ALARM: výpadky alarmu, vynechává

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Tombrd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.09.2008 13:25
Bydliště: Štramberk

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od Tombrd »

Alarm tam je orginál.Včetně ultrazvukových čidel.Mám dál problém se stěračema a s čidlem teploty motoru.Zjistil jsem že to všechno vede v jednom svazku.Budu ho muset odmotat a zkontrolovat.

Uživatelský avatar
zuzko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od zuzko »

Tombrd píše:Alarm tam je orginál.Včetně ultrazvukových čidel.Mám dál problém se stěračema a s čidlem teploty motoru.Zjistil jsem že to všechno vede v jednom svazku.Budu ho muset odmotat a zkontrolovat.
tak potom ci to nieje ako u fabie tam ked do toho zvazku natenie voda odhnije tam kabelaz resp ju to nejako narusi a musi sa ten zvazok vymenit
//////podla auta spoznáš vodiča////// I love Golf////
tel:0907 849 756

Tombrd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.09.2008 13:25
Bydliště: Štramberk

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od Tombrd »

Zdravím.Prosím o radu k origo alarmu.Při narušení dojde pouze k blikání,ale houkačka nehouká.Pojistky v hlavním panelu dobré.Houkačka při přímém napojení na aku funguje.Stalo se to ,kdy jsem nedovřel okna a ultrazvukové snímače aktivovali alarm.Údajně houkalo celý den,ale večer už jen blikalo.VW-Sharan2 ,1,9TDi 85kw 05/2001.Děkuji.

Alarm vyřešen.Zcela logicky jsem jsem ve Vagu přepínal houkačku alarmu na Německo nebo V.Británii nebo zbytek světa a nic nehoukalo.Dnes jsem zkusil přepnout houkačku na vypnuto a zázrak-houkačka houká.Tímto Všem děkuji za pomoc. :lol:

Uživatelský avatar
zuzko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od zuzko »

Tombrd píše:Zdravím.Prosím o radu k origo alarmu.Při narušení dojde pouze k blikání,ale houkačka nehouká.Pojistky v hlavním panelu dobré.Houkačka při přímém napojení na aku funguje.Stalo se to ,kdy jsem nedovřel okna a ultrazvukové snímače aktivovali alarm.Údajně houkalo celý den,ale večer už jen blikalo.VW-Sharan2 ,1,9TDi 85kw 05/2001.Děkuji.

Alarm vyřešen.Zcela logicky jsem jsem ve Vagu přepínal houkačku alarmu na Německo nebo V.Británii nebo zbytek světa a nic nehoukalo.Dnes jsem zkusil přepnout houkačku na vypnuto a zázrak-houkačka houká.Tímto Všem děkuji za pomoc. :lol:

no vidis to super
//////podla auta spoznáš vodiča////// I love Golf////
tel:0907 849 756

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od pyropavel »

Ahoj.
Právě jsem si přivezl sharánka z čištění,protože byl po dovči jako ..... A všiml jsem si,že mi pořád svítí červená kontrolka imobilizéru či čeho ve dveřích i po vytažení klíčku ze zapalování.Nejde ani deaktivovat alarm dvojím zmáčknutím,pořád svítí.A když zamknu tak to stále svítí a bliká to tak,že se jen svit zesiluje a zeslabuje.Zhasne pouze po otočení klíčku a nastartování.Tak nevím,alhambra po zamčení bliká klasicky a po vytažení klíčku to světýlko zhasne.Tedy alespoň si to myslím :? .Máte prosím někdo nějakou radu.Dík.
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od jad.adamec »

Mám něco podobného.Dnes jsem odemk auto u spolujezdce a když jsem ho tam zase zamk,tak se zamkli akorád spolujezdcovi dveře a nic jiného.Na zadku to taky nešlo,akorád u řidiče jsem to zamkl.Pak jsem nastartoval a chcíp a najednou to šlo.
Nicméně mi to funguje blbě,poněvadž mi po zamknutí okamžitě bliká ta dioda.Myslím ,že je to ve dveřích spolujezdce.Kdysi jsem to měl rozebrané,ale nic jsem nenašel.Ale zámek je tam jinej,než ve dveřích řidiče.Ráno jedu na dovču do Francie,tak doufám,že se mi to někde nezblázní,nebo nevyskratuje.

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od bassorius »

Přátelé zapomeňte na origo alarm a instalujte něco lepšího. Včera mi pod oknem ukradl nějaký dobrák autorádio a přehrávač (předpotopní a historický kus, asi sběratel). Alarm se u našich vozů vypíná velice jednoduše. Jako kdyby tam nebyl. Už se to psalo někde jinde, ale pro zopakování. Stačí rozlomit vložku zámku a je to (rychlejší než otevření klíčem). Je vypnutý alarm a auto je otevřeno. Potom můžete takový vůz odemykat a zamykat třeba šroubovákem. Někdo radí zaslepit zámky a používat pouze dálkové ovládání. Co je lepší, nechat rozbít si okno, nebo zámek? Já zatím dávám přednost zámku.
Trochu jsem odbočil od tématu, ale můj poznatek je - neřešte originál alarm - je to ztráta času.
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od parizek_ltm »

Bassoriusi mas samozrejme pravdu. Asi pred rokem jsem i videl videa, jak se daji ukrast ruzna auta, resp prekonat fabricke alarmy. Kazde auto tak 20s maximalne, nejlepsi byl nejake BMW ci co to bylo, tam borci vzali DO od televize a bylo vymalovano :-)

Ale vem si, ze ve tvem pripade, pokud by se tam zlodej blbec nedostal, tak vymlati okynko a stejne si vezme, co chce. Na to jeste moc ucinnych zabezpeceni neni, snad jen bezp. folie.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od abeljozef »

Parizku tie videa co si videl su su nezmysly ktore vypustili do eteru poistvove. Otvorit auto dialkovym od videa je blbost. Chceli len zvysit predaj poistiek. Dodatocne sa potom k tomu priznali.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od parizek_ltm »

Je to mozne, to uz nevim. To s DO je divne, ale u nekterych tech vychytavek bych se nedivil, kdyby byly nedaleko od pravdy..

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Problém s elektrikou Alhambra 01

Příspěvek od Premulus »

Zdravím, začal jsem mít problém s elektrikou u Alhambry r.v. 2001. Jako první přestaly blikat blinkry při odemčení a zamčení auta (original centrál s alarmem na DO) zároveň jsem zjistil, když podržím klíč v zámku (jediný funkční zbyl v 5-tých dveřích, oba přední jsou zaslepené) při odmenčení všechny okna normálně sjedou, ale při zamčení, auto se normálně zamkne, můžu držet jak dlouho chci, ale stažená okna nevyjednou :( . Co se bliknutí týče, tak zároveň s tím, že auto nebliká při zamykání/odemykání, začaly blbnout varovné. Když je zapnuté zapalovaní, varovné normálně blikají, když ale vypnu klíček vypnu i varovné. Když si před nedávnem někdo v noci "půjčil" navi auto při tom ani nepíplo :cry: . Po načtení jsme zjistil, že se k tomu ještě přidala houkačka alarmu - chyba 1134 049 houkačka alarmu bez komunikace (po připojení na přímo funguje). Chyba nejde smazat, jinak auto nepíše žádnou jinou závadu a pojistky jsou OK. Hledal jsme v Sherloku jak divej, ale nic podobného nenašel. Máte někdo tip na co se zaměřit, všechno ostatní funguje jak má...?
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s elektrikou Alhambra 01

Příspěvek od tornado1 »

funguje siréna v testu akčních členů? jde do sirény napájení?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Problém s elektrikou Alhambra 01

Příspěvek od Premulus »

Při testu akčních členů siréna mlčí a proud na svorkovnici není
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
marutu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.09.2008 14:31
Bydliště: Šternberk

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od marutu »

Dnes jsem otevíral kapotu a zavadil o ten hříbek.
Takže auto začalo houkat - to jsem nevěděl,že to tam vůbec je.

No ale kde se to vypíná.
Musel jsem odpojit baterku aby byl SHUT UP!
U baterky je ten hříbek taky ale nějak nereagoval na nic
Máte někdo něco takovýho

díky
Přílohy
DSCN8131.JPG

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ALARM: výpadky alarmu, vynechává

Příspěvek od Skyppy »

Podle mého je to nějaká samodomo dodělávka. Pokud ano, tak Ti tady asi těžko někdo poradí jak se to ovládá a k čemu to slouží.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“