zimní pneu GoodYear X Michelin

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
wakataka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 26.12.2007 18:08
Bydliště: Slovensko - SNINA

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od wakataka »

sipmart píše:Zdarec....potřeboval bych vaše zkušenosti, doporučení, názory, kterou z těchto pneu koupit na passat B5, předokolka.....cenový rozdíl nijak výrazný....

195/65 R15

Good Year ultra grip 7+ T ..........5180,- (vítěz testu 2008, prej se víc sjíždí)

Michelin Alpin A3 T....................5960,- (údajně vyšší kilometrový výkon)

vím, že to tu už něco podobného bylo, ale nemůžu to nějak najít či to uplně zmizlo...samo.... :)
Nakoľko som predajca pneumatík, tak pridám svoj skromný názor.
Veľa ľudí, veľa chutí, a samozrejme aj veľa pneumatík v ponuke na trhu.
Výber pneuamtiky závisý od mnohých faktorov.Prvý je asi pre každého cena, a potom prichádzajú na rad dalšie. Kadial budem s autom v zime jazdiť, koľko km najazdím a tak podobne.
Je rozdiel kupovať pneu do mesta, na dialnicu, do horských častí , hôr a dedín. Lacné pneumatiky odporúčam len v tom prípade, že chodíte s autom na nákupy a do kostola, teda po meste a 2 x do týždna.
Treba si vziať do úvahy všetky tieto aspekty, porovnať si ich, potom sa pozrieť koľko ste ochotný investovať do pneu a ísť si ich kúpiť alebo objednať. Netreba šetriť tam kde sa to neoplatí. Takže správny výber.
http://www.i-pneuamtiky.sk

Uživatelský avatar
masta7710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.09.2008 14:21
Bydliště: Sokolov

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od masta7710 »

Do teď jsem v zimě jezdil na UG7 ,letos zkouším M alpiny 3. Ale zatim to vypadá ,že se zase vrátim na GY.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

masta7710 píše:Do teď jsem v zimě jezdil na UG7 ,letos zkouším M alpiny 3. Ale zatim to vypadá ,že se zase vrátim na GY.
To jsou taky naprosto odlišné gumy, každá pro úplně jiný účel. UG7 je hodně do sněhu a sraček, Alpin A3 spíš na suchou zimu, déšť, dálnici apod.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od StandaS »

Tak a mám zaděláno na problém. Konečně jsem zjistil, proč mi po vyvážení kol vibruje volant. Dneska jsem zajel do jiného pneu servisu a vyvážení nic moc, ale hlavně zborcený kord u jedné pneu. Zřejmě byla před tím vzadu a tak jsem to tolik necítil. Uvažoval jsem že koupím všechny 4 nové (stejně mám jen 4mm vzorek) a problém je na světě. Na autě byly původně 195/65/15 T a to je špatně. Podle TP bych měl mít V, ale ty nelze sehnat. Ještě tak H, ale ty by tam být neměly. Co s tím? :158: Na jaký limit tam máte? Dal bych tam klidně zase T, protože v zimě nelítám ( tolik) ale problém by mohl nastat s pojišťovnou při nehodě. Tak poraďte, co s tím :158:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

StandaS píše:Tak a mám zaděláno na problém. Konečně jsem zjistil, proč mi po vyvážení kol vibruje volant. Dneska jsem zajel do jiného pneu servisu a vyvážení nic moc, ale hlavně zborcený kord u jedné pneu. Zřejmě byla před tím vzadu a tak jsem to tolik necítil. Uvažoval jsem že koupím všechny 4 nové (stejně mám jen 4mm vzorek) a problém je na světě. Na autě byly původně 195/65/15 T a to je špatně. Podle TP bych měl mít V, ale ty nelze sehnat. Ještě tak H, ale ty by tam být neměly. Co s tím? :158: Na jaký limit tam máte? Dal bych tam klidně zase T, protože v zimě nelítám ( tolik) ale problém by mohl nastat s pojišťovnou při nehodě. Tak poraďte, co s tím :158:
U zimních gum můžeš vždycky jít o jeden stupeň rychlostního indexu dolu, takže pokud máš v TP Véčko, můžeš použít u zikámů H, pokud máš zapsané H, můžeš použít zimní s T.

Každopádně já otcovo Pássovce taky obul do T a nemyslim si, že by se na tom měla pojišťovna v případě nehody točit. Vždyť dneska nemusíš k většině nehod ani volat benga, jenom to sám nafotíš a jestli máš gumy H nebo T podle mě nikdo řešit nebude.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od strong »

Mám takovej dotaz , na kombiku mám GY ultragrip 7 a ve předu je mám dost sjetý a v zadu je vzorek dobrej, když bych koupil jen dvě na předek nebude to mit vliv na jízdní vlastnosti? Jinak maximální spokojenost

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

strong píše:Mám takovej dotaz , na kombiku mám GY ultragrip 7 a ve předu je mám dost sjetý a v zadu je vzorek dobrej, když bych koupil jen dvě na předek nebude to mit vliv na jízdní vlastnosti? Jinak maximální spokojenost
Bude. Jízdní vlastnosti auta se hodně zlepší když dáš nový gumy. :D Nebo na co se vlastně ptáš?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od strong »

molczik píše:
strong píše:Mám takovej dotaz , na kombiku mám GY ultragrip 7 a ve předu je mám dost sjetý a v zadu je vzorek dobrej, když bych koupil jen dvě na předek nebude to mit vliv na jízdní vlastnosti? Jinak maximální spokojenost
Bude. Jízdní vlastnosti auta se hodně zlepší když dáš nový gumy. :D Nebo na co se vlastně ptáš?
Jde mě o to že vzadu zase nejsou uplně stoprocentní ale ještě se dá na nich jezdit a je škoda je likvidovat , takže by byl věčí vzorek v předu než vzadu, co by to dělalo na sněhu jestli by mě zadek nedržel stopu a přehazovat ze zadu na předek je blbost, chapišto dík

Uživatelský avatar
masta7710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.09.2008 14:21
Bydliště: Sokolov

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od masta7710 »

molczik píše:
masta7710 píše:Do teď jsem v zimě jezdil na UG7 ,letos zkouším M alpiny 3. Ale zatim to vypadá ,že se zase vrátim na GY.
To jsou taky naprosto odlišné gumy, každá pro úplně jiný účel. UG7 je hodně do sněhu a sraček, Alpin A3 spíš na suchou zimu, déšť, dálnici apod.

A neměl bych mít náhodou třeba 3 sady zimáků :?: :?: :roll: Na každý počasí 1 sadu :?:

popopi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 07.07.2008 12:49
Bydliště: Slovensko, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od popopi »

Ja mam micheliny a megaspokojnost...Kleber neviem, ci nieje znacka nejakej stirky :mrgreen:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

masta7710 píše:
molczik píše: To jsou taky naprosto odlišné gumy, každá pro úplně jiný účel. UG7 je hodně do sněhu a sraček, Alpin A3 spíš na suchou zimu, déšť, dálnici apod.
A neměl bych mít náhodou třeba 3 sady zimáků :?: :?: :roll: Na každý počasí 1 sadu :?:
Si měj co chceš. :lol:
Naposledy upravil(a) molczik dne 20.02.2009 12:46, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

strong píše:
molczik píše: Bude. Jízdní vlastnosti auta se hodně zlepší když dáš nový gumy. :D Nebo na co se vlastně ptáš?
Jde mě o to že vzadu zase nejsou uplně stoprocentní ale ještě se dá na nich jezdit a je škoda je likvidovat , takže by byl věčí vzorek v předu než vzadu, co by to dělalo na sněhu jestli by mě zadek nedržel stopu a přehazovat ze zadu na předek je blbost, chapišto dík
Toho se neboj, pokud nejsou ty zadní uplný galusky, tak se toho neboj. Lepší vzorek je třeba mít vždy na hnací nápravě, takže pokud koupíš na předem nový, autí pojede jak má. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od majkl1 »

Nezáleží na vzorku, ale na stáří. Mám ty samé třetím rokem, vzorek je tak na 90% a jízdní vlastnosti jsou už o mnoho horší než když byly nové (měkčí). Určitě se tu vyrojí mraky chytráků co budou tvrdit že za tři roky nic neztvrdne, ale já jsem z Vysočiny a sněhu tu máme dost, takže vím o čem mluvím. Na P 206 mám micheliny se 100% vzorkem, ale jsou už 10 let starý a jsou úplně to samé, jak kdybych tam měl letňáky. 8)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“