prošlapuji pedál brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

robekb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.02.2009 09:22

prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od robekb »

Zdravím, mám neuvěřitelný problém s brzdama. Asi před čtvrt rokem jsem zjistil, že když se pořádně zapřu do sedačky, tak jsem schopen cca po 15sec. dostat brzdový pedál až na podlahu. Auto brzdí úplně bez problému. Takže jsem jen nechal výměnit brzdovku a pořádně to nechal odvzdušnit, ale nic se nezměnilo. Následovala výměna hl. brzdového válce a zase nic. Nikde žádný únik, brzdovka se neztrácí. Prý by to mohlo být ABS, mě se to ale nějak nezdá. Nesetkali jste se s tím už někdy? Prý se to u Passatu občas stane... :(

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od SupermanXXX »

řek bych že je to normální dělá mi to taky

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od SupermanXXX »

i když teď sem zo zkoušel na octávce a ta to nedělá. napadá mě jen netěsnost brzdové soustavy

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od majkl1 »

U passata je ouplně noumální, Luďo. Pokud ti to vadí foukni tam válec ze supa :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

robekb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.02.2009 09:22

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od robekb »

Dík chlapy! Škoda jen, že to nevěděli taky kucí na STK v Krnově . Nanechali mě totiž minulý měsíc kvůli tomu projít. Celý měsíc jsem byl z toho nešťastný, ale v servisu Porsche mi taky řekli, že je to normální. Na uplně jiném STK mi taky řekli, že je to normální, že jinak mi to brzdí dobře, tak ať s tím dojedu, že mi udělaj STK tam. :?

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od SupermanXXX »

no já sem zjistil že se mi i ztrácí brzdovka takže já budu mít asi únik :cry: až to utěsnim tak dám vědět jestli se furt propadá

robekb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.02.2009 09:22

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od robekb »

Tak to přeji hodně štěstí :? Snad nebudeš platit jako já...

jbVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.10.2007 17:09

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od jbVW »

no dela to no..taky jsem to chvilu resil, ale kdyz rok nic neunika a jsou tam nove veci vc brzdovky a je to komplet odvzdusnene a brzdi jak ma.. NERESIT :)

nevim cim to je, ale dela to jenom pri stani na miste ne ?

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od Qweros »

jbVW píše:no dela to no..taky jsem to chvilu resil, ale kdyz rok nic neunika a jsou tam nove veci vc brzdovky a je to komplet odvzdusnene a brzdi jak ma.. NERESIT :)

nevim cim to je, ale dela to jenom pri stani na miste ne ?
no když na na brzdoví pedál budeš šlpat 15vteřin tak asi budeš stát na místě vždy :wink:

robekb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.02.2009 09:22

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od robekb »

Víte, co je zvláštní chlapi, jel jsem po telefonické domluvě udělat to STK zpět do Krnova, kde mi nakonec tu nálepku dali, ale tvrdili mi, že by to stejně nemělo projít, protože jak mi dali přečíst v jejich směrnícich, je tam jasně napsáno, že pedal nesmí jít prošlapávat k podlaze ani nesmí učinný chod pedálu jít až k podlaze, jinak je to nevyhovující. Bez vyjímek Passatu. Takže jsem stejně nevěděl, co jim mám na to říct. A nějaká závada to prý musí být, protože noví Passati to prý nedělali. :| Takže pokoj na dva roky mám, ale stejně mě to znervózňuje.

robekb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.02.2009 09:22

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od robekb »

Qweros píše:
jbVW píše:no dela to no..taky jsem to chvilu resil, ale kdyz rok nic neunika a jsou tam nove veci vc brzdovky a je to komplet odvzdusnene a brzdi jak ma.. NERESIT :)

nevim cim to je, ale dela to jenom pri stani na miste ne ?
no když na na brzdoví pedál budeš šlpat 15vteřin tak asi budeš stát na místě vždy :wink:
je to fakt, taky jsem to zkoušel za jízdy a vždycky než jsem to prošlápl, tak už jsem stál dávno na místě... :wink: Na válcích na STK jim to ale šlo, že.... A pořád mi tvrdili, že když pojedu z kopce s naloženým vozíkem a bla bla bla... i to jsem zažil a neměl jsem problém....

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od majkl1 »

15 vteřin v kuse nebrzdí ani moje ženská. Je problém pedál pustit a šlápnout znova? Mě to dělá též, ale jenom když na něm stojím hodně velkou silou. V provozu a to jezdím jako prase se mi ještě nestalo, že bych během brždění i při hře "kdo tam bude dřív" přišel o brzdy díky propadávání pedálu :P

Ty jejich podmínky jsou aktuální třeba u náklaďáku, kdy vzduchovou "ručkou" ovládáte brzdový válec. Tam pochopím, že když zaparkujete zkopce a dáte tuhle ručku, tak by bylo trapný po půl minutě auto sledovat, jak muchlá sousedovic trabanta :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od pianko111 »

me to naopak prijde lepsí že nejde pedál natvrdo. je to takovy pocitove komfortnejsi nez kdyz je jedovate tvrdej. a kdyz fakt potrebuju auto zabrzdit tak rozhodne v ty chvili nepremyslim jestli povoluje dolu nebo ne
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

robekb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.02.2009 09:22

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od robekb »

Jak říkám, nemám s nima problém. Problém měli jen ti na STK. A bojím se, abych to za dva roky neřešil znovu. I když pojedu určitě jinam.

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prošlapuji pedál brzd

Příspěvek od SupermanXXX »

tak mě mechanik odhalil špatnej levej zadní brzdič, teče kapalina skrz, prej se pedál propadat opravdu až na podlahu nemá tak uvidim až hi vyměnim. má někdo ponětí kolik stojí navej na B5ku?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“