schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavelt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od pavelt »

Zdravím,prosím nemá někdo schéma zapojení řídící jednotky bufíka D5W? Píše to na VAGu hlášku zkrat žhavící svíčky,ale žádný zkrat tam není.Kamarád mi půjčil jinou jednotku a na tu to jede.Tak jsem ji vydloubal ze zalitého krytu a jsou tam 3 spínací tranzistory.Bohužel bez schématu nelze určit jak je spínáno napětí na žhavičku. Předem děkuji za případné info.

Uživatelský avatar
nobel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2008 08:01
Bydliště: Zlínský kraj

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od nobel »

Poslal jsem ti SZ s číslem na kamaráda,který ti poradí :wink:

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od dejdar »

Taky jsem dloubal....
Je to ten tranzistor, který je tam jako jediný na výšku typ BTS 432E2. Jeho krajní vývod ( směrem doprostřed tištáku) má být spojen s 9 pinem konektoru řídící jednotky a je to + pro žhavičku, kostra žhavičky má být na 12 pinu.

Uživatelský avatar
pavelt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od pavelt »

Ahoj,co jsem pátral a měřil,tak mi to taky ukazovalo na tuto součástku,ale nebyl jsem si jistý.Já tam mám všechny součástky naležeto.Co jsem si všiml tak se dělaly dva druhy jednotek a u toho jednoho je nastojato a je chycena na obalu jednotky pružnou sponou.(zřejmě aby se lépe chladila).Já tam mám BTS 441T a náhrada za to je prý BTS 442 E2.

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od dejdar »

Ta moje jednotka vypadá takto.
Přílohy
23012009244.jpg

Uživatelský avatar
pavelt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od pavelt »

Tady je ta moje,kde není BTS 441T nastojato.Jinak si ji teda vyměnil a funguje to dobře jo? A kde si prosím Tě sehnal jinou,nebo náhradu za ni? http://leteckaposta.cz/464189853

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od dejdar »

Naštěstí jsem tam neměnil žádnou součástku, měl jsem tam jenom studeňák na pinu pro dmychadlo. Tento týden jsem to konečně vrátil do auta, dal novou žhavičku a sítko a běhá jak nový. Když jsem hledal závadu tak jsem neměl k dispozici auto, měl jsem vyndanou pouze tu řídící jednotku (zbytek bufíku zůstal v autě) a tak jsem to měl zapojený na stole, napojený na diagnostiku a po chvilce bádání se mi dokonce povedlo simulovat celý provoz v autě.

jajakub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.01.2016 19:22
Bydliště: Praha

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od jajakub »

Chlapi, jak jste sundavali tu zálivku? Někde jsem tu pochytil že se někomu naleptala naftou (z bufiku)... uvažuju nad postupem nahřát fénem odrýpat co půjde, dočistit isopropylem nebo naftou / benzinem....
Alhambra 2002 1,9TDI 85kw, Trabant 601 Universal

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: schéma řídící jednotky Eberspacher D5W

Příspěvek od 11mAjA11 »

Aceton na to funguje dobre, stane se z toho mekke zele ale musi se to delat opatrne.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“