1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

hmm, tak to je docela hustý :cry: teda ta cena není tak hrozná, čekal jsem, že to bude tak 25 tis. apod. ale 9 tis. se ještě dá, když by to teda problém řešilo... já jsem kabel od spínače odpojil a chybu to už nehlásí a cukání se celkem zmírnilo, chci ho ještě na jaře vyměnit, cena cca 500,-. Jinak shrnu co jsem měnil:

dvojité čidlo teploty chladící kapaliny
termospínač (klima)
termostat - po výměně čidla nedržel teplotu, teď krásných 90°C po cca 8 km :-)

jinak, teď mám paměť závad bez chyby a pokud by to dělala řídící jednotka, tak to asi dělá furt :? ale mě to dělá jen občas a vždy cca při 1500 ot/min. když přidávám plyn... vzhledem k těm startům mi z toho spíš vychází škrtící klapka, přece jenom mi to tam už jednou chybu volnoběhu hodilo, tak nevím...

edit: P.S. dej vědět jestli budeš měnit tu ŘJ a jestli problém pak zmizí, dík.

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

Tak po delší odmlce jsem tu z5 :-) včera jsem vyměnil tlakový spínač servořízení, práce cca na 20 min. Při té příležitosti jsem zkontroloval i jiné hadičky a konektory a zkusil jsem odpojit hadičku od regulátoru tlaku paliva. Potom jsem vše dal dohromady a světe div se, auto jelo bez cukání úplně nádherně, odspoda plynulý tah, no prostě paráda, i na pedálu plynu jsem cítil, že vůbec neskáče... jenže, dnes jsem najel cca 100 km a cukání je zpět. Sjel jsem proto chybu na motoru VAGem a ten ukazuje "0 Nalezeny chyby", takže spínač je Ok! Jediné na co jsem fyzicky šahal byl ten regulátor tlaku paliva a vypadá to, že je kaput. Jenže novej stovej okolo 2 tis., tak zkusím ještě pohledat na netu...

Co ostatní, myslíte, že to bude fakt tímhle? Mě už nic jiného nenapadá a včera se to chovalo úplně parádně!

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Jeremy31 »

zkoušel si něco se vzduchem dělat?

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

no se vzduchem nic, teda krom odpojení té hadičky od regulátoru tlaku...

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Jeremy31 »

enzo84 píše:no se vzduchem nic, teda krom odpojení té hadičky od regulátoru tlaku...
Možná to je asi kravina ale napadlo mě jestli tam nemáš třeba někde díru v hadici a tvoří se ti tam podtlak ... ja nevim no. Je to hned nahoře takže za omrknutí nedáš ani korunu. Ja to tak měl ... a ještě mám - budu to ted měnit.

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

Zdar všem,

tak jsem o víkendu rozmontoval pomalu celej motor :twisted: a zjistil velký prd, vše je jak má, hadice jsou podle všeho v pořádku, VAG nic nehlásí, prostě idylka, až na to drobné cuknutí tu a tam... je fakt, že po výměně spínače to cukání je naprosto minimální, ale když se objeví tak je to znát...

co jsem vypozoroval tak mi divně "prdí" výfuk, když jsou otáčky na volnoběh. Jakmile ale přidám, zvuk z výfuku se celkem spraví a je to Ok, ale jak pustím plyn, tak výfuk si tak divně bručí... přijde mi to jako by tam byla uvolněná přepážca či něco nebo ucpanej katalyzátor...

Uživatelský avatar
svincik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od svincik »

mám taky podobný problém a vypozoroval jsem to že to nejspíš budou pneumatiky, mě se tnehle problém projevil při přezutí na staré letní... Vypadá to jako nesmysl ale je to tak :-)

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

Cože? Starý letní pneu způsobí, že auto nechce nastartovat (občas) a že cuká (občas)??? To snad nemyslíš vážně... :lol: :lol: :lol:

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

Tak dnes ráno jsem VAGem projel paměť závad a ejhle se:

1 Nalezeny chyby:
00537 - Regulace lambda
18-10 - horni hodnota dorazu - Sporadicky

Zatím sporadicky, takže jsem ji smazal a čekám jestli se objeví znovu...

Uživatelský avatar
monicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.02.2009 15:08
Bydliště: české budějovice

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od monicka »

Mám stejný problém a už si nevíme rady.Při nižších otáčkách občas cuká a jakmile se dostanu na vyšší tak jako kdyby se probral a vystřelí.Auto sice nechcípá při startu,ale ozve se občas něco jako kdyby jste hodně dlouho drželi klíček u již nastartovanýho auta. Jako kdyby to dlouho a zbytečně držel startér. Vyměnili jsme svíčky, vyčistili klapku, nové filtry,čekáme na výměnu startéru a pak už nevíme co by. na počítači to bylo několikrát a vždy nám to vyjelo maximálně chybu skrze servo ,která již tady padly. moc prosím co máme udělat aby to jelo v pořádku. :cry:

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

no každopádně doporučuju vyměnit ten servo spínač, jestli vám ho tam taky počítač hlásí... jinak dejte vědět jak dopadnete po výměně startéru.

Uživatelský avatar
NStorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2008 09:53

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od NStorm »

je to asi "AKL nemoc" dělalo mi to taky asi před 3 měsíci (1. občasný špatný start, 2. kolísání otáček na volnoběh a vyřazení kvaltu, někdy to chcíplo, 3. špatná tach v nižších otáčkách až dušení )

odstraněn pouze bod č. 2 a to jsem provedl 3 ukony: oprava sací hadice před klapkou, výměna lambda sondy, přenastavení klapky 1x a po čase ještě 3x

ale zdá se mi že bod 1. a 3. se děje jen při vyších venkovních teplotách a přímém slunci

musí se hledat dál :( :mrgreen:
Obrázek

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

s tou větší teplotou a přímým sluncem naprosto souhlasím, když je chladno nebo když je motor studený, naskočí prakticky ihned a šlape jak hodinky... ale jak zajedu do kolony, motor se víc prohřeje a popojíždím tak je tah v nízkých otáčkách hrozný a motor se dusí... ale ne pořád, prostě jen chvílemi...

ta lambda mě asi taky bude čekat, uvidíme co bude psát VAG až ho připojím... jinak pořád přemýšlím co by to mohlo být s tou teplotou, jestli váha vzduchu, ale to by zas hodně cukal volnoběh anebo problém klapky, ale to by zas hlásil VAG...

no každopádně, pokud na něco narazíte, tak sem s tím! rád to otestuju i na mém AKL :-))

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

taky mam ten problem, obcas kdyz je zahratej motor, tak mi to nastartuje az napodruhe .... za studena na drb ...
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od enzo84 »

tak cukání jsem zdá se vyřešil :-) na posledním zapalovacím kabelu co vede ke svíčce byla díra v izolaci a jiskra propalovala na kostru motoru... škoda, že jsem si toho všiml až teď :-( dal jsem teda nový kabel a jede to jak ďas ;-)

akorát to startování pořád zlobí, myslel jsem, že se to tím taky vyřeší... no ale subjektivně je to ohodně lepší, protože už to necuká... chvílema to bylo dost šílený...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“