KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

mám stejnej názor, ale když se nad tím zamyslím, tak tomu nerozumím........mám origo disky, žádný repliky.........vždy když ty šrouby povolujeme, tak to vypadá tak, že jsou skoro zakouslý do disku, jako kdyby tam byly snad přivařený..............už mě to taky rozčiluje,ale jelikož nemám možnost půjčit si disky jiné tak to bohužel nemůžu vyzkoušet

jsem také bezradný a už ted se děsím toho, až nastane nějaký defekt, při kterém budu muset na cestě vyměnit kolo za rezervu........(u žádného jiného auta jsem takovýto problém neměl)

je to jen taková malá vada na kráse, ale řekl bych, že docela podstatná........

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Pilotek »

Chlapci, skusali ste ist kupit do dobreho zeleziarstva ocko aj zavitnik (ak neviete aky je to presne zavit, zoberte srob so sebou - maju na to sablonky) a dat si tu pracu VSETKY skrutky aj otvory prerezat nanovo? Bol som prekvapeny kolko ocko aj zavitnik bralo zo srobu/naboja.
Vysledok bol skvely - rukou vsetky sroby az nadoraz. Potom trochu medenej pasty na koniec srobu a utahovat momentakom.

Ale ja som nikdy (na Alhambra I, Galaxy I, Sharan II) nemal taketo brutalne problemy s povolovanim - ocko a zavitnik som kupoval kvoli opacnemu problemu - niektore sroby isli tak tazko, ze utahovacka v pneuservise neutiahla do konca a kolo triaslo.

Inak do kazdeho auta dokupujem ten vysuvatelny teleskopicky kluc na kolesa, co dostat vsade za cca 2 stovky. Nie je to az take blato a doteraz som s nim vzdy povolil.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Marek77 »

Bandog píše:...........ale jelikož nemám možnost půjčit si disky jiné tak to bohužel nemůžu vyzkoušet.....

To nefunguje - mám dvě kompletní sady kol, tedy deset disků (léto / zima), a dělá mi to na všech.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

Pilotek:

dobrá rada, kámo, ale to jsem už udělal............protáhl jsem všechny závity a šrouby tam našroubuji rukou.........bez problémů........ale jak píše Marek tak problém bude asi v tom, že se šrouby moc zakousnou do disku..........nechápu to, ale myslel jsem si, že mě toto trápí jako jediného ale nejsem sám, tak na to snad musíme přijít.......

mimochodem: tyhle klíče na povolování kol (teleskopické) jsem naposledy odrovnal dva....... :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Marek77 »

Pilotek píše:Inak do kazdeho auta dokupujem ten vysuvatelny teleskopicky kluc na kolesa, co dostat vsade za cca 2 stovky. Nie je to az take blato a doteraz som s nim vzdy povolil.

Tak v našem pneuservisu mi na PZ kole právě takový klíč urvali (naštěstí byl jejich), a to tak, že ořech letěl neznámo kam a už ho nenašli. Když se nechytala ani povolovací pneumatická vrtačka s momentem povolování/utahování 500/350 Nm, nedivím se, že klíč jim uletěl jak párátko.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 19.01.2009 21:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od parizek_ltm »

Jak už někdo zmínil, možná by nebylo od věci zkusit pod šrouby dát podložku ?
Ono pokud jsou nadoraz, byť jen maličko, tak po dosednutí auto je všechno jinak. Podobně je to třeba s karabinou při lezení - ta se taky nemůže dotáhnout úplně, pač jak si do toho člověk lehne, tak ji pak neotevře.
Je mi jasný, že princip je krapet jinej, ale skoro mi to tak přijde, že by to nemuselo být marný.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

Marek77 píše:
Bandog píše:...........ale jelikož nemám možnost půjčit si disky jiné tak to bohužel nemůžu vyzkoušet.....

To nefunguje - mám dvě kompletní sady kol, tedy deset disků (léto / zima), a dělá mi to na všech.

ok, tak musíme přemýšlet dál
přeci není možné, abychom na to nepřišli.............zkusím se stavit za nějakým nezávislým pneuservisákem at na to koukne, protože se známýma jsem to nedořešil........prostě nevěděli poradit.............já mám druhou sadu elektronů a to je v pohodě, ale z těch plecháčů mám vždycky obavy.........

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

parizek_ltm píše:Jak už někdo zmínil, možná by nebylo od věci zkusit pod šrouby dát podložku ?
Ono pokud jsou nadoraz, byť jen maličko, tak po dosednutí auto je všechno jinak. Podobně je to třeba s karabinou při lezení - ta se taky nemůže dotáhnout úplně, pač jak si do toho člověk lehne, tak ji pak neotevře.
Je mi jasný, že princip je krapet jinej, ale skoro mi to tak přijde, že by to nemuselo být marný.

díky za radu...........jakmile bude chvíle tak to zkusím a uvidím........jsem zvědavej jak to dopadne, protože cokoliv co zabere bude jen pro dobro věci :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Marek77 »

Mám ale ohledně této věci nový poznatek:

V sobotu jsem měnil čep řízení a tyčku stabilizátoru - každé na jiném kole, takže jsem postupně sundaval obě přední kola. Jel jsem s autem jen dneska do práce a zpět, tedy cca 10 km po městě. Když jsem potom dnes odpoledne sundaval LP kolo, abych se přesvědčil, zda je vše v pořádku, kolo šlo povolit celkem bez problémů (pouhou fajfkou orig. přísl., bez trubky či jiného nástavce, a pouze jednou rukou, tedy žádné poskakování nohama).

Z toho tedy plyne, že celý problém způsobuje nejspíš rychlost jízdy (potažmo teplota) nebo doba od namontování kola. Tak a teď mluvte !!!

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od parizek_ltm »

Marku
Osobně si myslim, že rozhodně rozhoduje kolik vymeteš děr, to zas není tak přesný ukazatel podle mě :)
Přeci jen když celá náprava projede kousek D1, už bys to jen tak asi nesundal , pač 550kg motor udělá v díře svý

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Marek77 »

parizek_ltm píše:Marku
Osobně si myslim, že rozhodně rozhoduje kolik vymeteš děr, to zas není tak přesný ukazatel podle mě :)
Přeci jen když celá náprava projede kousek D1, už bys to jen tak asi nesundal , pač 550kg motor udělá v díře svý

Po D1 jezdím celkem dost - dvakrát měsíčně Vel.Meziříčí - Praha a zpět :wink:.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

Z toho tedy plyne, že celý problém způsobuje nejspíš rychlost jízdy nebo doba. Tak a teď mluvte !!![/quote]


z toho tedy plyne že já už nevím :( , jsem zmatenej jak roj lesních včel...............zkusím podložky a pak uvidím..........já vím, že pokud šrouby dotáhnu,tak je prostě nepovolím a to i v případě, že auto ještě nespadlo z heveru na zem a ani nejelo.........

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Marek77 »

Je to fakt divný.

Kde je ta zakopaná čubka, chlapi ???!!!

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

Marek77 píše:Je to fakt divný.

Kde je ta zakopaná čubka, chlapi ???!!!

počítám, že u mě v garáži :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zkusím se na to ted více soustředit a získat pár informací a pak se ozvu.........taky mě to trápí

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od golfgti16vv »

mno ja nevim do pneu už dělam zhruba 8 let ale toto se mi nestalo pokud se šrouby maznou a dotahnou momentem tak jsem to vždy povolil ,zaleži ješte na tom jestli se dodrži spravny kužel na šroubu

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“