automat 1,6 benzín

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

Vím že mi tu každej vytkne motor 1,6 a kevšemu v automatu a kombíku, ale potřebuju nutně poradit. Neřadí to. Na "D" se to rozjíždí stejně pomalu jako na 2 nebo 3 stupeň a když jedu rychleji tak si to zase nepřeřadí na vyšší stupeň.Tzn že to jede furt na druhej stupeň. Nevíte někdo co s tím? budu vděčnej za každou radu. Díky :|
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od elit »

Dannek píše:Vím že mi tu každej vytkne motor 1,6 a kevšemu v automatu a kombíku, ale potřebuju nutně poradit. Neřadí to. Na "D" se to rozjíždí stejně pomalu jako na 2 nebo 3 stupeň a když jedu rychleji tak si to zase nepřeřadí na vyšší stupeň.Tzn že to jede furt na druhej stupeň. Nevíte někdo co s tím? budu vděčnej za každou radu. Díky :|
Zrejme jede v nouzovym rezimu. Mas display, ktery ukazuje zarazene stupne? Neni cely prosviceny?
Passat 2008 BMP

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

jestli je to ten prostřední mezi budíkama dole tak svítí jen modře. Nic neukazuje. Mám ta auto teprv týden,jel jsem v něm jen párkrát takže ještě nevím jak se má co chovat. No a jak ten nouzový režim vyřeším?Přes diagnostiku?
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od elit »

Dannek píše:jestli je to ten prostřední mezi budíkama dole tak svítí jen modře. Nic neukazuje. Mám ta auto teprv týden,jel jsem v něm jen párkrát takže ještě nevím jak se má co chovat. No a jak ten nouzový režim vyřeším?Přes diagnostiku?
Zacal bych diagnostikou. Nouzovy rezim je rezim ktery se spousti v pripade nejake nefunkcnii komponenty a slouzi pouze pro dojeti.

Neco se muzes docist i zde: www.kaps.cz
Passat 2008 BMP

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

Děkuju za odkaz...dost jsem se tam dozvěděl...a ještě se zeptám, ten prostřední display je jen malý tenký...je to r.v 98 takže velký display nemám a ani palubní počítač. Takže ten malý display má zobrazovat pouze zařazené stupně převodovky?
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od elit »

Dannek píše:Děkuju za odkaz...dost jsem se tam dozvěděl...a ještě se zeptám, ten prostřední display je jen malý tenký...je to r.v 98 takže velký display nemám a ani palubní počítač. Takže ten malý display má zobrazovat pouze zařazené stupně převodovky?
Co vim tak by mel zobrazovat zarazene stupne. Ty ho mas vysvicenej jenom modre bez symbolu?
Passat 2008 BMP

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

přesně tak...svítí jen modře a nic neukazuje...myslel jsem že je to schválně že když tam nemám palubní pc tak to nemá žádnou funkci. ještě mi nefunguje spolu s řazením podsvícení písmen u řadičky a při jízdě se nezablokuje zpátečka a parking...už 2x jsem tam omylem cca při 60 km/h hodil zpátečku....učím se tím jezdit...naštěstí to jen cuklo a chcíplo ale neni to nic moc příjemný.Takže bude nejspíš nějakej problém v elektrice pod řadičkou...bo auto ani nekomunikuje s diagnostikou..vůbec nejde načíst...v týdnu to rozeberu a mrknu na to...
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od johnns »

Dannek píše:přesně tak...svítí jen modře a nic neukazuje...myslel jsem že je to schválně že když tam nemám palubní pc tak to nemá žádnou funkci. ještě mi nefunguje spolu s řazením podsvícení písmen u řadičky a při jízdě se nezablokuje zpátečka a parking...už 2x jsem tam omylem cca při 60 km/h hodil zpátečku....učím se tím jezdit...naštěstí to jen cuklo a chcíplo ale neni to nic moc příjemný.Takže bude nejspíš nějakej problém v elektrice pod řadičkou...bo auto ani nekomunikuje s diagnostikou..vůbec nejde načíst...v týdnu to rozeberu a mrknu na to...
TO JE PRO AUTOMAT SMRTELNÝ :!: :!: 8O
To jsi se ale předpokládám na stránkách KAPS už dočetl...

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

Četl jsem tam že to může vézt ke zničení převodovky ale asi to neznamená že hned jak to zařadim se zákonitě oddělá převodovka. Věřím že jsem ji mohl poškodit ale když v tom jedu nepocítil jsem rozdíl mezi jízdou před tím omylem a po něm...stejně to furt neřadí :-)
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Dannek píše:Četl jsem tam že to může vézt ke zničení převodovky ale asi to neznamená že hned jak to zařadim se zákonitě oddělá převodovka. Věřím že jsem ji mohl poškodit ale když v tom jedu nepocítil jsem rozdíl mezi jízdou před tím omylem a po něm...stejně to furt neřadí :-)
Asi si nebyl jedinej kdo takhle převodovce dopřával. Neměla by mít převodovka svoji ŘJ.? Hledat problém tam.

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

Řídící jednotku mají asi až ty novější modely...můj mechanik mi řekl že tak žádná není...tak nevím. Co jsem to koupil tak do toho furt cpu a nejezdím...
Jinak jsem rád že nejsem jedinej :lol:
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od johnns »

Jsi v sekci B5 a B5,5 - pokud tam spadá i tvé auto, musíš mít ŘJ. Pokud ale píšeš problémy s dispejem, nefungující pojistkou proti přeřazení, nemožností spojit se s ŘJ a řádně nefungující převodovky samotné (to vše by mělo automaticky vést k okamžitému přerušení provozu a vyřešení problému) vypadá to na nedobré zacházení předchozího majitele (majitelů). Nechci strašit, ale pokud na to sám nestačíš, vyplývá z toho pouze jediné - odborná pomoc. :wink:

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

Tak dovezli jsme to z německa a mělo to komplet ustřelený předek takže se toho na místě moc zjistit nedalo. před týdnem jsme to dostavěli takže to už vypadá i jako auto. Je to B5 ale předělali jsme to na B5,5. Poradí někdo kde by měla být ta řídicí jednotka? Mrknu na to. To že tam nejspíš není mi řekl mechanik. Ale nikdo neví všechno a když se nespecializuje na automaty tak chápu že to přesně vědět nemusí. Je to známý tak to beru. Provoz jsem přerušil...radši
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od elit »

Dannek píše:Tak dovezli jsme to z německa a mělo to komplet ustřelený předek takže se toho na místě moc zjistit nedalo. před týdnem jsme to dostavěli takže to už vypadá i jako auto. Je to B5 ale předělali jsme to na B5,5. Poradí někdo kde by měla být ta řídicí jednotka? Mrknu na to. To že tam nejspíš není mi řekl mechanik. Ale nikdo neví všechno a když se nespecializuje na automaty tak chápu že to přesně vědět nemusí. Je to známý tak to beru. Provoz jsem přerušil...radši
Moje B5,5 ji mela pod nohama spolujezdce. Predpokladam, ze ji najdes i u toho sveho.
Passat 2008 BMP

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: automat 1,6 benzín

Příspěvek od Dannek »

A dostal ses k ní zevnitř od koberce nebo zespoda z pod auta? Nikdy jsem automat neměl tak ani nevim jak to vypadá tak se omlouvam za případný blbý dotazy :D ale od toho je forum ne? :wink:
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“