleje pri kontrole oleje sem nasel takovou bilou emulzi jaka byva pod vickem oleje kudyma se lije,kdyz je neco s motorem..tam ale nic neni,,jenom na ty merce jsou bili fleky mezi olejem,,, divne ze by ze z velke zimy - 20C ? :D

Bíla emulze značí,že je v oleji voda,tak můžeš mít fouklé těsnění pod hlavou.
Bo není čas

Uživatelský avatar
Masaryk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 13.09.2008 20:04
Bydliště: Brno

Re: Oleje

Příspěvek od Masaryk »

prave toho se obavam,ale voda neunika hmm :( a zacalo se to ukazovat az ted v mrazech a pod vikem oleje ale nic neni jenom na te merce hmm

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“