MOTOR, EGR-VENTIL: přepouštěcí ventil za turbem, teče olej

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

MOTOR, EGR-VENTIL: přepouštěcí ventil za turbem, teče olej

Příspěvek od kos »

Zdarec pánové. Teče mi olej na koleno výfuku za výfukovým pařožím. Mysleli jsme turbo, ale to je bez vůle a tak mi mechanik tvrdí že to je ten ventil hned za turbem viz foto. Je tam klapka před kterou (směrem od turba) je vertikálně osa, která je prý ošoupaná a kolem ní protéká olej co je v sání a protéká ven bočním otvorem a kape to na to koleno výfuku (samzřejmě mi pálící se olej smrdí do auta).
celej ten otvor je silně zakarbonovanej 5mm vrstvou směrem od turba. Co mi poradíte? má mechanik pravdu?
Přílohy
DSCN7647.JPG
DSCN7648.JPG
DSCN7649.JPG
DSCN7650.JPG
DSCN7651.JPG
DSCN7652.JPG

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od trepifajxl »

Je to EGR ventil a chcípací klapka EGR se dá ucpat , pokud ti tece olej kolem hřídelky chcípací klapky tak nejspíš celý nový kus, to se opravit nedá.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od kos »

ještě pro jistotu připisuju číslo dílu 038131501J a nabízí mi to nový za 3700 s DPH

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od kos »

trepifajxl píše:Je to EGR ventil a chcípací klapka EGR se dá ucpat , pokud ti tece olej kolem hřídelky chcípací klapky tak nejspíš celý nový kus, to se opravit nedá.
Jak je možný že se tam ale tolik oleje dostane? mám mokrý celí zadní blok motoru

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od trepifajxl »

Není to jen olej, jsou to i přepálený výfukový plyny , které přepouští ten EGR ventil zpět do sání, proto to všichni zaslepují. Taky ti do těchto míst vychází odvětrání z ventilového víka (zase olej)
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od kos »

trepifajxl píše:Není to jen olej, jsou to i přepálený výfukový plyny , které přepouští ten EGR ventil zpět do sání, proto to všichni zaslepují. Taky ti do těchto míst vychází odvětrání z ventilového víka (zase olej)
aha. Takže co teď? Koupit novej EGR ventil, protože mi protéká olej kolem osičky ventilu a rovnou nechat zaslepit?

poraďte :-)
Díky

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od trepifajxl »

EGR ventil je to svislý s kovovou baňkou nahoře, to stačí zespoda zaslepit.
Chcípací klapka je ta velká placka na tý hřídelce uvnitř , ovládaná plastovou bňkou z boku a poku ti teče kolem tý hřídele která je skrz to těleso , tak je nejlepší nový kus, nebo zkusit starší málo jetý.
Ale to rozhodnutí je na tobě.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od kos »

Ještě mě napadlo, že když zaslepim EGR zespoda, je tam na nic ten ventil zezhora a můžu se pokusit ty boční díry, kudy prý olej vytéká taky zaslepit a je po starostech.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od jbarman »

Po starostech budeš mít po provedení rad z tohoto tématu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=94275 a ještě to vylepšíš :lol:

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od trepifajxl »

EGR zaslep a jestli ti to teče dírama hřídelky chcípací klapky tak to se ti asi nepovede zastavit a když jo , tak ne na dlouho. Ta chcípací klapka musí chodit volně, pokud zústane zavřená tak ti nepojede auto a pokud se nebude zavírat při chcípnutí motoru tak se motor sice zastaví ( nejde do něj nafta) ale strašně se bude otřásat. Posuď kolik máš najeto, jak dlouho tam ta klapka, je kolik stojí nová /starší, kolik eště chceš s tím autem najet, a jestli to chceš a za kolik ještě někdy rozebírat, pak se rozhodni.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od trepifajxl »

To na co poukazuje jbarman je to co říkám já , ale protože v tom tělese jsou dvě věci(funkce)
a ty máš podělanou tu druhou, tak řešení je trochu jinde i když zaslepení EGR je další vylepšení
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od kos »

Ten olej mi protýká ne u chcípací klapky, ale u toho ventilu vejfuku. Když jsem to rozebral, tak je tam jako miska a na každé straně je 5mm otvor kudy to prý teče. Tak jsem do otvorů řízl 6 závit a udělal červíky. Ještě chci zaletovat díru na podtlakovou hadičku. Zespoda jsem udělal záslepku ze 4mm plechu.
Ta chcípací klapka by měla být OK.

Takže uvidíme.

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepouštěcí ventil za turbem

Příspěvek od kos »

ještě přihazuju foto z rozebranýho ventilu
Přílohy
EGR1.jpg

Uživatelský avatar
sido-tuni1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 17.06.2008 22:17
Bydliště: Vychod SK

Re: MOTOR, EGR-VENTIL: přepouštěcí ventil za turbem, teče olej

Příspěvek od sido-tuni1 »

a olej stale tecie a tecie cez EGR cez dierky... mal som to vycistene, pomohlo to na 2 dni, znovu vidno olej.. neviem co s tym.. poradi niekto?? niekto hovori ze treba repas turba lebo povod toho problemu je tam , ale turbo ide bez problemov..

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

MOTOR, EGR-VENTIL: přepouštěcí ventil za turbem, teče olej

Příspěvek od matko001 »

Mam celu zadnu stranu motoru od oleja a vyzera, ze to ide odniekial od egr. Preventivne som zhodil aj hadicu ktora je pred IC - bol tam nejaky olej, ale daleko menej ako pri tom egr - tam je vela v sani a normalne to az tlaci von, az na zadnu stenu a odtial na spodny kryt motora

Odkial sa ten olej v tom egr berie? Je tam nejaky privod, alebo ako? Lebo sa mi ho zdalo fakt vela co som videl v hadici
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“