SERVIS - AUTOMAT

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

Chtěl bych se zeptat na nějaký dobrý, solidní servis v Praze (popř. na Praze-Západ), kde rozumí automatům. Též by mohli mít i diagnostiku. Mám Passata 1,9 TDI, 2001 v automatu. Díky .M.

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

nebo, kam dáváte své mazlíky v automatu?? :?: :roll:

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

.. a co alespoň obecně dobrý servis na vw v Praze? :?: :roll:

nekrisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od nekrisek »

Majsher píše:.. a co alespoň obecně dobrý servis na vw v Praze? :?: :roll:

Co konkrétně potřebuješ ??

Mám taky Passata 1.8T automat ...

písni a něco vymyslíme.

Měnil jsem na něm olej - bacha na ty firmy, které to servisují - serou tam olej, který tam nepatří - dávají tam o třídu nižší a nemá tam být. Pro Tiptronic převodovky je jen jeden olej a to ATF Dexron4 nebo tak nějak a replika toho oleje není ... jen VW group. Jinak ty nižší třídy oleje, co tam dávají do tiptroniku dexron III, tak je výdrž cca 20000km ... což je smrt.

Měnil jsem ještě olejový filtr na tiptroniku a řadí to o poznání mnohem lépe .. tento rok jsem dělal kontrolu oleje, jestli nezmyzel někam a je to OK ... dělá se přes diaknostiku při teplotě oleje kolem 42°C - zjistíš přes VAG ...

tak písni a něco vymyslíme, co bys potřeboval

Praha a dílna Kutná Hora
BODY: 0

Poptávka věcí na 3BG:

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

nekrisek: ahoj, pro začátek bych ho chtěl někde pořádně prohlídnout, napojit na diagnostiku. Též by se mi hodil servis v Praze, kam bych ho měl důvěru dávat. :)

MaxxT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 09.10.2008 23:28
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od MaxxT »

take bych vcelku uvital nejakou lepsi prohlidku na muj automat..mam 1.9tdi, bora, 81kw, bez tiptronicu.. jakej olej je tam nejlepsi do toho? diky..

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

Možná by se vyplatilo založit sekci jen pro automaty , neb mi přijde, že to je tak specifické téma.
Sice mě někdy štve, že má jiný rozum, než já (hlavně při studeným motoru), ale jinak je to docela pohodka :P

MaxxT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 09.10.2008 23:28
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od MaxxT »

ja bych byl zcela pro, aby byla sekce AUTOMATy :-) mozna by se to trosku procistilo od ostatnich a nemuselo by to tak zaniknout..

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

myslíš, že bychom to mohli založit svépomocně, jako např. Klub přátel automatek :), nebo požádat admina? ještě jsem porádně nepronikl do struktury těchto stránek :)

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od frigi »

Ahoj AUTOMATACI :lol: .Prosím vás vím že to sem vůbec nepatří ale jako zkušené :wink: vás žádám o radu už jsem to napsal do jiné rubriky ale skoro žádný ohlas tak žádám vás MISTŘI AUTOMATŮ :lol: o radu tady to je: Nedavno jsem koupil B6 1.9 Tdi 74KW automat,nikdy jsem automat neřídil tak nevím jetli to je normální nebo ne: tady je příklad :Jedu 50 km/h otáčky 2000 a auto začne řadit zařadí na vyšší stupen ale jenom tak na 3 vteriny auto se roztřese a hned zase podřadí a to samé mi dělá při 90km/h a když držím pořád stejně plyn tak se to opakuje tak po 10 vteřinach , když přidám nebo uberu plyn tak to přestane.Když jde auto do tahu tak řadí normálně tak nevím jestli je to normální nebo ne tak mi prosím poradte předem dekuji
Naposledy upravil(a) frigi dne 29.01.2009 19:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od frigi »

Ještě jsem se chtěl zeptat můžě s tím mít něco společného poloosa je slyšet a budu ji měnit tak jestli nemůže mít vliv na to roztřesení auta.Tak dík a prominte za vstup do vašeho tématu :lol:

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Pilotek »

Na diagnostike si s tym automatom bol? Chod k nejakemu klubakovi, nie do znackoveho servisu.

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od frigi »

Ještě jsem nikde nebyl čekám na novou poloosu tak potom uvidím a zkusím diagnostiku dík

nekrisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od nekrisek »

frigi píše:Ahoj AUTOMATACI :lol: .Prosím vás vím že to sem vůbec nepatří ale jako zkušené :wink: vás žádám o radu už jsem to napsal do jiné rubriky ale skoro žádný ohlas tak žádám vás MISTŘI AUTOMATŮ :lol: o radu tady to je: Nedavno jsem koupil B6 1.9 Tdi 74KW automat,nikdy jsem automat neřídil tak nevím jetli to je normální nebo ne: tady je příklad :Jedu 50 km/h otáčky 2000 a auto začne řadit zařadí na vyšší stupen ale jenom tak na 3 vteriny auto se roztřese a hned zase podřadí a to samé mi dělá při 90km/h a když držím pořád stejně plyn tak se to opakuje tak po 10 vteřinach , když přidám nebo uberu plyn tak to přestane.Když jde auto do tahu tak řadí normálně tak nevím jestli je to normální nebo ne tak mi prosím poradte předem dekuji

Cauky, tam záleží, kolik máš najeto KM ... bude potřeba zkontrolovat olej - případně dolít - nebo raději vyměnit ..+ olej. filtr, co je v převodovce Tiptronic. Mě to obrovsky pomohlo a ty špatné řazení + škubání při řazení bud zmizeli uplně nebo se to hodne minimalizovalo .. pokud by to nepomohlo, budou nejspis sjete lamely nebo čerpadlo (buchta) už nedává tolik, kolik by dávat mělo ... celej repas stojí okolo 35000, buchta - čerpadlo okolo 7000, olej s filtrem tak 4500-6000 - bacha - jde tam jen jeden olej a to originál. Repasátoři tam dávají mnohdy olej nižší třídy a to je naprd ... a má výměnu po 20.000km .. to je taky naprd,
BODY: 0

Poptávka věcí na 3BG:

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

frigi : ne že bych byl expert, ale vypadá to, že převodovka neví, co tam má zařadit, což se prý občas stává, ale že by se to muselo takle klepat, když to přeřadí na vyšší stupeň..??
chtělo by to skouknout, ale neporadím u koho, protože jsem v tomto foru na to zatím nedostali odpověď... :roll:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“