Passat 1,6 moc žere

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

magmuss píše:Nečetl sem to celé, jen občas kouknu. Máš to taky pech co? :roll:
asi jen 2 věci - starostlivost a péče předchozích majitelů
- docela velký a těžký auto na 1.6
z jednoduchého a logického pohledu.

Nečetl sem to fakt všechno, ale jestli jste vyloučili některé základní prvky...


Pech mam , ale uz ne na dlouho Passik pujde do sveta. Za tyden uz stoji v bazaru za nejakou krasnou cenu. A dost si rozmyslim jestly zase pasika.

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od magmuss »

To chápu :roll: Ale fakt záleží na co narazíš, jestli prostě rozježděnej vrak, nebo zachovalý a opečovávaný auto - a stačí opravdu jen dodržovat standardní údržbu a myslím že 1,6 nebyla moc dobrá volba :? Já sem udělal taky chybu s 2,5TDi 110kW :| Ale třeba 1,9 85kW je myslím super. Žádný auto není bezporuchový. Škoda že s tím máš zrovna takovou zkušenost. Ale jsou i horší :roll: Co já sem se navztekal :roll: - automat, servořízení, jednotka ABS, mám načatý nafotvý čerpadlo, když si to budu nechávat, jako že je to teď neprodejný, tak musím nechat přetěsnit celý motor, vyměnit vačky atd atd..

Někdo koupí a jezdí bez problému. Někdo koupí a má nechuť do toho auta vlézt :roll:

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

magmuss píše:To chápu :roll: Ale fakt záleží na co narazíš, jestli prostě rozježděnej vrak, nebo zachovalý a opečovávaný auto - a stačí opravdu jen dodržovat standardní údržbu a myslím že 1,6 nebyla moc dobrá volba :? Já sem udělal taky chybu s 2,5TDi 110kW :| Ale třeba 1,9 85kW je myslím super. Žádný auto není bezporuchový. Škoda že s tím máš zrovna takovou zkušenost. Ale jsou i horší :roll: Co já sem se navztekal :roll: - automat, servořízení, jednotka ABS, mám načatý nafotvý čerpadlo, když si to budu nechávat, jako že je to teď neprodejný, tak musím nechat přetěsnit celý motor, vyměnit vačky atd atd..

Někdo koupí a jezdí bez problému. Někdo koupí a má nechuť do toho auta vlézt :roll:
Jo to je jasný tohle auto má tolik much , že taky budu rád když se prodá. OKna nejdou stahovat, centrál odmyká který dveře zrovna chce, výhřev sedadel taky funguje na čestný slovo. A tekhle to je se vším. Motor 1,6 kupoval kámoš , a ještě k tomu tuhle volítanou vránu.

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od magmuss »

Ajajaj.. takže vypláchnutá komfortka a možná ovladače na výhřev.. :roll: Já jezdil s kámošovým Golfem čtyřkou, kde byl tenhle motor a taky stále nějaký problémy.. :( Když se mu chtělo, tak jel jako utrženej ze řetězu, ale taky za velkou spotřebu.. jindy umíral do kopce :?

Tak snad si to koupí nějakej nadšenec a dá si to dohromady. A po čem se koukáš teď ty? Co budeš kupovat?

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

magmuss píše:Ajajaj.. takže vypláchnutá komfortka a možná ovladače na výhřev.. :roll: Já jezdil s kámošovým Golfem čtyřkou, kde byl tenhle motor a taky stále nějaký problémy.. :( Když se mu chtělo, tak jel jako utrženej ze řetězu, ale taky za velkou spotřebu.. jindy umíral do kopce :?

Tak snad si to koupí nějakej nadšenec a dá si to dohromady. A po čem se koukáš teď ty? Co budeš kupovat?
Co budu kupovat rád bych třeba Boru Variant , ale jedině TDI. No ale taky jsem se poohližel např po BMW taky samosebou naftovým. Bora mi , ale nepřijde špatná. A pak posledni varianta Sharan TDI 81kw z VR6tky mám strach se spotřebou.
Naposledy upravil(a) Petrolejový šejk dne 16.02.2009 07:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DieS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 284
Registrován: 13.01.2009 08:43
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od DieS »

Kolik to stoji penez napichnuti na tu diagnostiku abych zjistil zda nemam nejakou vadu treba te lambda sondy?...a v obycejnem servisu to nemaji ze?

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

DieS píše:Kolik to stoji penez napichnuti na tu diagnostiku abych zjistil zda nemam nejakou vadu treba te lambda sondy?...a v obycejnem servisu to nemaji ze?
záleží co si představuješ pod pojmem obyčejnej servis. A ceny jsou různý.

Uživatelský avatar
DieS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 284
Registrován: 13.01.2009 08:43
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od DieS »

Petrolejový šejk píše:
DieS píše:Kolik to stoji penez napichnuti na tu diagnostiku abych zjistil zda nemam nejakou vadu treba te lambda sondy?...a v obycejnem servisu to nemaji ze?
záleží co si představuješ pod pojmem obyčejnej servis. A ceny jsou různý.
Nevim nikdy jsem v zadnem nebyl....

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

DieS píše:
Petrolejový šejk píše: záleží co si představuješ pod pojmem obyčejnej servis. A ceny jsou různý.
Nevim nikdy jsem v zadnem nebyl....
Tak to je potom těžký, ale dneska už i ve vesnickým servisu maj diagnostiku na dnešní auta jseš bez ní ztracenej. A cena se pohybuje jak kde , ale tak kolem 500-1000kč za hodinu.

Uživatelský avatar
TopSecret
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 19.09.2008 20:01
Bydliště: Slovakia

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od TopSecret »

Petrolejový šejk píše:
DieS píše: Nevim nikdy jsem v zadnem nebyl....
Tak to je potom těžký, ale dneska už i ve vesnickým servisu maj diagnostiku na dnešní auta jseš bez ní ztracenej. A cena se pohybuje jak kde , ale tak kolem 500-1000kč za hodinu.

ja som bol teraz v piatok na diagnostike (taktiez s lambdou) a stalo to 22,- EUR - avšak Seat servis a auto Leon 1,6 74kw (mimochodom zistili mi že mi niečo prehryzlo všetky 4ry lambda kable v motorovom priestore - oooh joj )

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Na týhle šestnácce je starter odkud od převodovky nebo od motoru? popřípadě kde ho hledat. A VR6tka by pasovala do Pašíka na převodovku. Na vrakovišti říkal, že jo tak co myslíte vy.

JacobPassatB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.10.2008 20:42
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od JacobPassatB5 »

Ahoj,
mám Passata r.v. 97, 1,6 a spotřeba mě docela s*re.. :-/ Na plnou nádrž cca. 45l ujedu 500km a to jsem hooodně rád... Takže ta spotřeba 11l tam je.. A to najezdím každý den 50km do práce + 10km sem tam ještě za ten den najedu.. Ať jezdím rychle nebo pomalu, je to minimální rozdíl ve spotřebě.. Ale zase si nemůžu vynachválit maximálku přes 200km/h co jsem z toho vytáhl, na dálnici fakt perfekt, povodím s tim i X5ku,když je to ve velkejch pěkně rozjetý,docela to slušně jede:))) :DD Ale zase do kopce mě kámoš s Feldou 1,6mpi nandal jak nic .. :DD
A s tím co tu už někdo řešil ( 1200kg na háku ) to se asi v léťě pobavím až zapřáhnu karavan který má přesně 1200kg a povalim to na Orlík,to za prvé nepojede a ta jednička bude asi fakt hodně nutná :DD a za druhé spotřeba jako u pětilitra :DD

Mějte se , Jacob

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

JacobPassatB5 píše:Ahoj,
mám Passata r.v. 97, 1,6 a spotřeba mě docela s*re.. :-/ Na plnou nádrž cca. 45l ujedu 500km a to jsem hooodně rád... Takže ta spotřeba 11l tam je.. A to najezdím každý den 50km do práce + 10km sem tam ještě za ten den najedu.. Ať jezdím rychle nebo pomalu, je to minimální rozdíl ve spotřebě.. Ale zase si nemůžu vynachválit maximálku přes 200km/h co jsem z toho vytáhl, na dálnici fakt perfekt, povodím s tim i X5ku,když je to ve velkejch pěkně rozjetý,docela to slušně jede:))) :DD Ale zase do kopce mě kámoš s Feldou 1,6mpi nandal jak nic .. :DD
A s tím co tu už někdo řešil ( 1200kg na háku ) to se asi v léťě pobavím až zapřáhnu karavan který má přesně 1200kg a povalim to na Orlík,to za prvé nepojede a ta jednička bude asi fakt hodně nutná :DD a za druhé spotřeba jako u pětilitra :DD

Mějte se , Jacob

Jo to auto je šílený hlavně na spotřebu, ale nevím máš nějakou malou nádrž pašík ji má na 67 litrů 1.6tka.

Uživatelský avatar
TopSecret
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 19.09.2008 20:01
Bydliště: Slovakia

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od TopSecret »

na porovnanie máte tuto: Leon 1,6 a 50L nádrž

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od elit »

DieS píše:Kolik to stoji penez napichnuti na tu diagnostiku abych zjistil zda nemam nejakou vadu treba te lambda sondy?...a v obycejnem servisu to nemaji ze?
Dneska ma VAG COM kde kdo a myslim, ze nejakej klubak to udela i zadarmo.
Passat 2008 BMP

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“