VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Miřa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.01.2009 15:43
Bydliště: bošovice
Kontaktovat uživatele:

VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Miřa »

zdarec hoši jsem novy v tomto klubu a doufam ža mi poradite.. mam passata b5 1.9tdi 81kw při akceleraci tak od 3 stupne my vybruje předni naprava nevim co to muže bejt,mam typ že to mužou bejt silembloky na ramenach nebo špatne nevyvaženy kola ja fakt prave nevim poradte mi co to může bejt a jak zjistim jestli to je ono.předem dik za odpevědi...dik moc.....

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od proche77 »

jestli to děla tak kolem 100km/hod,tak to většinou byvaji kola,vybruje to i když pustiš plyn? začal bych s vyvaženim,stoji to nejmin,a maš se od čeho odrazit :lol:

Uživatelský avatar
Miřa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.01.2009 15:43
Bydliště: bošovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Miřa »

no prave kdyz pustim plyn tak to nic nedela a nedela to furt jen jak pridam plnej plyn ale kdyz to podrzim tak se to rozjede a pak to prestane chapeš jako ze uz to tak netaha rozjede se to a uz to tak do predu netaha.. prave nevim no,je to težky... :?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od molczik »

Miřa píše:no prave kdyz pustim plyn tak to nic nedela a nedela to furt jen jak pridam plnej plyn ale kdyz to podrzim tak se to rozjede a pak to prestane chapeš jako ze uz to tak netaha rozjede se to a uz to tak do predu netaha.. prave nevim no,je to težky... :?
Pokud to dělá jenom v záběru když na to šlapeš, tak to může dělat setrvačník nebo některý z kloubů poloosy. Pokud to dělá i třeba když jedeš z kopce na neutral, tak jsou to spíš kola nebo brzdový kotouče.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Miřa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.01.2009 15:43
Bydliště: bošovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Miřa »

nene jen když tomu šlapnu tak od 3kvaltu a ted jsem zjistil kdyz zatočim kola na pravou stranu a jezdim dokola s plynem tak v tom lupe parada :( neni to nahodou homokinetak??predem diky za rady

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od molczik »

Miřa píše:nene jen když tomu šlapnu tak od 3kvaltu a ted jsem zjistil kdyz zatočim kola na pravou stranu a jezdim dokola s plynem tak v tom lupe parada :( neni to nahodou homokinetak??predem diky za rady
Je. S největší pravědpodobností.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od frigi »

zkus poloosu jestli ti to dělá když zatáčíš jen na jednu stranu tak by to mohla být poloosa jestliže je slyšet takové cvakání tak to na ni vypadá já to zrovna tedka řeším :wink:

Uživatelský avatar
Miřa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.01.2009 15:43
Bydliště: bošovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Miřa »

frigi píše:zkus poloosu jestli ti to dělá když zatáčíš jen na jednu stranu tak by to mohla být poloosa jestliže je slyšet takové cvakání tak to na ni vypadá já to zrovna tedka řeším :wink:
no tak to bude asi ono vlastne kdyz zatočim do leva a jezdim dokola tak v tom cvaka no.. takže asi poloosa na levim kole a ty vybrace při akceleraci to nemuže spusobovat ta poloosa že?? moc tomu nerozumim mechanik nejsu ale neco malo znam :wink: předem diky za rady..

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od molczik »

Miřa píše:
frigi píše:zkus poloosu jestli ti to dělá když zatáčíš jen na jednu stranu tak by to mohla být poloosa jestliže je slyšet takové cvakání tak to na ni vypadá já to zrovna tedka řeším :wink:
no tak to bude asi ono vlastne kdyz zatočim do leva a jezdim dokola tak v tom cvaka no.. takže asi poloosa na levim kole a ty vybrace při akceleraci to nemuže spusobovat ta poloosa že?? moc tomu nerozumim mechanik nejsu ale neco malo znam :wink: předem diky za rady..
Klasický případ je, že na poloose praskne manžeta, rotace poloosy vyhází ven vazelínu, která maže homokinetický kloub, ten "vyschne" a vyosí se ... tedy začne házet. To ti pak hází z volantem, někdy i s celym autem a samozřejmě nejvíc při akceleraci. Někomu to dělá pouze při akceleraci. Takže být tebou, jdu po těch poloosách, resp. po homokinetických kloubech. Jeden (nebo víc) z nich to bude.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Meatfly »

Ahoj, když jsem se dneska odpoledne vracel z práce, začalo vibrovat řízení. Dělalo to při plynu i když auto sjíždělo bez plynu z kopce. Po cca 10 km to ale přestalo. Co to může být? Něco s koly? Nemůže to nějak souviset třeba s námrazou (celý den jsem byl zapíchlý ve sněhové závěji) na kolech?
Díky

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Adham »

mohl si mít v kolech kus ledu nebo sníh a pak to odpadlo.... (možná je to blbost) jen mě to napadlo :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Meatfly »

Hm, ta námraza mě taky napadla, ale když jsem jel zase ráno do práce, tak to dělalo zase. Vypadá to, že to, že se to ustalo, bylo asi tím, že jsem snížil rychlost. Zdá se, že ty vibrace jsou přímo úměrné rychlosti. Co by to mohlo být? Nevyvážená kola? To jsem jako ztratil nějaké za*rané olůvko, když si nejsem vědom, že bych najel do nějaké díry...? A může to být ještě něco jiného?

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Meatfly »

Tak jo, už to je vyřešené. Byl to opravdu zmrazek, který se nalepil zevnitř na kolo a rozhodil vyvážení. Pro jistotu, jsem nechal kola ale stejně převážit...

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od Adham »

hlavně že už to máš v cajku :wink: (nejsem zas tak blbý :mrgreen: )
Obrázek

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE při akceleraci..! poradte...

Příspěvek od AlešB5 »

Miřa píše:no prave kdyz pustim plyn tak to nic nedela a nedela to furt jen jak pridam plnej plyn ale kdyz to podrzim tak se to rozjede a pak to prestane chapeš jako ze uz to tak netaha rozjede se to a uz to tak do predu netaha.. prave nevim no,je to težky... :?
Přesně vím o čem mluvíš řešil jsem to také nakonec jsem zjistil že mám vůle v hokinetických kloubech po výměně vše ustalo

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“