korozia karoserie

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
25tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 01.01.2009 21:35

korozia karoserie

Příspěvek od 25tdi »

chcem sa spýtať, ako to je s koroziou na autách, doviezol som si passata r.v. 2001 z nemecka, serv. knižka ... a trochu mi hrdzavie pod strešnými lyžinami, dopočul som sa že záruka na karoseriu proti korozii je 12 rokov a chcem vedieť že či by som s tým nejak uspel keby som išiel do volkswagenu na reklamáciu? dakujem za rady

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: korozia karoserie

Příspěvek od stréc od piva »

25tdi píše:chcem sa spýtať, ako to je s koroziou na autách, doviezol som si passata r.v. 2001 z nemecka, serv. knižka ... a trochu mi hrdzavie pod strešnými lyžinami, dopočul som sa že záruka na karoseriu proti korozii je 12 rokov a chcem vedieť že či by som s tým nejak uspel keby som išiel do volkswagenu na reklamáciu? dakujem za rady
a ses si jistej ze to nebylo bouchnuty?

protoze ja presne s podobnym problemem byl reklamovat auto primo v VW,kam jezdilo 5let na pravidelnej serivs,a kde sem jej koupil jako druhej majitel...a trvde me vyfakovali s tim,ze to je urcite od kaminku co odlitnul na strechu :-D a zaclo to tam reznot..

anebo ze to auto muselo byt striknuty...

jinak vice po SZ

zaruku sice maji..ale jeste sem neslysel o nikom ze by mu to uznali.
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

25tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 01.01.2009 21:35

Re: korozia karoserie

Příspěvek od 25tdi »

nebolo to buchnuté na 100%, tak teda sa pôjdem opýtať a dám vedieť že ako som dopadol

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: korozia karoserie

Příspěvek od tycon87 »

Určitě dej vědět, jak jsi dopadl, protože by mě to taky zajímalo.Kamaráda vyfákli úplně stejně. K čemu ty záruky jsou teda!
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: korozia karoserie

Příspěvek od ZALL »

Já mam korozi na rohu pátých dveří mého varianta. Ještě jsem to nezkoušel reklamovat, ale bojím se, že mě taky pošlou někam... Bouchnutý to samo nebylo... Není tu někdo kdo rozumí tomu, jestli oni musí dokázat, že to není vina výroby a nebo jestli je to nějak právně podchycené? Když by člověk věděl čím se ohánět tak by to třeba bylo "průchodnější" :lol:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: korozia karoserie

Příspěvek od marcel110 »

Zaruku si budes moct uplatnit az ked tam bude diera!!! Si poriadne precitaj zarucne podmienky. V podstate je to len obchodny trik, aby sa zakaznik citil spokojne pri kupe. Zaruka sa vztahuje na prehrdzavenie karoserie (to znamena, ze by tam musela byt uz diera). Karoseria vozidla musi byt po celu dobu poriadne osetrovana a chranena. Si bud isty, ze sa tomu budu vsemozne branit (vznikol by urcity precedens) a ty by si musel ziskat nezavisly posudok ze si v prave a sudit sa o to. Tak, mas este chut to ist reklamovat? Na firme mame "nove" 2-rocne Transportery a ako su vonkajsie klucky, tak tam vidno uz nejaky zarodok korozie. Transportery su pravidelne servisovane v org. servise, a servisak sa nad tym len pousmial.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: korozia karoserie

Příspěvek od stréc od piva »

přesně tak díra musí být skrz :(

už jsem viděl pár dva roky stary garažovany audinky a4 a passata co zadní dveře měli pěkně načnuté v styku s oknem :(

prostě je to jen obchodní trik :((( ale skutek utek
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: korozia karoserie

Příspěvek od Qweros »

u prední okna na střeše mi to taky malinko rezne.. ale je videt že to je od kaminku.. podle mě normální.. v halfordu maj primo na VW ty tuzky ( asi 3 slozky, barva,lak a jeste neco )

Uživatelský avatar
homer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2009 14:49

Re: korozia karoserie

Příspěvek od homer »

jak je to s antikorozni upravou u passatu?? U octavie byl celopozink od prvovyroby.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: korozia karoserie

Příspěvek od DMS »

homer píše:jak je to s antikorozni upravou u passatu?? U octavie byl celopozink od prvovyroby.
a ty myslíš,že u Passatu není celopozink ? :lol:
Že to má jako Felicie ? :lol:

Uživatelský avatar
homer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2009 14:49

Re: korozia karoserie

Příspěvek od homer »

Nemyslim,ale nevim!!!Proto se ptam,to je dosti logicky.Ale,kdyz to vis Ty,tak by si mi to mohl vysvetlit jak a od kteryho roku to je??

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: korozia karoserie

Příspěvek od DMS »

homer píše:Nemyslim,ale nevim!!!Proto se ptam,to je dosti logicky.Ale,kdyz to vis Ty,tak by si mi to mohl vysvetlit jak a od kteryho roku to je??
poslední škodovka bez pozinku byla Felicia, pak i takový žebráci jako je Fabia a Octavia měli pozink. Passat B5 má rozhodně od začátku pozinkovanou káru.

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: korozia karoserie

Příspěvek od Meatfly »

marcel110 píše:Zaruku si budes moct uplatnit az ked tam bude diera!!! Si poriadne precitaj zarucne podmienky. V podstate je to len obchodny trik, aby sa zakaznik citil spokojne pri kupe. Zaruka sa vztahuje na prehrdzavenie karoserie (to znamena, ze by tam musela byt uz diera). Karoseria vozidla musi byt po celu dobu poriadne osetrovana a chranena. Si bud isty, ze sa tomu budu vsemozne branit (vznikol by urcity precedens) a ty by si musel ziskat nezavisly posudok ze si v prave a sudit sa o to. Tak, mas este chut to ist reklamovat? Na firme mame "nove" 2-rocne Transportery a ako su vonkajsie klucky, tak tam vidno uz nejaky zarodok korozie. Transportery su pravidelne servisovane v org. servise, a servisak sa nad tym len pousmial.
No, tak můžu přidat svoji zkušenost s reklamací u VW. Měl jsem řádné puchýře (ale rozhodně ne nic skrz) okolo osvětlení SPZ. Chtěl jsem to dát k lakýrovi, ale nejdřív jsem zajel k do Carnovy ve Svitavách. Auto bylo sice kupované u nich, ale poslední 3 roky u nich nebylo servisované. Nicméně, borec to nafotil a řekl mi, že to projedná s importérem a že mi dá vědět. Myslel jsem si, že tim to skončilo, ale po týdnu mi volali, že to importér uznal jako reklamaci. A skutečně do 14 dní jsem měl víko zdarma vyměněné a auto komplet vycíděné (a to i uvnitř, což považuju za třešničku). Co z toho plyne? Passat (rok 2001) nebyl rozhodně pravidelně servisovaný ani garážovaný (to nikdo ani nezjišťoval) a přesto to uznali. Takže, ROZHODNĚ TO ZKUSIT A NEHÁZET FLINTU DO OBILÍ!

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“