TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
pool
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 07:30

klima, ventilátory: nefungují ventilátory

Příspěvek od pool »

Zdravím,
potřeboval bych poradit.Mám Sharana 96Kw 2005 s dvouzonovým climatronikem a přestalo mi úplně fungovat ovládání ventilátorů.Nefunguje ani přední ani zadní.Diagnostika říká bez závad ale při testu akčních členů ventilátory funguji a přepínají rychlosti.Ventilátor funguje pouze když běží nezávislé topení do té doby než se zapne klíček v zapalování.Jednotkou klimatroniku to není.Díky za info.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od abeljozef »

Ventilatory su napajane cez poistky 21 (zadny) a 22 (predny). Tieto poistky su original napajane z X kontaktu. X kontakt je pod napatim pri zapnitom zapalovani a nie je pod napatim pri vypnutom zapalovani a pocas startovania. Kazdy Ventilator ma vlastny regulator do ktoreho pusta climatronik signal na zaklade ktoreho reguluje rychlost.

To nezavisle kurenie je dorabane ?

Ak je dorabane tak v tom pripade pri montazi treba premostit napajanie Hlavne pistky 22 koly tomu aby boli pocas prace nezavisleho kurenia ventilatory (vacsinou sa napaja len predny) napajane lebo je vypnute napajanie. Jeden zo sposobov ako sa to da spravit je cez rele ktore cez rozpinaci kontakt napaja cez X kontak a cez spinaci kontakt napaja pramo druhym privodom separatne istenym z baterie. Mozno mas problem s tymto rele.

takze:

- skontroluj preventivne poistky 21 a 22
- daj vediet ci to nezavisle kurenie je dorabane alebo fabricke
- ak je dorabane bude treba zistit ako. Bud nejakou prestavbovou sadou alebo home made zapojenie.

Skus sa cez VAG pripojit na klimatronic a cez bloky hodnot si najdi napatie na regulatore ventilatora (najskor predneho a potom zadneho). Hyb z otackami a musi sa menit. Ak pridavas musi rast ak uberas musi klesat. Dalej by som potom isiel k ventilatorom a odskusal merakom ci vobec ma regulator napajanie.

P.s. Vitaj na fore a zajdi a aj sem a precitaj si toto: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false;

Najdes tam pravidla fora ktore by si mal vediet napr. pri zadavani prispevkov.

pool
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 07:30

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od pool »

Nezávislé topení je originál Vebasto.Jediné co tam je dodělané je dálkové ovládání k tomu topení.
Jinak pojistky jsem prošel vše ok.Ventilátor vepředu i s regulátorem jsem také měřil,regulátor jsem i vyměnil.Jediné co mě zaráží je,proč ty ventilátory fungují přes test akčních členů?
Jinak na panelu klimatroniku to vůbec nezobrazuje ty čárky,které ukazují výkon ventilátoru.
Lze to pouze minusem úplně vypnout a nebo nastavit na HI to se potom nechá i regulovat výkon pouze předního ventilátoru,ale pouze opticky a ventilátor nic.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od abeljozef »

Si si isty tym vebastom ?

Do sharana sa original montuje Eberspacher.


Ten tvoj climatronik je hodne divny.

Tie bloky hodnost vyskusaj.

Ale musi ti rucne regulovat ventilator a aj zobratovat dielcami stupen vetrania. Ak to nerobi tak by som povedal ze je asi vadny.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od abeljozef »

Este jedna vec:

Skus zmerat ci mas nejake napatie na modrom konektore pin18 (spatna vazba o napajani predneho ventilatora) a bielom konektore pin18 (spatna vazba o napajani zadneho ventilatora) pri zapnutom zapalovani.

Kludne to moze robit aj to dialkove ovladanie bufika.

P.S: robi ti to od zaciatku alebo sa to pokazilo pocas tvojho pouzivania auta ?

pool
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 07:30

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od pool »

Kleknulo to ze dne na den.Já bych se také přikláněl k tomu nezávislému topení.Další věc je že nez.topení je original pouze dálka je vebasto.Navíc se na ovladači nechají nastavit čtyři stupně foukání ventilátoru,ale jak jsem to študoval vůbec mi není jasné jakým zbůsobem to topení řekne ventilátoru jak rychle se má točit.Pravděpodobně jsem koupil velký poklad a nezbyde nic jiného než vzít štipačky a trošku to tam pročistit.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od abeljozef »

Mozno preto ti nejdu tie vetraky ze sa pokazilo nieco na tom webasto ovladani, ale tazko ti poradim ked to nevidim. Skus vystopovat kam vedu vsetky tie kable z toho webasta.

Mozno je ten signal z kliamtronika do ovladaca vetraka premosteny cez to webasto a aby ono do toho vedelo zsasahovat. A v tom je problem.

Ked mas zapnute nezavysle svieti ti na klimatroniku HE ?

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od x-man »

pool píše:Zdravím,
potřeboval bych poradit.Mám Sharana 96Kw 2005 s dvouzonovým climatronikem a přestalo mi úplně fungovat ovládání ventilátorů.Nefunguje ani přední ani zadní.Diagnostika říká bez závad ale při testu akčních členů ventilátory funguji a přepínají rychlosti.Ventilátor funguje pouze když běží nezávislé topení do té doby než se zapne klíček v zapalování.Jednotkou klimatroniku to není.Díky za info.

Uplne stejnou vec jsem resil taky na jednom Galaxy (taky 96kW-2003),test akcnich clenu fungoval bez problemu,ale normalne neslo.myslim ani regulovat teplotu neslo.
problem byl pokud si pamatuju,ze nekde v kabelazi byl zlomenej drat,nekde v prostoru mezi kabinou a motorem.
projdi kabely od climatroniku do motor,prostoru a nekde to tam bude.
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

pool
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 07:30

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od pool »

abeljozef píše:Mozno preto ti nejdu tie vetraky ze sa pokazilo nieco na tom webasto ovladani, ale tazko ti poradim ked to nevidim. Skus vystopovat kam vedu vsetky tie kable z toho webasta.

Mozno je ten signal z kliamtronika do ovladaca vetraka premosteny cez to webasto a aby ono do toho vedelo zsasahovat. A v tom je problem.

Ked mas zapnute nezavysle svieti ti na klimatroniku HE ?
Od nez. topení vede do klimatroniku jeden drát který řekne zapni.Po té co zapne rozsvítí se na displeji HE.Bufik hřeje a ventilátor běží podle toho jaký stupeň si nastavím na ovladači.Jsou tam čtyři stupně výkonu ventilátoru.To vše funguje.

pool
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.02.2009 07:30

Re: Climatronic Sharan 2005

Příspěvek od pool »

Uplne stejnou vec jsem resil taky na jednom Galaxy (taky 96kW-2003),test akcnich clenu fungoval bez problemu,ale normalne neslo.myslim ani regulovat teplotu neslo.
problem byl pokud si pamatuju,ze nekde v kabelazi byl zlomenej drat,nekde v prostoru mezi kabinou a motorem.
projdi kabely od climatroniku do motor,prostoru a nekde to tam bude.[/quote]

To by mohlo být ono,protože před cca 14 dny se mi rozpojila hadička od ostřikovače která vede kolem svazku k zadním dveřím a tak 5l vody mi nateklo pod nohy u řidiče.Svazek byl ůplně mokrý a dost se tam s tím hýbalo aby se to vysušilo.Nemáš ponětí kam to vedlo,nebo jestli to bylo nějaké napájení?Ale díky směr je to dobrý.

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Luca_69 »

Vážení poraďte

Stejně jako u nekterých z Vás mi ventilátor funguje jen na nyjrychlejší stupen rychlosti jinak se netočí .. ale není to ten prední ale ten vzadu kde ten má ten předřadný odpor nebo jak se to jmenuje ? Kde ho najdu ?

Díky predem za radu ev. fotografii toho mizery co nechce nechat točit zadní větrák
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od ifos.cz »

Po dlouhe (a drahe) peripetii s chlazenim, ktera se snad uz konecne vyresila mi to jelo dva dny a najednou z niceho nic mi po nastartovani zacal blikat klimatronik a vubec dovnitr nefouka zadny vzduch.

VAG hlasi toto:

VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 7M0 907 040 A
Komponent a/nebo - verze: CLIMATRONIC MPV V101
Kódodvání softwaru: 00011
Kód opravny: WSC 00022
1 Nalezeny chyby:
01273 - Vetrak cerstveho vzduchu (V2)
35-00 - -

Nasel jsem vypalenou jednu neidentifikovatelnou 7.5A pojistku nad relatkama, ale po vymene se nic nezmenilo.
Nemohli mi neco nedocvaknout v servisu, kdyz mi dva dny predtim menili kompresor klimy? To si ne - predpokladal bych, ze v techto mistech nic k vetraku dovnitr nepovede ...
Ten vetrak je za kastlikem u spolujezdce? Da se k nemu dostat jen pres nej nebo musi dolu cela palubka?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Stačí vyndat kaslík. Do větráku by měl být 2pin konektor - změřit napětí na něm.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od ifos.cz »

Dekuji za potesujici zpravu!!! :-)

Dodatek: Tak na konektoru napeti neni :-( Je mozne, ze by to blokoval climatronik?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Tak ještě zkus vyndat konektor a na svorky větráku přivést 12V z baterky. Pokud půjde, je chyba někde v regulaci, pokud ne, pak tipuju uhlíky.

Větrák má ale pojistku 25 nebo 30A, takže hledej jinou. Větrák spíná relé J323 (tipuju u pojistek) a řídí jednotka J126 (kde je netuším).
Naposledy upravil(a) michall dne 27.04.2009 12:50, celkem upraveno 2 x.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“