Passat B6 elektronická ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Sucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.08.2008 08:03
Bydliště: Žatec

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Sucino »

Tak jsem byl dneska s el. ruční brzdou v servisu. Tak jak jsem doufal, bylo "jen" to tlačítko. Nikdy se mi to nestalo ale dokonce jsem dostal i to poškozené domu, asi jako suvenýr. Nevíte někdo jak moc náročná je jeho výměna?

Uživatelský avatar
-=Proky=-
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 31.10.2007 13:12
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od -=Proky=- »

Sucino píše:Tak jsem byl dneska s el. ruční brzdou v servisu. Tak jak jsem doufal, bylo "jen" to tlačítko. Nikdy se mi to nestalo ale dokonce jsem dostal i to poškozené domu, asi jako suvenýr. Nevíte někdo jak moc náročná je jeho výměna?
já měl prasklej plast tak jsem to tlačítko taky měnil, a bylo to lehký,šroubováčkem opatrně sundal ten plast s "P" a pak jsem šroubováčkem vzal nahoře a pak dole a vypínač na mě vyskočil, jak čertík z krabičky :) Pak jsem tam nacvakal ten novej a bylo hotovo :)
Naposledy upravil(a) -=Proky=- dne 26.11.2008 08:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Barthez
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 18.10.2007 11:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Barthez »

StandaS píše:
Barthez píše:No ty voe dneska rano se mi to stalo taky. Vyjedu z garaze ven - zapnu rucni brzdu - zavru garaz a kdyz se vratim do auta a zmacknu brzdu, tak mi ten chytrak napsal, ze mam zavadu na brzde a ze si mam precist manual. Asi 3x jsem to zopakoval, jestly nejsem tupej ( rono bejvam rozespalej ) a furt nic. Pak jsem vypnul a zapnul auto a nastartoval... Najednou sla odepnout......... Bych se z toho posral.....
A stál jsi při tom na brzdovém pedálu? :158: Mám za to, že to jinak nejde. :old:
Jasne. To by to ti hlavne reklo uvolnete prakovaci brzdu a ten zelene logo a ne napis prez celej maxidot zavada bla bla bla...........
Pravidelný sraz VW každá poslední středa v měsíciv 18:00_MC DONALD_Poděbrady, dálnice z PHA na HK

Uživatelský avatar
Darkeye
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 01.07.2008 16:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Darkeye »

no a jak ze to teda je kdyz pojedu treba na snehu nebo lede 50 a zmacknu to? predpokladam (nevim jestli spravne) ze na rucni brzdu se nevztahuje abs - nebo jo? vim ze v kritickejch situacich asi nebudu nekde lovit cudlik, ale cokdyby?:-)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Mára_VR6 »

Pokud jedeš nějakou rychlostí, myslím že nad 20km/h, tak ručku prostě nezatáhneš. Jen to na tebe vztekle pískne :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Darkeye
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 01.07.2008 16:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Darkeye »

aha, no dobre - zustanu u toho a zkouset to radeji nebudu:-)

Uživatelský avatar
marman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 12.02.2008 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od marman »

Tak z toho co jsem zjistil já tak jedním zmáčknutím to zatáhnout nejde jakmile jedeš tuším nad 20km/h ale jinak tato brzda slouží jako nouzová a pakli že jí při jízdě nad 20k/h zmáčkneš a držíš tak auto zastavíš zhruba podobným způsobem jak s běžnou ruční brzdou jen to trošku křičí a cvaká zkoušel jsem to aby jsem se s autem seznámil když jsem si ho koupil.
Passat 3c 2.0 103 kW Comfortline

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Mára_VR6 »

Díky za info..... Tuhle jsem to fakt potřeboval a to jsem brzdil i vočima 8O 8O 8O
Bydlím na kopci a odjedu od baráku, rozjedu se a brzdy potřebuju až po cca 200 metrech kdy už jedu z asi 14% kopce a ten končí hlavní, která je kolmo. A já si vesele šlápnu na brzdy a NIC a jakože fakt nic :!: Prostě jen tvrdej pedál. Byly to po noci a vlhku narezlý kotouče a trvalo jim asi 20 metrů než se očistily. Fakt super zážitek, to vám teda řeknu :? :?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
marman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 12.02.2008 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od marman »

není když vím rád poradím
Passat 3c 2.0 103 kW Comfortline

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Mára_VR6 »

JJ a od toho jsme tady :!: :!: :!: :D :D

BTW... tak co ???? Budeš dneska vůbec spát :?: :?: :?: :D :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
marman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 12.02.2008 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od marman »

no abych ti pravdu řekl tak ani nevím sedim u internetu každou chvilku co to jen jde a snažím se zjistit veškeré info.Trošku mě tu vyděsily ty starosti s těma dvoulitrovejma motorama ale teď problém nemám tak snad ho nebudu mít ani s tím novým.
Passat 3c 2.0 103 kW Comfortline

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Mára_VR6 »

Neboj, bude to v pohodě a navíc to je CR :wink:
Zítra tady chci mít fotky :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
:D :D :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
marman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 12.02.2008 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od marman »

Mám zítra strašně důležitý jednání a po obědě pokud se to protáhne a já si to nestihnu vyzvednout a budu muset s tím zákazníkem jet do Brna tak se asi zabiju :cry: .Pak si to totiž nestihnu vyzvednout a budu to muset nechat na pondělí a to pak asi už umřu.Ale pokud vše bude ok tak je to zítra tady a první dojmy taky neboj :D
Passat 3c 2.0 103 kW Comfortline

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od pásovec »

Prosímtě zajižděj jí jak nejlpépe dokážeš a ber prosím jen tu nejlepší naftu. V ČR v tuhle chvíli snad aktuálně nejlepší VervaD. S těmi novými TDI se musí zacházet snad ještě lépe než se ženou, aby ti dlouho sloužily. To znamená záhřev, chlazení turba, opatrná noha, netočit skoro nikdy přes 3500 ot, brzo měnit olej (ideálně max 20tis) a protahovat občas trysku :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od cosby »

pokud nechceš at ti zatuhne regulace na turbu tak to klidně přes 3500 ot protáhni.
Mám rád takové šetřílky co to nechcou protáčet a pak brečí,že jim auto padá do nouzáku protože mají zatuhlou regulaci

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“