Má smysl zamykání převodovky?

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od vtuni »

Alinek píše:No tak proti odtahovce se bohužel bránit nedá :(
ale dá..necháš pootevřený pravý přední a pravý zadní oknýko a přes "B" sloupek si to zamkneš takovým tím velkým zámkem na motorky třeba k lampě pouličního osvětlení nebo tak něco :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
martin.GTI
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 11.10.2008 12:57
Bydliště: Severní Morava(u NJ)

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od martin.GTI »

vtuni píše:
Alinek píše:No tak proti odtahovce se bohužel bránit nedá :(
ale dá..necháš pootevřený pravý přední a pravý zadní oknýko a přes "B" sloupek si to zamkneš takovým tím velkým zámkem na motorky třeba k lampě pouličního osvětlení nebo tak něco :mrgreen:
:D :D ..... a co když bude mít zloděj pilku na železo :?: :?: ..... nebo el. centrálu a rozbrus :?: :mrgreen: :mrgreen: .... pak nepomůže ani zámek :!:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od vtuni »

martin.GTI píše:
vtuni píše: ale dá..necháš pootevřený pravý přední a pravý zadní oknýko a přes "B" sloupek si to zamkneš takovým tím velkým zámkem na motorky třeba k lampě pouličního osvětlení nebo tak něco :mrgreen:
:D :D ..... a co když bude mít zloděj pilku na železo :?: :?: ..... nebo el. centrálu a rozbrus :?: :mrgreen: :mrgreen: .... pak nepomůže ani zámek :!:
pořád máš možnost to auto třeba CO-čkem přivařit k stožáru vyskoýho napětí nebo tak něco...

ale je fakt jedna věco co proti odtahovce (a proti botičkám) pomáhá...musím šmít hrozně moc utopený kola v podběhách a auto na vzducháči...když se ti pod auto nedostanou tak ho nenaloží... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Alinek »

Nebo parkovat pod stromama a v místech, kam se prostě odtahovka nevejde
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
Folvik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1220
Registrován: 07.07.2008 12:58
Bydliště: Ostrava

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Folvik »

Alinek píše:Nebo parkovat pod stromama a v místech, kam se prostě odtahovka nevejde
pod stromama? Dyť to 6 hasičů odnese jedna radost a zloději mají prý podstavce pod kola na kolečkách.
:-) Dont worry be happy :-)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od klimbik »

Folvik píše:
Alinek píše:Nebo parkovat pod stromama a v místech, kam se prostě odtahovka nevejde
pod stromama? Dyť to 6 hasičů odnese jedna radost a zloději mají prý podstavce pod kola na kolečkách.
no nechtel bych byt mezi tema sesti hasicema. tahat kazdy 200kg muze byt docela zahul.
a ty podstavce jsem kdysi vidal jak policajti odtahovali auta, kdyz staly v zakazu. s tim nepomuze ani mit utopena kola a vzduchac. stejne je to vsechno hnus. delate na tom nekolik let a pak prijde nejaky *** a proste si to vezme. mam z toho poradny strach.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
Folvik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1220
Registrován: 07.07.2008 12:58
Bydliště: Ostrava

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Folvik »

klimbik píše:
Folvik píše: pod stromama? Dyť to 6 hasičů odnese jedna radost a zloději mají prý podstavce pod kola na kolečkách.
no nechtel bych byt mezi tema sesti hasicema. tahat kazdy 200kg muze byt docela zahul.
a ty podstavce jsem kdysi vidal jak policajti odtahovali auta, kdyz staly v zakazu. s tim nepomuze ani mit utopena kola a vzduchac. stejne je to vsechno hnus. delate na tom nekolik let a pak prijde nejaky *** a proste si to vezme. mam z toho poradny strach.
Jojo je to tak, není horší pocit než přijít tam kde zaparkuju a vidět prázdné parkovací místo. Teď už mám lepší pocit co mám pager, každá vibrace pageru a jdu to okouknout. Většinou je to jen špatné zacházení lidí, neumí otvírat dvěře :-( Ale jednou to přijde a toho dne se bojím, nevím jak budu reagovat. :?
:-) Dont worry be happy :-)

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Alinek »

:arrow: Nechat pojistit
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
Vojtěch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.08.2008 17:37
Bydliště: Praha 4 nebo Horní Jirčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Vojtěch »

Taky jsem resil zabezpeceni...zatim jsem namontoval jenom tajnej vypinac a jestli to nekdo nastaruje tak je frajer.:-) Samozrejme odtah je moznost ale kdyz to auto nekdo bude chtit tak zpusob se vzdycky najde. Co me ted docela zaujalo je tohle: http://mujweb.cz/zabava/leloko/index.htm :twisted:
Nabídka referencnich vozu VW a Audi z Nemecka. Stari do jednoho roku, najeto kolem 15t. km.
tel. 728 500 783

Uživatelský avatar
Pecik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čeperka, Pardubice

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Pecik »

dát si do auta balíčky s moukou, když si toho zloděj všimne možná si to rozmyslí se zaplést jakoby s mafií :lol: jinak já mám magic car, sice jsem nasranej z planých poplachů, ale jednou budu za to rád, pak už jen rychle běžet do garáže pro pušku a pár mu jich nasolit do zadku, s takovým člověkem bych neměl slitování!
Airbrush, linkování, lakování

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od stréc od piva »

Pecik píše:dát si do auta balíčky s moukou, když si toho zloděj všimne možná si to rozmyslí se zaplést jakoby s mafií :lol: jinak já mám magic car, sice jsem nasranej z planých poplachů, ale jednou budu za to rád, pak už jen rychle běžet do garáže pro pušku a pár mu jich nasolit do zadku, s takovým člověkem bych neměl slitování!
no jo zas neni sprochu aby na nem nebylo pravdy trocuh :)
takze kazdej plannej poplach ma neco do sebe :)
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od jery »

stk323f píše:Ahoj, uvažuji o zabezpečení svého Golfa IV a začal jsem pátrat po nejlepším řešení. Mylslel jsem, že zámek převodovky(zpátečky) by měl být fajn ale po přečtení následujícího článku (ačkoli se zdá být dost tendenční) jsem zase na vážkách zda sumu okolo 8000 tisíc vrážet do něčeho takového. Co vy na to? Je pravda co se v tom článku píše? Jaké zabezpečení máte vy? A co byste mi doporučili? Díky za radu.
Zamykání převodovky lze hravě obejít - couváním

31. března 2007
Jak nejlépe ochránit své auto před krádeží? Řidiči si nejčastěji nechávají namontovat zamykání zpáteček nebo si pořizují alarmy. Podle odborníka je ale zamykání rychlostí téměř zbytečné.

"I tak může zloděj s autem zmizet. Prostě odcouvá. Když tam není alarm a auto nehouká, zloděj ani nemusí spěchat,“ říká Vladimír Doubek, jehož firma se zabývá zabezpečovacími systémy do vozidel na severu Čech. Podle něj je 30 až 40 procent těchto systémů zbytečných.

Navíc ho lze lehce obejít. "Zloději to mají snadné hlavně u aut koncernu VW, jako jsou škodovky nebo golfy. Stačí totiž otevřít kapotu, kam vede lankové zařízení od řadicí páky, to odmontují a v klidu zařadí a odjedou,“ popsal Doubek.

Výhodnější jsou podle něj alarmy. "Ty totiž mají imobilizér, který při nastartování přeruší elektrický obvod a auto navíc při tom ještě houká.

K tomuto systému bych ještě doporučil přidat tzv. "tajný vypínač“. Ten také přerušuje elektrický obvod, ale na jiném místě,“ popsal odborník. Alarm i s prací stojí 4 tisíce. "Každý týden namontujeme tři až čtyři,“ prozradil Doubek.

Méně náročným řidičům by doporučil jen tajný vypínač. „Auto lze maximálně odtáhnout, ale ne nastartovat a stojí jen 800 korun,“ dodal Doubek.

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od jery »

doubek tajný vypínač za 800 to je síla, já ho mám za 100 :lol:

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Watty »

Alinek píše::arrow: Nechat pojistit
Souhlasím, ikdyž platím allrisk s povinným 25t :oops: ale zas se nemusím bát :mrgreen:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Watty »

Pecik píše:dát si do auta balíčky s moukou, když si toho zloděj všimne možná si to rozmyslí se zaplést jakoby s mafií :lol: jinak já mám magic car, sice jsem nasranej z planých poplachů, ale jednou budu za to rád, pak už jen rychle běžet do garáže pro pušku a pár mu jich nasolit do zadku, s takovým člověkem bych neměl slitování!
Nevím jak by na ty balíčky reagovali kolemjdoucí, aby pak kolem tvého auta neběhali frajeři ze zásahovky a protidrogovýho a nakonec ti ho stejně neodvezli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“