Lesteni kol

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Pino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá..

Lesteni kol

Příspěvek od Pino »

Cau lidi poradte,kdo mi vylesti kola do vysokeho lesku za prijatelnou cenu krome www.lestimekola.cz a www.autozivnas.cz.

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Lesteni kol

Příspěvek od kenyacek »

Pino píše:Cau lidi poradte,kdo mi vylesti kola do vysokeho lesku za prijatelnou cenu krome http://www.lestimekola.cz a http://www.autozivnas.cz.
No já taky potřebuju vyleštit límec, prý pomáhá kyselná solná.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
Pino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá..

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Pino »

Limce bych si udelal sam,ale na tohle jsem si netroufl

Uživatelský avatar
Petřík
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3894
Registrován: 22.04.2008 20:21
Bydliště: LoW Ride City

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Petřík »

ahoj ty lestis kola ze supa ??
GTI16v / OEM+ / VWgroup ♥

Uživatelský avatar
Pino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá..

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Pino »

Nechal jsem je lestit..

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Lesteni kol

Příspěvek od malejpeta »

není to škoda,leštit takový obludy 8O

Uživatelský avatar
Pino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá..

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Pino »

kdybych si myslel,ze to nebude vypadat dobre,tak to nedelam :wink:

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Lesteni kol

Příspěvek od malejpeta »

tak doufejme,že budeš mít pravdu.pak hoď foto.

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Lesteni kol

Příspěvek od HanzDj »

chci se jen tak zeptat, kdyz se lesti kola tak se musi sundat nastřik a lešt az kov je to tak? po vylestění to konzervujete nečim?např lakem nebo tak aby to neoxidovalo?
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od marcus86 »

ono je to vlastne tak, ze jsou na to specialni nastavce ... a temi to brousi a prechazi porad na jemnejsi material, nez to nezacne svitit. Ja jsem mel masinu, tak jsem treba videl jako typci brousi ruzne veci a je to frajerina. Vylesteny hlinik no. A pak se to udrzuje sem tam nejakyma srackama aby to nezaslo ...
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Lesteni kol

Příspěvek od HanzDj »

marcus86 píše:ono je to vlastne tak, ze jsou na to specialni nastavce ... a temi to brousi a prechazi porad na jemnejsi material, nez to nezacne svitit. Ja jsem mel masinu, tak jsem treba videl jako typci brousi ruzne veci a je to frajerina. Vylesteny hlinik no. A pak se to udrzuje sem tam nejakyma srackama aby to nezaslo ...
jasny tak uz je me to jasny....diky :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Sundee »

Hodte sem niekto nejaky dobry postup.. ako kola vylestit a hlavne cim zakonzervovat.. ci tym lakom alebo ak su nejake lepsie pripravky priamo na to ... atd ..

myslim ze by to dost klubakov zaujimalo
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
Pino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá..

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Pino »

Nelakovat,pod bezbarvym lakem lesk zajde az o 30 procent,kdyz uz mas kola vylestená,je na to spousta udrzovacich lesticich past.A hlavne to prelakovat jen tak nekdo nechce,protoze je to mastne jako "papír od sekané".

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Lesteni kol

Příspěvek od HanzDj »

Sundee píše:Hodte sem niekto nejaky dobry postup.. ako kola vylestit a hlavne cim zakonzervovat.. ci tym lakom alebo ak su nejake lepsie pripravky priamo na to ... atd ..

myslim ze by to dost klubakov zaujimalo
nikdo nam to nechce rict, zřejmě aby nepřišli o zakazniky...... :roll:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

gilmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 27.09.2007 18:07

Re: Lesteni kol

Příspěvek od gilmar »

Jeden návod jsem našel:
Vyleštiť falce si môžete aj keď majú kolieska čo už to za sebou a zišiel by sa im nový look. Týmto postupom sa zbavujete aj škrabancov, pôvodnej farby, odretými plochami od parkovania, všetko tak do 2-3milimetrov v závislosti od miesta poškodenia.
1.Takže sa môžeme pustiť do toho. Na začiatok prebehnite falce hrubým brúsnym papierom na sucho. Začnite od zrnitosti 120. Hrubší šmirgeľ nepoužívajte, spôsobí hlboké škrabance, ktorých sa ťažko zbavíte. Keď kompletne zbrúsite lakovanie aj s podkladom prejdite na jemnejší 180tkový papier. Hrubými šmirgľami vyrovnajte nerovnosti, škrabance a zaoblite hranu falca.
2.Hubkou namočenou do vody umyte disk a prekontrolujte výsledok Vašej práce. Tretinu roboty máte za sebou. V nasledujúcich krokoch po jednotlivých stupňoch vybrúsite plochu do hladkého celku. Vodný brúsny papier o zrnitosti 400 Vám po chvíli začne kĺzať po ploche na ktorú tlačíte. Je to dobrý signál, že ste na správnej ceste. Dbajte nato aby celý falc bol rovnako hladký. Voda Vás bude klamať, vytvára dojem, že už to máte pomaly za sebou. Keď ale uschne resp. z tečie, zistíte že ste tak v polovici cesty.
3. Po celom obvode zopakujte celý proces aj s brúsnym papierom o zrnitosti 600, 800, 1200 a nakoniec 2000. V tejto fáze je falc temer vyleštený.
4. Medzi jednotlivými stupňami vždy disk dobre umyte a skontrolujte chyby. Jemnejším šmirgľom už neopravíte to čo ste hrubším zanedbali. Treba si uvedomiť že hliník nebude hneď ako zrkadlo, ale s každým zjemnením brúsneho papiera by ste mali na ploche pozorovať jemnejšie doškrabanie, až kým sa pri zrnitosti 1200 – 2000 nestratí. Plocha by sa mala začať zrkadliť a jemne odrážať veci na disku. Celý disk vysušte bavlnenou handrou, čiže starým tričkom alebo ponožkami čo ste dostali pod stromček.
5. Poslednou fázou je leštenie brúsnou alebo hrubou pastou. Po tomto úkone sa zrkadlenie výrazne posunie k lepšiemu. Na koniec použite ešte jemnú zalešťovaciu pastu. Celý disk riadne vyšúchajte, že sa Vám to páči? Aj mne, ale máte pred sebou ešte min 3kúsky, hmm ja viem už to nieje taká romantika. Nebojte sa, ďalší disk spravíte o tretinu rýchlejšie ako ten prvý, na tie ďalšie sa to už ale nevzťahuje.
Zaujalo Vás to? A koľko peňazí Vás to bude stáť? Pekne po poriadku. Odporúčam zabehnúť do obchodu s farbami pre autolakýrnikov. Majú presne to čo potrebujeme. Kvalitu a výber nenahradí v žiadnom prípade supermarket.
Na jeden falc (R15, do 8cm) spotrebujete:
Brúsny papier o veľkosti A3
Suchý 2x120, 1x180
Vodný 2x400, 1x600, 800, 1200, 2000
1dcl brúsnej pasty
1dcl leštiacej pasty (pasta Vám vystačí na 4falce)
Lepiacu papierovú pásku na označenia miesta kde začnete a prekryjete časti o ktoré sa bojíte, že ich poškodíte
Hubku na umývanie, bavlnené handry
Cena za materiál pre štyri disky cca 600 Sk
Ochrana vyleštených falcov je mizivá, pokiaľ chodíte len po zrazoch stačí keď ich sem tam prebehnete obidvomi pastami. Lepšou ochranou je lakovanie, ktoré zverte odborníkovi, na vyleštený hladký hliník len tak hocičo nechytí.......


toto som niekde nasiel mozno pomoze

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“