Výška podvozku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mrazík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.02.2009 20:16
Bydliště: Brno

Výška podvozku

Příspěvek od Mrazík »

Zdavím Vás všechny.Nedávno jsem si koupil Passat Variant r.v.2003, motor 1.9 96kw a řeším problém nevím jestli je to normální nebo ne.Předek auta je výš jak zadek asi tak o 5cm.Myslel jsem si že jsou už unavený zadní pružiny tak jsem dal nový a výsledek je stejný jak u těch starých.Chci se zeptat jestli je to normální že je předek výš nebo je tam něco špatně.Dík

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Výška podvozku

Příspěvek od proche77 »

no a jak sou na tom ty zadni tlumiče,ja to mam skoro stejně vysoko

Mrazík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.02.2009 20:16
Bydliště: Brno

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Mrazík »

Zadní tlumiče jsou OK.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Qweros »

spíš změř jak vysoko je blatník od kola.. ja to mam cca 8cm v předu i v zadu.. tak když v zadu máš nové tlumiče tak by jsi tam měl mit +- tech 8cm a v předu by jsi teda měl hodně.. takže by to bylo asi těma zvyšovacíma podložkama co se dávaj pro zvíšení podvozku

Mrazík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.02.2009 20:16
Bydliště: Brno

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Mrazík »

V předu je to 11cm a vzadu 8.5cm.Ty zvyšovací podložky se dávají nahoru do uložení tlumiče nebo dolů do misky.Abych věděl kde je hledat.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Qweros »

Mrazík píše:V předu je to 11cm a vzadu 8.5cm.Ty zvyšovací podložky se dávají nahoru do uložení tlumiče nebo dolů do misky.Abych věděl kde je hledat.
joo tak to ti neporadím.. ale vzadu je to podle me OK a v předu budou na 99% ty podložky. dělaj se snad 2cm tak by to skoro odpovídalo..

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Výška podvozku

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Pokud mas predohrab a vzadu mas zvlast tlumic a pruzinu tak se ta podlozka cpe pod pruzinu 8) Zda se mi,ze se i v sekci nahradni koncernove dily primo ty podlozky prodavaji
vé-šestka

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Kaja-IV »

No, já to mám taky tak, že vepředu je ta mezera větší. Když jsem tam dal pružiny KW -35 mm, tak se to projevilo opticky jeste víc. Proto taky kupuju výškově stavitelnej podvozek.
http://www.audioland.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - autorádia & autohifi

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Qweros »

TDI 4MOTION píše:Pokud mas predohrab a vzadu mas zvlast tlumic a pruzinu tak se ta podlozka cpe pod pruzinu 8) Zda se mi,ze se i v sekci nahradni koncernove dily primo ty podlozky prodavaji
to jo..ale on ma předek výš.. a 11cm se mi zdá hodně.. vždy když jsem vedle Varinata tak Variant je snad ješte nižší než sedan

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výška podvozku

Příspěvek od cernohousmartin »

ožívím jedno starší téma.Mam pašíka 2.8v6 4motion variant a trápí mě že zadek tahá strašně po zemy.Četl jsem tu něco o zvýšení zadku podložkama,ale radši bych to vyřešil výměnou např.tlumičů.Muj dotaz zní jestli na výšku podvozku vzadu mají vliv tlumiče,pružiny nebo něco dalšího a taky mě zajímá jak poznam jestli mam v předu ty podložky jak se tu o nich píše,kdyby tam byly tak bych je jen vyndal.Předem mockrát děkuji za rady.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výška podvozku

Příspěvek od xerxes »

pokud ti zadek sedí tak to vyřešiš jedině pružinama bud sehnat silnější nebo origo nové.ve předu bys měl poznat jestli tam maš pod pružinama podložky stačí sundat kolo a měl bys to poznat :wink:

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Výška podvozku

Příspěvek od Hans76 »

Já měl u předohrabu předek 8 cm a zadek 5,5 cm. Myslel jsem že je problém v zadních pružinách a velký omyl, po jejich výměně za nové se nic nezměnilo. To jen tak pro info.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“