bezpečnostní šrouby??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od kenyacek »

Hele lidi, byl jsem včera v hospodě a asi jsem to nějak přepískl, protože mi nějak nejde do hlavy pojem bezpečnostní šrouby...???Jak šrouby?Když jsem si kupoval litý kola, tak jsem si k tomu objednával bezpečnostní matice, aby až nasadím kolo na ty pevně připevněné šrouby, tak abych je tou maticí připevnil. Jak jako fungují ty bezpečnostní šrouby?dyť ty už jsou na autě pevně připevněné a jen se na ně nasazuje kolo ne?Díky za radu, a nenadávejte:-D
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od FandaTDI »

nevim jak to mas ty pane, ale co ja vim, tak vetsina aut ma kola pridelany sroubama a ne matkama, ale pokud to mas opacne, pak te samozrejme bezp.srouby nezajimaj a potrebujes bezpecnostni matky :cowb: zacal bych tim, ze se na to mrknes ;-) :tooth:
a kdybys potreboval bezp.srouby, tak jedny mam, ale na B5 jsou maly, viz.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=89614

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od kenyacek »

že by to bylo u každého auta jinak?U Hondy mám prostě pevně přivařené šrouby na které jen nasadím kolo a poté přišroubuji maticí. Teď jsem si koupil alu na passata, a to mi chcete říct že tam je to jinak?Na co se tam nasazuje kolo?Snad na šrouby, které se poté připevní maticí ne?
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od FandaTDI »

ne-e , pet der v naboji, pet sroubu do nich(prip. jeden z nich bezpecnostni), to neni Honda :wink:

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od kenyacek »

FandaTDI píše:ne-e , pet der v naboji, pet sroubu do nich(prip. jeden z nich bezpecnostni), to neni Honda :wink:

Tak to je mazec, to jsem ještě na autě neviděl:-D no taky jsem měnil kola zatím jen u Hondy, u pašíka mě to čeká teď poprvé. Zatím ho mám na plecháčích, myslíš že můžu použít ty šrouby z těch plechových na normální litý kola?Nebo to tam je velikostně nějak jinak?Mělo by to být stejný ne?
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od FandaTDI »

Řekl bych, že nebude problém, ale pro jistotu bych mrknul, co doporučuje výrobce těch kol ... hlavně jde o délku šroubu(na ty liťáky možná bude potřeba delší, aby zalezly do náboje jak maj - setkal jsem se s opačnym problémem - šrouby z litejch na plecháčích zalezly moc hluboko a kolo drhlo) a taky jde o druh "sedla šroubu", (tj. tvar tý hlavice v místě dosedu na kolo) - co jsem koukal, jsou snad jen dva druhy - kulový a kuželový sedlo ... možná někdo zkušenější doplní nebo upřesní :wink:
edit: a na Passaty by podle tabulky http://www.compass.cz/img/akce/pojistne-srouby.pdf
měly bejt kulový sedla na 5šroubů i 4šrouby, ale asi spíš záleží na těch kolech ...

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od kenyacek »

jo právě to hledám na netu, ale všude je něco jinýho. Když dám vyhledat ty šrouby pro moje auto, tak někde pro to nabízí s kulovou hlavou a někde s kuželovou, tak já fakt nevím. Asi zkusím přezut jedno kolo a uvidím.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od kenyacek »

Zkoušel jsem volat na elektrony.cz a zeptat se, tam mi řekli že u mýho passata je šroub kuželový, ale v tabulce co posíláš píšou, že kulový. Tak pak aby se v tom člověk vyznal.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od FandaTDI »

njn to je tezky, kdyz o tom vedi h... i lidi, ktery by o tom neco vedet meli ... taky si nejsem jistej, ale podle me zalezi spis na kolech ...zkusil bych zacit tam, protoze to sedlo se opira o kolo :wink:

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od proche77 »

pokud sou alu origo vw koncern,měly by pasovat kulovy šrouby.jinak na neorigo a větši kola jak 16R,delši a kuželovity šrouby,bezpečaky sou delši z vyroby a pasnou tam jak ulity :wink:

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od kenyacek »

proche77 píše:pokud sou alu origo vw koncern,měly by pasovat kulovy šrouby.jinak na neorigo a větši kola jak 16R,delši a kuželovity šrouby,bezpečaky sou delši z vyroby a pasnou tam jak ulity :wink:
No nevím nevíem teda, objednával jsem si na neorigo litý kola R17 bezpečnostní šrouby a ptali se na značku auta. Poslali mi kulový šrouby, a pasujou tam. Teď akorát ještě zjistit jestli tam budou pasovat ty origo kulový co mám na plecháčích.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od proche77 »

jde hlavně o to,mrkni na kola ze zadu.apodivej se jestli ty šrouby sedi dobře a nemelou se v diře.jde jen o to,abys to max dotahl a nebyla tam vule,pak by se to mohlo za jizdy povolovat,ale neboj,jejich tam 5 :lol:

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od pianko111 »

chlapi a hlavne taky dilka sroubů!
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od Qweros »

Ja mam origo šrouby s plecháču 15'' na 18'' tronách a dobrý.. Prej teda nejsou tak dlouhý jak by měly bejt.. Ale než mi to v pneu servisu řekly tak jsem už najel minimálně 1000km a nic se nestalo..

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: bezpečnostní šrouby??

Příspěvek od proche77 »

no,jde o to,že pokud tam neni delka jak ma byt,mohl by se utrhnout(malo zašroubovany,kratky)
ono to tam vždy našroubuješ,ale na jiny alu sou prostě kratši :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“