KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

Marek77 píše:Přiznám se, že jsem rozdíl mezi disky SH1 a SH2 nikdy nezkoumal, ale určitě tam rozdíl je (a z toho důvodu se používají jiné šrouby).

Jediný spolehlivý údaj je katalogové číslo na disku (SH1 má 7M0 xxx xxx, zatímco SH2 má 7M3 xxx xxx).

to je dost dobrý tip............zkusím na to mrknout a večer dám vědět............tohle by možná mohl být můj problém, ale chytřejší budu až omrknu auto........díky

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Marek77 »

Číslo je vyraženo mezi dírami pro šrouby z přední strany. Nemusíš tedy kola sundavat, jen otřít bordýlek a číst :wink:.

Já jsem to pro jistotu taky omrknul - na všech discích mám 7M0.............. .

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

Omlouvám se, že se píši až teď..............zkouknul jsem všechny čtyři disky (a taky rezervu) a na všech mám číslo začínající 7M0......., takže u mě to taky nebude diskama :(

Už fakt nevím, co s tím.............budu mít teď dovolenou tak se poptám po pneuservisech, co by poradili oni...........dám vědět jak jsem dopadl.........

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od majatrabi »

Taky mám podobný problém, ale na org. Alu. Na plechačích to uvidím, až sundám.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

příští týden poscháním nějaké informace a pak budeme dumat dál...........tohle přeci není normální, aby někdo problémy měl a někdo ne..........někde je holt problém, ale už by to chtělo zjistit kde........dám vědět, co jsem zjistil......

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

tak jsem mluvil s pár pneuservisákama a jediné, co jsem zjistil je to, že např. Mercedes Benz Vito má obdobný problém jako máme mi a že se to prý občas stává, že naše těžká auta mají problém s povolením šroubů.............jednu radu jsem ale dostal: vozit v autě ke klíči na kola ještě nějakou trubku, aby bylo možné povolit šrouby přímo na cestě.....takže ze mě opět udělali blbce, který zná auto akorát ze pohledu řidiče, ale nic kloudného jsem se nedozvěděl :(

tak jsem jim řekl, že až budu přezouvat tak mě tady mají jako na koni a že mi můžou ukázat, jak to klíčem a tyčkou povolí, bez použití vzduchové pistole...............měli úsměv na tváři, ale když jsem viděl ty "polochlapi" jak se mi šklebili, že jsem poseroutka a že neumím ani povolit šrouby tak si je pak asi vychutnám s tím přezouváním :D to budu mít zase úsměv na tváři já..........

každopádně, pro nás jsem zatím nic pozitivního nezjistil..............

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od rcmony »

Používám teleskopický klíč a nikdo jsem problém neměl. Na autě mám liťáky a dva typy bezp. šroubů.
Přílohy
_[400-400]_Klic-na-kola-teleskopicky-1.jpg
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Bandog »

kamaráde, tak tenhle prasknul na druhým šroubu :(

možná to nebyla nějaká extra kvalita, ale přeci není normální, aby mi kola nebyly schopný povolit ani v pneuservise klasickou vzduchovou pistolí a museli brát tu, kterou povolují kola na náklaďákách............fakt už nevím, ale měli ze mě legraci, tak se jim tak za dva měsíce pojedu vysmát já :mrgreen:

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Auto1 »

Dotaz:
Jaké bezp.šrouby na SAG II ?
Které jsou dobré z hlediska zabezpečení a hlavně kvality,protože ty levné na Sharanu asi brzy každý strhne.

Těch parametrů pro přesný výběr je mnoho.
Mimo jiného orig.kola mají kulovou část hlavy ovšem netuším číslo koule R12 R13 ???

Naklikejte někdo šrouby Mc GARD,a nalinkujte konkrétní přesný typ,začít můžete třeba zde-díky!

http://www.autokseft.cz/c-387_388/Zabez ... rouby.html" onclick="window.open(this.href);return false;
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mystery
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.07.2009 07:58
Bydliště: DCA

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od mystery »

nexal som si doviezt sharana, mal strasne zjazdene gumy, kupil som new, idem do pneuservisu ku kamosovi a on sa dal do prace, po xvili pyta nejaku bezpecnostnu maticu .. ja na neho co??? ze bez toho neda dole koleso.. tag sme zacali hladat po aute ci niekde neni sxovana ta vec, no nikde nebola, poradil mi nex obehnem nejake servisy, zaial bohu predavaci nic take nemali, tag som zacal 100povat SAG na treti pokus som natrafil na identicku vec (matica, orex) dotycny pan mi to pozical a behom par minut boli new pneu, avsak povodne bezp sroby mi texnik nenamontoval, ze aby som si zohnal new sroby aj s tym orexom, ci co to je.. tag zajtra idem zhanat...
moje prispevky neprexadzaju jazykovou ani stylistickou kontrolou :D

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od pistahufnagl »

poraďte.
Rozhodl jsem se pořídit nové bezpečnostní zajištění kol, protože současné matky už jsou dost ojeté a blíží se doba kdy nepůjdou povolit.
Ale všude mi nabízejí jen bezpečnostní šrouby a já tam mám matky. Ale dle katalogů bych tam měl mít šroub.
Co s tím?
Co objednat a hlavně kde?
Díky.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od bullik »

Přátelé, prosím o radu.
Koupil jsem Galxy I na plecháčích. V sobotu jedu pro elektrony z Audi A4. Šrouby na autě jsou dlouhé 34mm. Stačí to na elektrony? resp. jak dlouhé jsou obyč. šrouby na plecháče?

díky

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od trepifajxl »

Délka by zřejmě stačila , ale na plecháčích je kulová dosedací plocha s podložkou tak velkou (a hlava šroubu na 19 klíč),že ti do hliníkáče nevleze tam jsou šrouby s hlavou na 17 klíč. A dej pozor u hliníkáčů jsou dva druhy dosedacích ploch koule a kužel, k tomu bys měl mít i odpovídající šrouby ( koule nebo kužel) pozn. šrouvy jsou M14x1,5
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od bullik »

až budou kola doma, ještě to zkouknu a popř. objednám nový (správný) šrouby. Nemáš typ kde koupit dobrý a lacino?

Díky!

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od trepifajxl »

Bezpečnostní kupuju OZ např.http://www.alu-pneu.cz/datadetail.php?r ... df3c4ef5a8" onclick="window.open(this.href);return false; zdaj se mi nejepší a když stratíš ořech dá se dle kódu objednat (vlastní zkušenost), ostatní v pneuservisu dle délky. Ty bezpečáky kupuju taky v pneusevisu, u nás se dají objednat.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“