1.8 20V Turbo

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

1.8 20V Turbo

Příspěvek od avalancheno1 »

čau chlapi, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto motorem, prpř. na co si dát pozor při koupi vozu s touto motorizací. Doporučujete, nabo naopak? Mám zálusk na Golfa MK IV GTI 1.8T a chci se napřed informovat, než udělám nějakej krok.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
Davi-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 23.03.2008 13:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od Davi- »

AHOJ.Zkušenost mám dobrou, motor super výkon taky, spotřeba taky fajn, ale dost záleží na stylu jízdy. Otec ho má v oktávě + chip, má najeto 105tisíc, a zatím žádný vážný problémy. A při koupi si určitě dávat pozor na to v jakým stavu je turbo.
Já určitě doporučuju!
Život je svině a já musim bejt ještě větší, abych si ho užil...

Uživatelský avatar
KarlosCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 16.11.2008 00:37
Bydliště: VW GTI World
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od KarlosCZ »

Davi- píše:AHOJ.Zkušenost mám dobrou, motor super výkon taky, spotřeba taky fajn, ale dost záleží na stylu jízdy. Otec ho má v oktávě + chip, má najeto 105tisíc, a zatím žádný vážný problémy. A při koupi si určitě dávat pozor na to v jakým stavu je turbo.
Já určitě doporučuju!
určitě si dávat pozor na to turbo, pokud udeš mít možnost tak se prodávajícího zeptej jestly po dojezdu dochlazoval pokud ne tak bych se nestyděl na to turbo podívat a zkusit vůle... :hook2:
Snail Performance
http://www.facebook.com/snailperformancecz

Ibiza Cupra - KAT, EGR, SAI, N249, N112 a VAC - Off
VW Passat TD B4 Variant

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od vtuni »

určitě na stavu turba hodně záleží... spotřeba je diskutabilní...dá se s tím jezdit "na klobouk" za 7,5litru ale taky za 13 ... osobně mám dlouhodobý pruměr mezi 9-10 litry 100 oktanu na 100km....
pokud tě teda neodradí vyšší spotřeba taksměle do něj budeš mít dobrej požitek z jízdy.... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od avalancheno1 »

jak popřípadě zkusim vůle? Mimochodem díky moc za info :!:
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od VWgolfGT »

nemam primo GIV ale tento motor sem mel a ted silnejsi a sem spokojen takze tento motor bych doporucil :wink:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od DworiBak »

avalancheno1 píše:jak popřípadě zkusim vůle? Mimochodem díky moc za info :!:
zahýbeš si hřídelkou v turbu ale přístup tam zase neni moc dobrý lepší změřit budíkem kolik turbo tlačí ale nový torbo se dá sehnat na netu do 10tis což neni hrozná investice 8)

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od bear »

DworiBak píše:
avalancheno1 píše:jak popřípadě zkusim vůle? Mimochodem díky moc za info :!:
zahýbeš si hřídelkou v turbu ale přístup tam zase neni moc dobrý lepší změřit budíkem kolik turbo tlačí ale nový torbo se dá sehnat na netu do 10tis což neni hrozná investice 8)
dnes mi nabízel známej K04 za 8ti + pošta fungl novou, že si bude objednávat z D tak že by objednal rovnou 2 :D
Z turba bych neměl strach když se vysere tak do něj dáš 10ti a pohoda i když je to investicce navíc.
Jak tu někdo psal rozhodně se zeptat na to dochlazování a popř ty vůle.

LukasFCS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 19.05.2008 19:12
Bydliště:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od LukasFCS »

KarlosCZ píše:
Davi- píše:AHOJ.Zkušenost mám dobrou, motor super výkon taky, spotřeba taky fajn, ale dost záleží na stylu jízdy. Otec ho má v oktávě + chip, má najeto 105tisíc, a zatím žádný vážný problémy. A při koupi si určitě dávat pozor na to v jakým stavu je turbo.
Já určitě doporučuju!
určitě si dávat pozor na to turbo, pokud udeš mít možnost tak se prodávajícího zeptej jestly po dojezdu dochlazoval pokud ne tak bych se nestyděl na to turbo podívat a zkusit vůle... :hook2:
Pochybuju,že auto,které má najeto 105t km a víc nechal majitel/é po jízdě chvilku běžet.To snad ani nikdo takovej neexistuje,kdo by to dělal po každé jízdě,když to auto využívá téměř každý den....
A hlavně...pochybuju,že ti každej řekne pravdu :wink:


Rada nad zlato...

Uživatelský avatar
KarlosCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 16.11.2008 00:37
Bydliště: VW GTI World
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od KarlosCZ »

LukasFCS píše:
KarlosCZ píše:určitě si dávat pozor na to turbo, pokud udeš mít možnost tak se prodávajícího zeptej jestly po dojezdu dochlazoval pokud ne tak bych se nestyděl na to turbo podívat a zkusit vůle... :hook2:
Pochybuju,že auto,které má najeto 105t km a víc nechal majitel/é po jízdě chvilku běžet.To snad ani nikdo takovej neexistuje,kdo by to dělal po každé jízdě,když to auto využívá téměř každý den....
A hlavně...pochybuju,že ti každej řekne pravdu :wink:


Rada nad zlato...
znám takovejch lidí dost :) a používaj to auto denně...
Snail Performance
http://www.facebook.com/snailperformancecz

Ibiza Cupra - KAT, EGR, SAI, N249, N112 a VAC - Off
VW Passat TD B4 Variant

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od bear »

KarlosCZ píše:Rada nad zlato...
znám takovejch lidí dost :) a používaj to auto denně...[/quote]
a myslím si že to dělá každej kdo má svý auti rád, třeba tady z clubu si myslím že to dělá cca 90% GTIčkářů

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od DworiBak »

bear píše:
KarlosCZ píše:Rada nad zlato...
znám takovejch lidí dost :) a používaj to auto denně...
a myslím si že to dělá každej kdo má svý auti rád, třeba tady z clubu si myslím že to dělá cca 90% GTIčkářů[/quote]
vše se taky odvíjí od stylu jízdy když budeš courat po městě tak je to přece zbytečný :wink:

Uživatelský avatar
KarlosCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 16.11.2008 00:37
Bydliště: VW GTI World
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od KarlosCZ »

bear píše:
KarlosCZ píše:Rada nad zlato...
znám takovejch lidí dost :) a používaj to auto denně...
a myslím si že to dělá každej kdo má svý auti rád, třeba tady z clubu si myslím že to dělá cca 90% GTIčkářů[/quote]přesně tak, ale pokud se to kupuje od někoho o kom víš že se o to moc nestaral tak je to jasný ale tak hlavní je se zeptat jestli dodržoval pravydelný výměny náplní a rozvody..potom s tim turbem je to sice prachy navíc ale do 10tis. to neni tak hrozný a máš jistotu že je nový :wink:
Snail Performance
http://www.facebook.com/snailperformancecz

Ibiza Cupra - KAT, EGR, SAI, N249, N112 a VAC - Off
VW Passat TD B4 Variant

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od bear »

to dwoři : tak já nemyslel že když přijedeš k domů z města 30km/h rychlostí po trase kilometr trak že máš chladit, to turbo se pomalu ani nezahřeje :D ale to ti víš :D
Já myslel spíš jak kolikrát vidím ty dmnty s TDI , co dolítnou na benzínku a ještě ani nestojej a motor je zdechlej "vyplej" !
Já když dávám auti hašte tak dojedu k nám na ulici pomalu jedu dozadu se otočit pak sjedu zase k domu , vyřadím, vypnu rádio světla ,prostě el. spotřebiče , cca 30s počkám a pak teprve jdu :D
ale prostě když třeba spěchám tak taky dojedu nechám probrmlat a pak zdechnu cca po 10s ale to vím že jsem to auti předtím nehonil :D

Bohužel už jsem se taky 1 bo 2x neuhlídal že jsem to zdechl o trochu dřív :(

Uživatelský avatar
DoggyBoy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20V Turbo

Příspěvek od DoggyBoy »

vtuni píše:určitě na stavu turba hodně záleží... spotřeba je diskutabilní...dá se s tím jezdit "na klobouk" za 7,5litru ale taky za 13 ... osobně mám dlouhodobý pruměr mezi 9-10 litry 100 oktanu na 100km....
pokud tě teda neodradí vyšší spotřeba taksměle do něj budeš mít dobrej požitek z jízdy.... :wink:
přesně jak řikáš...nejde ani tak o spotřebu jakožto o ten požitek ,a co si budeme povídat, jezdit s GTIčkem na spotřebu...to je hřích... :twisted:

jinak tenhle motor doporučuju....fakt nej!
Golfík IV 1.8Turbo GTI
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“