1.8 turbo nebo 1.9 TDI

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Zdravím co byste mi poradily? S motorem 1.8 turbo nemám žádnou zkušenost s TDI už nějakou jo. Při přestavbě z 1.6tky se prý nemusí měnit ani převodovka pro 1.8 turbo? . u TDI je jasný že jo. Ročně najedu cca 40 tisic km. Rád bych aby auto bylo trošku svižný , nejde mi ani o maximálku jako spíš trošku v kopci nezaclánět a nebrzdit levý pruhy na dálnici.

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od mattes »

Záleží,jestli chceš benzín,nebo naftu.Je jasné,že benzín bude žrát víc než nafta.Jinak si přečti forum,je to pořad dokola.
Bo není čas

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Petrolejový šejk »

mattes píše:Záleží,jestli chceš benzín,nebo naftu.Je jasné,že benzín bude žrát víc než nafta.Jinak si přečti forum,je to pořad dokola.
Jde mi jak o spotřebu tak aby to nějak jelo. Všude píšou , že 1,8 T bere 8,5 L na 100 km, je to pravd anebo je to nerealný?

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Shear_5 »

Petrolejový šejk píše:
mattes píše:Záleží,jestli chceš benzín,nebo naftu.Je jasné,že benzín bude žrát víc než nafta.Jinak si přečti forum,je to pořad dokola.
Jde mi jak o spotřebu tak aby to nějak jelo. Všude píšou , že 1,8 T bere 8,5 L na 100 km, je to pravd anebo je to nerealný?
V takovém případě bych přirovnal jízdu za 4 litry v nafťáku.. Možné to je, ale realita a běžný provoz jsou u 1,8T někde kolem 10 litrů (a více), za 9 jezdí dálky podle předpisů. U nafty se to pohybuje od 4,5 (lépe 5-ti) litrů až k 8 - krátké trasy, město snad i něco víc (couračky po Brně jsou za trest).. Dálnice to jezdilo tak kolem 6,5 litru, pravda, že moc aut kolem nejezdilo..

Jinak souhlas se Šejkem, je to furt dokola a nejenom tady na fóru.

Uživatelský avatar
Masaryk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 13.09.2008 20:04
Bydliště: Brno

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Masaryk »

Jinak souhlas se Šejkem, je to furt dokola a nejenom tady na fóru.[/quote]


se sejkem? z mattesem nee... :D

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Masaryk píše:Jinak souhlas se Šejkem, je to furt dokola a nejenom tady na fóru.

se sejkem? z mattesem nee... :D[/quote]

Vím, že je toho tady na foru plno, ale nikde jsem nějak nenašel zrovna tohle srovnání . Budu dělat přestavu tak nechci naletět jendou mi to už stačilo.

turbo.t
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.07.2008 19:24
Bydliště: Jablonecko

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od turbo.t »

Petrolejový šejk píše:
mattes píše:Záleží,jestli chceš benzín,nebo naftu.Je jasné,že benzín bude žrát víc než nafta.Jinak si přečti forum,je to pořad dokola.
Jde mi jak o spotřebu tak aby to nějak jelo. Všude píšou , že 1,8 T bere 8,5 L na 100 km, je to pravd anebo je to nerealný?
Teď o víkendu jsem najel skoro 1000 km,tak Ti mohu hodit aktuální spotřebu.Cesta tam,JBC,Hradec Králové,Svitavy,Brno.Tam jsme přijeli s průměrem 7,9 a jel sjem tak že sjem se extra necoural,ani to nehonil,V Brně nájezd na dálnici,Bratislava,Nitra,konečný stav 9,9.Cesta domů byla skoro celá po dálnici.skoro 500 km mimo asi 45.Domů jsem příjel až k baráku s průměrem 110,takže sjem docela hnal a spotřeba ukazovala 10,5.Ale je fakt,že jsem fakt domů pospíchal,takže mi tachometr ukazoval místama i kolem 190.
Pokud s tím budeš jezdit klidně,tak se dá jezdit kolem těch 8.A pokud to budeš honit,tak stejnou cestu pojedeš za 12.

Passat 1,8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 26.12.2008 16:11

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Passat 1,8T »

Z vlastních zkušeností: Mám 1,8T čip 125kW a kamarád má 1,9TDI 85kW. To co já ujedu za průměrnou spotřebu 8/100km, on zvládne o 2 až 2,5 s nižší spotřebou... Několikrát jsme jeli za sebou... Kopce moc neřeš... 1,8T jede i do kopce :D Myslím,že i lépe než TDIčka.... Tím nemyslím,že by TDIčka jeli špatně,ale rozdíly v tom moc nejsou... Rozhodující je teda asi ta spotřeba.... Kompromis je asi 1,9TDI 96kW - žere málo a jede slušně. 1,8T je spíše pro fajnšmekry :D (údaje o spotřebách jsou měřený z plný do plný,né dle palubáku...)

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Ta koukám zajímavý spotřeby hlavně na tom 1.8T . já jsem těd najezdil na 1.6i taky pár kilometrů moc jsem to nehonil . a spotřeba pod 14 nebo spíš pod 16 to nešlo ani náhodou. Lambda nová servis na motoru udělanej, filtr palivovej novej a už nevím co by stím mohlo být .

turbo.t
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.07.2008 19:24
Bydliště: Jablonecko

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od turbo.t »

Petrolejový šejk píše:Ta koukám zajímavý spotřeby hlavně na tom 1.8T . já jsem těd najezdil na 1.6i taky pár kilometrů moc jsem to nehonil . a spotřeba pod 14 nebo spíš pod 16 to nešlo ani náhodou. Lambda nová servis na motoru udělanej, filtr palivovej novej a už nevím co by stím mohlo být .
Ta 1.6 musí být na Passata slabá.je to podle mě takovej extrém,jako když jeden čas do prvních Octavií montovali 1.4:-(

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od standokan »

jasně že 1.8 turbo je lepší volba než traktor ,ale když ti jde o spotřebu a najedeš ročně víc jak 20000 tak si kup traktor
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Magister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 26.01.2009 15:55
Bydliště: Zlín

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Magister »

turbo.t píše:
Petrolejový šejk píše:Ta koukám zajímavý spotřeby hlavně na tom 1.8T . já jsem těd najezdil na 1.6i taky pár kilometrů moc jsem to nehonil . a spotřeba pod 14 nebo spíš pod 16 to nešlo ani náhodou. Lambda nová servis na motoru udělanej, filtr palivovej novej a už nevím co by stím mohlo být .
Ta 1.6 musí být na Passata slabá.je to podle mě takovej extrém,jako když jeden čas do prvních Octavií montovali 1.4:-(

Kufa to já jezdím s B 5,5 která je ve 2.8 V6 4 Motion automat.Klidná jízda 10 litrů a ve městě 12 litrů ale to musí být taky klidně, jinak 14 litrů, ale když to honím mimo město tak málo kdy se dostanu na těch 14 litrů.....To mi neříkej, že s 1,6 jezdíš 14 - 16 litrů pod které to nejde dostat 8O
Mám ještě BMW 330 d ( 3,0 nafta) a stím když jezdím klíďo tak 6,5 nafty a když to budu honit, tak kolem 8 litrů a když to bude opravdu Prasojízda, tak 10 litrů víc ne.
Já si myslím, že tady jde i trochu o to zda motor má pravidelnou péči a je všechno seřízené tak jak má a všechno funguje tak jak má.
Jinak s passatem B5 jsem s tím 1,8 T jezdil (najeto 45 000 origo -kupované nové) a jako dostat se pod 10 litrů byl pro mě celkem nereálný výkon.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Magister píše:
turbo.t píše: Ta 1.6 musí být na Passata slabá.je to podle mě takovej extrém,jako když jeden čas do prvních Octavií montovali 1.4:-(

Kufa to já jezdím s B 5,5 která je ve 2.8 V6 4 Motion automat.Klidná jízda 10 litrů a ve městě 12 litrů ale to musí být taky klidně, jinak 14 litrů, ale když to honím mimo město tak málo kdy se dostanu na těch 14 litrů.....To mi neříkej, že s 1,6 jezdíš 14 - 16 litrů pod které to nejde dostat 8O
Mám ještě BMW 330 d ( 3,0 nafta) a stím když jezdím klíďo tak 6,5 nafty a když to budu honit, tak kolem 8 litrů a když to bude opravdu Prasojízda, tak 10 litrů víc ne.
Já si myslím, že tady jde i trochu o to zda motor má pravidelnou péči a je všechno seřízené tak jak má a všechno funguje tak jak má.
Jinak s passatem B5 jsem s tím 1,8 T jezdil (najeto 45 000 origo -kupované nové) a jako dostat se pod 10 litrů byl pro mě celkem nereálný výkon.
Do motoru jsem nacpal uplně všechno nový co šlo. jenom jsem ho nekroužkoval jelikož beží normálně. a když si natankuješ za 500 kč u nás těd 20,2 litru, nesvítí ti rezerva nic a po 140 km se rozsvítí a ty , že tomu nevěříš tak vyndáš plovák a tam nic asi tě to na*ere.

turbo.t
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.07.2008 19:24
Bydliště: Jablonecko

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od turbo.t »

Magister píše:
turbo.t píše: Ta 1.6 musí být na Passata slabá.je to podle mě takovej extrém,jako když jeden čas do prvních Octavií montovali 1.4:-(

Kufa to já jezdím s B 5,5 která je ve 2.8 V6 4 Motion automat.Klidná jízda 10 litrů a ve městě 12 litrů ale to musí být taky klidně, jinak 14 litrů, ale když to honím mimo město tak málo kdy se dostanu na těch 14 litrů.....To mi neříkej, že s 1,6 jezdíš 14 - 16 litrů pod které to nejde dostat 8O
Mám ještě BMW 330 d ( 3,0 nafta) a stím když jezdím klíďo tak 6,5 nafty a když to budu honit, tak kolem 8 litrů a když to bude opravdu Prasojízda, tak 10 litrů víc ne.
Já si myslím, že tady jde i trochu o to zda motor má pravidelnou péči a je všechno seřízené tak jak má a všechno funguje tak jak má.
Jinak s passatem B5 jsem s tím 1,8 T jezdil (najeto 45 000 origo -kupované nové) a jako dostat se pod 10 litrů byl pro mě celkem nereálný výkon.
TAk tenhle motor jsem původně chtěl:-( Ale pokud se s tou 1,8T jede normálně,tak to je tak v pohodě.Ale jak jsem psal.stejnou cestu se dá jet za 8,ale i za 12.

Uživatelský avatar
Superpaštika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.03.2008 22:54
Bydliště: Brno

Re: 1.8 turbo nebo 1.9 TDI

Příspěvek od Superpaštika »

Čau mám 1,8T a jezdím kombinovanou 7,8l.
Když jedu po okrskách tak 6.4l, jinak svižná jízda po dálnici 9-10l

Rekord mám 5,8l trasa 15km ale to jsem se fakt plazil.........hh :D
Jen jsem to chtěl schválně vyzkoušet :)

Udaje jsou z palubního pc. takže to múže být malinko víc...
Je to dobrej motor ale myslím že s 1,9TDI se to nedá rovnat....tot múj názor!
Superpaštika :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“