SERVIS - AUTOMAT

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

nekrisek : ahoj, vypadá to, že tomu tady asi nejvíc rozumíš (než já určitě :) )- neměl bys prosím nějaký tip, ke komu to dávat v Praze a blízkém okolí? díky
Naposledy upravil(a) Majsher dne 30.01.2009 18:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od frigi »

díky a co říkáte na tu poloosu mohla by mít s tím něco společného?

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od johnns »

Až to začne dělat, tak zkus vyřadit - pokud to přestane, může to být i poloosa.

Uživatelský avatar
xkubik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.03.2008 15:21

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od xkubik »

frigi píše:Ahoj AUTOMATACI :lol: .Prosím vás vím že to sem vůbec nepatří ale jako zkušené :wink: vás žádám o radu už jsem to napsal do jiné rubriky ale skoro žádný ohlas tak žádám vás MISTŘI AUTOMATŮ :lol: o radu tady to je: Nedavno jsem koupil B6 1.9 Tdi 74KW automat,nikdy jsem automat neřídil tak nevím jetli to je normální nebo ne: tady je příklad :Jedu 50 km/h otáčky 2000 a auto začne řadit zařadí na vyšší stupen ale jenom tak na 3 vteriny auto se roztřese a hned zase podřadí a to samé mi dělá při 90km/h a když držím pořád stejně plyn tak se to opakuje tak po 10 vteřinach , když přidám nebo uberu plyn tak to přestane.Když jde auto do tahu tak řadí normálně tak nevím jestli je to normální nebo ne tak mi prosím poradte předem dekuji
No nepotěším tě, dělalo mi to to samé. Výměna oleje a filtru v převodovce to vyřešila (cca 7000 kc), ale po ujetí dalších 20000 km se problém vrátil a za repas převodovky chtěli 35-40 tisíc Kč. Takže jsem ho dal pryč a pořídil manuál...

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od frigi »

Kolik jsi měl najeto? V sobotu 7.2 jsem objednán na diagnostiku tak uvidím co mi poví ,myslíš že to nemůže dělat ta poloosa? co ti to přesně dělalo? Můžeš mi to popsat cukalo to taky jenom při určité rychlosti?Díky za odpověd.

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Meggy »

lehce bych upravil mýtus ohledně oleje

do tiptroniku patří norma oleje a ne olej, který zaručeně dělá jen VW group...to je nesmysl...žádná automobilka si vlastní olej nevyrábí....tzn. že potřebuješ olej se správnou normou což je G 052 162
tento olej dělá celkem dost výrobců a je jedno jakého si vybereš...sám dávám MOBIL

je dobré vyměnit i filtr...tzn. koupit filtr a těsnění vany + o kroužek na filtr
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

frigi: Ahoj, kam ho dáváš na diagnostiku, neporadil by kam v Praze a okolí? díky

Uživatelský avatar
xkubik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.03.2008 15:21

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od xkubik »

frigi: Najeto jsem měl cca 250 tis.km. Už si byl na te diagnostice? Jaký máš výsledek?

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od frigi »

i
Naposledy upravil(a) frigi dne 07.01.2010 19:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

Ahoj, neměl by jste někdo tip na dobrý servis v Praze?? díky .M.

Uživatelský avatar
Majsher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2009 20:58
Bydliště: Praha-Západ

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Majsher »

Ahoj klubáci, nevíte o někom, kdo se vyzná v automatických převodovkách (u Prahy nejlépe)? Při stejném plynu mi začal lehce kolísat zátak motoru a stím i otáčky. A mám pocit, že se to zhoršuje. Diagnostika motoru i převodovky nic neukázala a mechanik mi řekl že to ten automat může klidně způsobovat. Neřadí to taky nejlépe. Tak kdyby někdo věděl, byl bych moc vděčný. Díky

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Meggy »

a kolik máš oleje?
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od johnns »

Jasně, první na ráně je zjistit stav oleje. Je to opravdu jednoduché. Nastartovaný motor cca 40 stupňů, režim N, povolit trochu výpušťák. Musí učůrávat olej. Rovnou si pod výpušťák dej čistou skleničku a zjistíš i jak na tom ten olej je. (zápach, barva, pilinky apod.) Pokud učůrává a je čistej je problém jinde. Pokud nic neteče, dolej ho. Pokud teče a je to hnus - musíš sundat vanu, vyměnit olej, filtr a těs. pod vanou. Pak uvidíš dále.

Jestli nemáš možnost kde zvednout auto nebo se do toho nechceš pouštět, mrkni na net a najdeš v Praze servisů několik. Pár jich obvolej, chtěj mluvit s mechošem a uvidíš jak na tebe budou působit. Jestli fundovaně (jaký je problém, kdy se projevuje, měnil jste olej, apod. nebo nejasně (my vám to určitě opravíme, přivezte to). Pak jedině ještě domluvit se s nějakým klubákem blízko tebe... Jiné možnosti nemáš :wink:

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od Meggy »

trochu bych upravil ten návod, povol-úplně vytoč napouštěcí šroub (to je ten větší imbus) jinak budeš vytírat :)
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: SERVIS - AUTOMAT

Příspěvek od johnns »

Meggy píše:trochu bych upravil ten návod, povol-úplně vytoč napouštěcí šroub (to je ten větší imbus) jinak budeš vytírat :)
zjišťování stavu = povolit než začne (nezačne) vytékat
vypouštění = povolit rychlostí F1 :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“