nechce se mu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

Zdravím klubáky, pokusím se vám vysvětlit můj problém, nejsem automechanik a motorům vůbec nerozumím. Mám passata B5, 1.8 benzín 92 kW. Problém je v tom, že při jízdě když chci třeba přidat a sešlápnu plyn, tak auto se začne dusit a jakoby cukat. Buď počkám až se "vycucká" a rozjede se, a nebo musím ubrat plyn a znovu ho pomalu sešlápnout a pak zase jede. Kdesi jsem tady četl že by to mohla být váha vzduchu nebo lambda sonda. Nemám VAG, takže to sám nepoznám. Ale chci zeptat hlavně na cenu, kolik stojí váha a kolik lambda zhruba na tohle auto?Aby mě v servisu nenatáhli. Nemůžou to být třeba jen svíčky?

Díky za odpovědi
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

kenyacek píše:Zdravím klubáky, pokusím se vám vysvětlit můj problém, nejsem automechanik a motorům vůbec nerozumím. Mám passata B5, 1.8 benzín 92 kW. Problém je v tom, že při jízdě když chci třeba přidat a sešlápnu plyn, tak auto se začne dusit a jakoby cukat. Buď počkám až se "vycucká" a rozjede se, a nebo musím ubrat plyn a znovu ho pomalu sešlápnout a pak zase jede. Kdesi jsem tady četl že by to mohla být váha vzduchu nebo lambda sonda. Nemám VAG, takže to sám nepoznám. Ale chci zeptat hlavně na cenu, kolik stojí váha a kolik lambda zhruba na tohle auto?Aby mě v servisu nenatáhli. Nemůžou to být třeba jen svíčky?

Díky za odpovědi

Zapoměl jsem dodat, že to nedělá vždy, třeba dva dny jezdím bez problému a třetí den mi to začne dělat, ale nedělá to celou cestu, chvíli to třeba cuká a pak nic a jedu v klidu. Ale občas to dělá, a je to blbý když chcete začít předjíždět a teď vám to začne cukat a nezrychluje.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

kenyacek píše:
kenyacek píše:Zdravím klubáky, pokusím se vám vysvětlit můj problém, nejsem automechanik a motorům vůbec nerozumím. Mám passata B5, 1.8 benzín 92 kW. Problém je v tom, že při jízdě když chci třeba přidat a sešlápnu plyn, tak auto se začne dusit a jakoby cukat. Buď počkám až se "vycucká" a rozjede se, a nebo musím ubrat plyn a znovu ho pomalu sešlápnout a pak zase jede. Kdesi jsem tady četl že by to mohla být váha vzduchu nebo lambda sonda. Nemám VAG, takže to sám nepoznám. Ale chci zeptat hlavně na cenu, kolik stojí váha a kolik lambda zhruba na tohle auto?Aby mě v servisu nenatáhli. Nemůžou to být třeba jen svíčky?

Díky za odpovědi

Zapoměl jsem dodat, že to nedělá vždy, třeba dva dny jezdím bez problému a třetí den mi to začne dělat, ale nedělá to celou cestu, chvíli to třeba cuká a pak nic a jedu v klidu. Ale občas to dělá, a je to blbý když chcete začít předjíždět a teď vám to začne cukat a nezrychluje.

Tak jsem jí našel u bosche za 2250,- váhu vzduchu, docela málo ne?Kdesi jsem četl že za ní někdo dával 10 000,- v servisu. Tak nevím jestli ho nenatáhli, nebo jestli to není nějakej shit od toho Bosche, ale to snad ne.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

a lambdu jsem tam našel taky, akorát nechápu že na obyč 1.8 stojí 4000,- a na 1.8 turbo 2060,- :(
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: nechce se mu

Příspěvek od johnns »

Osobně bych šel po vzduchovém filtru. cca250Kč. Nejdřív mrkni v jakém je stavu, resp. kdy byl naposledy měněn?

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

johnns píše:Osobně bych šel po vzduchovém filtru. cca250Kč. Nejdřív mrkni v jakém je stavu, resp. kdy byl naposledy měněn?
No tak to netuším v jakém je stavu. Auto má 125000 najeto, a do 100 tisíc bylo pravidelně servisovaný, pak už asi ne, aspoň o tom není v servisce záznam. Takže minimálně 25000 kiláků ten filtr měněnej nebyl, nevím po jak dlouhé době se má měnit, ale zkontroluju ho jestli není zanesenej.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: nechce se mu

Příspěvek od mattes »

Vzduchový filtr měnit zároveň s olejem
Bo není čas

Georgino2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.10.2007 14:02

Re: nechce se mu

Příspěvek od Georgino2 »

Je to 100% vaha vzduchu, mel jsem uplne to same.

Blackbike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2009 15:45

Re: nechce se mu

Příspěvek od Blackbike »

Ahoj už víš čím to bylo??můžeš mi poradit?dělá mi to to samé...a už si stím nevím rady

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

Blackbike píše:Ahoj už víš čím to bylo??můžeš mi poradit?dělá mi to to samé...a už si stím nevím rady
Čau, vyměnil jsem vzduchový filtr, palivový filtr, svíčky a je to mnohem lepší. Ještě potřebuji vyčistit škrtící klapku a mělo by to být úplně v poho.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Blackbike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2009 15:45

Re: nechce se mu

Příspěvek od Blackbike »

já jí čistil dneska a pořádně jsem prostříkal sání...včera jsem to měl napýchlé a ukázalo to čidlo teploty chladící kapaliny...tak zítra ho tam budu dávat a uvidím, pak už mě napadá jen váha vzduchu...

Uživatelský avatar
Mirrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.11.2008 16:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nechce se mu

Příspěvek od Mirrra »

Mě to dělá něco podobnýho,při studeným startu, po zahřátí je celkem klid,jen je nepravidelnej volnoběh a prská to, za jízdy se voloběh pohybuje mezi 1000 a 2000 otáčkama,když zastavim tak kolem 1000 ale houpe se,je to taky váhou ?

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

Mirrra píše:Mě to dělá něco podobnýho,při studeným startu, po zahřátí je celkem klid,jen je nepravidelnej volnoběh a prská to, za jízdy se voloběh pohybuje mezi 1000 a 2000 otáčkama,když zastavim tak kolem 1000 ale houpe se,je to taky váhou ?
Mě taky kolísají otáčky když stojím na volnoběh, a to by právě mělo být tou škrtící klapkou, uvidím až zjistím jak ji vyčistit jestli to pak přestane....dám vědět.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: nechce se mu

Příspěvek od kenyacek »

Blackbike píše:já jí čistil dneska a pořádně jsem prostříkal sání...včera jsem to měl napýchlé a ukázalo to čidlo teploty chladící kapaliny...tak zítra ho tam budu dávat a uvidím, pak už mě napadá jen váha vzduchu...
Jj váha by to mohla být taky, ale v mém případě nejspíš ne, podle měření se zdá být v pořádku. Můžeš mi prosímtě poradit, jak jsi tu klapku čistil?Měl jsi ji celou vyndanou, nebo se dá nějak zhora pročistit, prostřiknout ... ??
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
Mirrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.11.2008 16:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nechce se mu

Příspěvek od Mirrra »

kenyacek píše:
Mirrra píše:Mě to dělá něco podobnýho,při studeným startu, po zahřátí je celkem klid,jen je nepravidelnej volnoběh a prská to, za jízdy se voloběh pohybuje mezi 1000 a 2000 otáčkama,když zastavim tak kolem 1000 ale houpe se,je to taky váhou ?
Mě taky kolísají otáčky když stojím na volnoběh, a to by právě mělo být tou škrtící klapkou, uvidím až zjistím jak ji vyčistit jestli to pak přestane....dám vědět.
To by bylo docela dobrý,hned bych na to taky skočil,hlavně čim jí čistit,jestli rozebrat nebo stačí jen nějakej spray do ssací roury ? :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“