Jaké kotouče a desky?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od majkl1 »

Je to o stylu jízdy. Na normální jízdu z A do B ate stačí. Ale pokud si to mažete 2 kila a najednou musíte tvrdě na brzdy, zjistíte, že obzvláště v létě, když už budou trošku zahřátý jim po pár sekundách dojde dech a potom už je pozdě si říkat, proč já vůl tehdá nekoupil zimmermanny 8)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
pilott@email.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 16.10.2008 20:20
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od pilott@email.cz »

Ted mam na komplet aute Zimmerman Sport a desky Ferodo Thermoquiet. Dlouho trvalo nez to zaclo trochu brzdit,ale pak uz to slo. Po zajeti test co vydrzi nez totalne zvadnou.Prvne sem brzdy ohral a pak 40 km po okresce,mistama se brzdilo ze 170km/h na 100km/h a tohle zvladaji s prehledem. I z 200Km/h na 50km/h taky daji!!!! Pak uz tez zvadly,ale pres to derovani se rychle chladi,tak ze za malinkou chvilinku sou opet schopne brzit! a co je nejdulezitejsi,ze se nezvlnili!!! :D :D Jedine co me na nic mrzi,ze obcas piskaji pri lehkem pribrzdeni. Za studena reaguji citlive,ale pri potrebe vic zabrzit,reaguji dost neochotne a clovek se do nich musi oprit. Kdyz se zahreji,tak uz nejsou tak citlive pri pribrzdeni,ale pri potrebe vice zabrzdit uz reaguji vyborne!! Proste za studena sou zaludne a clovek na to musi dat bacha,aby si nerozbil cumacek... :D
http://www.youtube.com/watch?v=RLuyjKcKfAc&feature=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petřík
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3894
Registrován: 22.04.2008 20:21
Bydliště: LoW Ride City

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od Petřík »

Unihero píše:já nevím mám ate všude na celým autě, najeto 35000 km a spokojenost, nehážou, docela brzdí...já jsme spokojený...
je to jen věc názorů..

Asi jsi je dobre zajel :D
GTI16v / OEM+ / VWgroup ♥

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od majkl1 »

pilott@email.cz píše:Ted mam na komplet aute Zimmerman Sport a desky Ferodo Thermoquiet. Dlouho trvalo nez to zaclo trochu brzdit,ale pak uz to slo. Po zajeti test co vydrzi nez totalne zvadnou.Prvne sem brzdy ohral a pak 40 km po okresce,mistama se brzdilo ze 170km/h na 100km/h a tohle zvladaji s prehledem. I z 200Km/h na 50km/h taky daji!!!! Pak uz tez zvadly,ale pres to derovani se rychle chladi,tak ze za malinkou chvilinku sou opet schopne brzit! a co je nejdulezitejsi,ze se nezvlnili!!! :D :D Jedine co me na nic mrzi,ze obcas piskaji pri lehkem pribrzdeni. Za studena reaguji citlive,ale pri potrebe vic zabrzit,reaguji dost neochotne a clovek se do nich musi oprit. Kdyz se zahreji,tak uz nejsou tak citlive pri pribrzdeni,ale pri potrebe vice zabrzdit uz reaguji vyborne!! Proste za studena sou zaludne a clovek na to musi dat bacha,aby si nerozbil cumacek... :D
Přesně tak, teď v těch mrazech první dvě tři brždění jsou "zvláštní", ale jak se trochu zahřejí jsou daleko lepší jak origo. Jen ty desky na těch dírách mizejí poněkud rychleji, ale to je jen malá daň :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od molczik »

Unihero píše:já nevím mám ate všude na celým autě, najeto 35000 km a spokojenost, nehážou, docela brzdí...já jsme spokojený...
je to jen věc názorů..
Bodejď. My máme na Pašíkovi taky ATE a pohoda.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
pilott@email.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 16.10.2008 20:20
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od pilott@email.cz »

molczik píše:
Unihero píše:já nevím mám ate všude na celým autě, najeto 35000 km a spokojenost, nehážou, docela brzdí...já jsme spokojený...
je to jen věc názorů..
Bodejď. My máme na Pašíkovi taky ATE a pohoda.


Pro normalni i lehce sviznejsi jizdu urcite staci to verim,ale na sport jizdu se 150ps je potreba neco vice... :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=RLuyjKcKfAc&feature=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od molczik »

pilott@email.cz píše:
molczik píše: Bodejď. My máme na Pašíkovi taky ATE a pohoda.
Pro normalni i lehce sviznejsi jizdu urcite staci to verim,ale na sport jizdu se 150ps je potreba neco vice... :mrgreen:
To asi jo. Nejlepší jsou podle mě stejně originály.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od majkl1 »

molczik píše:
pilott@email.cz píše: Pro normalni i lehce sviznejsi jizdu urcite staci to verim,ale na sport jizdu se 150ps je potreba neco vice... :mrgreen:
To asi jo. Nejlepší jsou podle mě stejně originály.
Origináy jsou super, ale musí být vidět. Když ne, tak silikon taky není k zahození :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od ZALL »

Ještě na líným fordoj jsem měl vrtaný Zimmermany a desky od Brembo. Dal sem za to tenkrát asi 15ku... Na pedál sem musel za studena pěknou silou a než se zahřály tak brzdná dráha byla ještě delší než u normálních brzd, ale nikdy nevadly, když byly fakt žhavý tak pískaly, ale nevadly ani se nikdy nezvlnily... jen jsem jednou zku... rovnou brzdič kterej se celej zkřivil :twisted: a pak jednou nakonec i kotouče popraskaly :twisted: Reklamaci mi sice uznali ale nové už nikdy neposlali... byl to atip a nebyly k sehnáni, i poprvé jsem na ně čekal měsíce...
Teď na pašíkoj už nelítám jako tehdy, ale vždy když musim tvrdě na brzdy a ohřeju je, tak pak během jízdy ještě několikrát jemně přibrzdim aby nechladly moc rychle. Nedokážu zaručit, že to je 100% Ale co tohle dělám tak jsem ještě nezkřivil kotouče na žádném autě (moje staré, moje nové, nebo z firemního autoparku)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od rapid.direct »

Já mám ferodo a jsem spokojen :)

Uživatelský avatar
pilott@email.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 16.10.2008 20:20
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od pilott@email.cz »

ZALL píše:Ještě na líným fordoj jsem měl vrtaný Zimmermany a desky od Brembo. Dal sem za to tenkrát asi 15ku... Na pedál sem musel za studena pěknou silou a než se zahřály tak brzdná dráha byla ještě delší než u normálních brzd, ale nikdy nevadly, když byly fakt žhavý tak pískaly, ale nevadly ani se nikdy nezvlnily... jen jsem jednou zku... rovnou brzdič kterej se celej zkřivil :twisted: a pak jednou nakonec i kotouče popraskaly :twisted: Reklamaci mi sice uznali ale nové už nikdy neposlali... byl to atip a nebyly k sehnáni, i poprvé jsem na ně čekal měsíce...
Teď na pašíkoj už nelítám jako tehdy, ale vždy když musim tvrdě na brzdy a ohřeju je, tak pak během jízdy ještě několikrát jemně přibrzdim aby nechladly moc rychle. Nedokážu zaručit, že to je 100% Ale co tohle dělám tak jsem ještě nezkřivil kotouče na žádném autě (moje staré, moje nové, nebo z firemního autoparku)
K tomu pribrzdovani... Kdyz mas za prdeli nejakou karu a snazis se mu mermomoci ujet a to na hrane moznosti,tak nejaky pribrzdovani nepripada v uvahu!!! V techto akcich sem vzdy zvlnil kotouce!! :D Ale Zimmermany to je jistota!!!
http://www.youtube.com/watch?v=RLuyjKcKfAc&feature=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od ZALL »

pilott@email.cz píše:
ZALL píše:Ještě na líným fordoj jsem měl vrtaný Zimmermany a desky od Brembo. Dal sem za to tenkrát asi 15ku... Na pedál sem musel za studena pěknou silou a než se zahřály tak brzdná dráha byla ještě delší než u normálních brzd, ale nikdy nevadly, když byly fakt žhavý tak pískaly, ale nevadly ani se nikdy nezvlnily... jen jsem jednou zku... rovnou brzdič kterej se celej zkřivil :twisted: a pak jednou nakonec i kotouče popraskaly :twisted: Reklamaci mi sice uznali ale nové už nikdy neposlali... byl to atip a nebyly k sehnáni, i poprvé jsem na ně čekal měsíce...
Teď na pašíkoj už nelítám jako tehdy, ale vždy když musim tvrdě na brzdy a ohřeju je, tak pak během jízdy ještě několikrát jemně přibrzdim aby nechladly moc rychle. Nedokážu zaručit, že to je 100% Ale co tohle dělám tak jsem ještě nezkřivil kotouče na žádném autě (moje staré, moje nové, nebo z firemního autoparku)
K tomu pribrzdovani... Kdyz mas za prdeli nejakou karu a snazis se mu mermomoci ujet a to na hrane moznosti,tak nejaky pribrzdovani nepripada v uvahu!!! V techto akcich sem vzdy zvlnil kotouce!! :D Ale Zimmermany to je jistota!!!
Však když jsem ještě takhle jezdíval tak jsem na to měl taky brzdy uzpůsobené :twisted: Teď jezdím jak tatík od rodiny a můžu si tedy občas dovolit i přibrzdit :lol:
Na řádění mam mašinu, to je zas úplně jinej relax než před tím v autě 8)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Cvana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od Cvana »

Zkousel nekdo na pasu 1.8 T dat misto 282,5 ty vetsi 288 kotouce?Jde mi o to jestli se to tam vleze ale myslim ze s tim bude asi problem...

Uživatelský avatar
ZajdaVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 21.10.2007 07:34
Bydliště: Okr.Č.LÍPA

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od ZajdaVW »

Cvana píše:Zkousel nekdo na pasu 1.8 T dat misto 282,5 ty vetsi 288 kotouce?Jde mi o to jestli se to tam vleze ale myslim ze s tim bude asi problem...
Ja mam na passatu B5,5 rv. 2001 Zimmermanny 288mm.Ale myslim že to je standartni rozmer.Nevim jak u B5,ale asi by to mělo byt stejny.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké kotouče a desky?

Příspěvek od majkl1 »

Nemáte někdo toto? Cena je super.
http://aukro.cz/item668382576_vrtane_ko ... assat.html
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“