zkusenosti s pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

zkusenosti s pneu

Příspěvek od klimbik »

caute, tak si projizdim net a hledam nejake dobre pneu na pasika a nasel jsem zajimavou stranku s jeste zajimavejsim obsahem.
testy pneumatik.
rikal jsem si, ze je to dobre, ze takova stranka existuje a jeste kdyz je tam tolik referenci, ale pak me neco zarazilo!
slysel jsem, ze pneu Goodyear Eagle NCT5 je dost dobry model. tak jsem si nasel hodnoceni. nic moc. a pak jsem se jen tak pro zabavu podival na nejlevnejsi pneu, ktere jsem pro sebe nasel Matador MP43 a hle! podle testu jsou asi dvakrat lepsi nez ty NCT5ky! nezda se vam to taky tak divne?
Jake mate zkusenosti se znackou Matador? potrebuju 2 gumy 205/50R17 a nemuzu se porad rozhodnout
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od wvwvw »

testy chvália toho kto si ich objedná, ale existuje angilcká www na testy všetkých pneu, ktorá je dosť objektívna, lebo zbiera údaje od vodičov s celej európy, ale neviem si spomenúť na jej presnú adresu, musím pohľadať

Matador + Barum najlepšie gumy na fúrik - kolečko

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od klimbik »

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreife ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sry jsem to tu zapomnel hodit ten odkaz, to je asi ono ale!!
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od strong »

klimbik píše:caute, tak si projizdim net a hledam nejake dobre pneu na pasika a nasel jsem zajimavou stranku s jeste zajimavejsim obsahem.
testy pneumatik.
rikal jsem si, ze je to dobre, ze takova stranka existuje a jeste kdyz je tam tolik referenci, ale pak me neco zarazilo!
slysel jsem, ze pneu Goodyear Eagle NCT5 je dost dobry model. tak jsem si nasel hodnoceni. nic moc. a pak jsem se jen tak pro zabavu podival na nejlevnejsi pneu, ktere jsem pro sebe nasel Matador MP43 a hle! podle testu jsou asi dvakrat lepsi nez ty NCT5ky! nezda se vam to taky tak divne?
Jake mate zkusenosti se znackou Matador? potrebuju 2 gumy 205/50R17 a nemuzu se porad rozhodnout
klimbik píše:caute, tak si projizdim net a hledam nejake dobre pneu na pasika a nasel jsem zajimavou stranku s jeste zajimavejsim obsahem.
testy pneumatik.
rikal jsem si, ze je to dobre, ze takova stranka existuje a jeste kdyz je tam tolik referenci, ale pak me neco zarazilo!
slysel jsem, ze pneu Goodyear Eagle NCT5 je dost dobry model. tak jsem si nasel hodnoceni. nic moc. a pak jsem se jen tak pro zabavu podival na nejlevnejsi pneu, ktere jsem pro sebe nasel Matador MP43 a hle! podle testu jsou asi dvakrat lepsi nez ty NCT5ky! nezda se vam to taky tak divne?
Jake mate zkusenosti se znackou Matador? potrebuju 2 gumy 205/50R17 a nemuzu se porad rozhodnout
Já bych do pneumatik typu Matador , Barum , vůbec nešel ještě v takovém rozměru 17, měl jsem je jednou a už nikdy více , jsou levnější ale potom zjistíš že jsi moc neušetřil velice se brzo sjeli a to nemluvím o jízdnim komfortu , hučelo to až mě bylo trapně když jsem někoho vezl a myslel jsem si že je to ložisko ale nebylo a to jsem měl po geometrii ve VW.Ted mám Brigestone Potenza RE 050A a nedá se to srovnat :roll:

Honza729
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od Honza729 »

Ja uz leta jezdim Good Year F1 Eagle, nyni uz treti sadu a nemenil bych. Zkousel jsem Michelin, Bridgestone (nejsou spatne !!), Dunlopy, ale vzdy jsem se nakonec vratil ke GY......

Uživatelský avatar
jono
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 20.10.2007 09:53
Bydliště: TAtry
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od jono »

Já bych do pneumatik typu Matador , Barum , vůbec nešel ještě v takovém rozměru 17, měl jsem je jednou a už nikdy více , jsou levnější ale potom zjistíš že jsi moc neušetřil velice se brzo sjeli a to nemluvím o jízdnim komfortu , hučelo to až mě bylo trapně když jsem někoho vezl a myslel jsem si že je to ložisko ale nebylo a to jsem měl po geometrii ve VW.Ted mám Brigestone Potenza RE 050A a nedá se to srovnat :roll:[/quote]

Ja by som tieto gumy tak nezatracoval to su predsa koncernove fabriky tých čo su tu menovane , viac by som sa sustredil na vzorok gumy kde sa vytvára hluk , v žiadnom pripade by som nešiel do šipovehop vzorku

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od Currahee »

Já bych do pneumatik typu Matador , Barum , vůbec nešel ještě v takovém rozměru 17, měl jsem je jednou a už nikdy více , jsou levnější ale potom zjistíš že jsi moc neušetřil velice se brzo sjeli a to nemluvím o jízdnim komfortu , hučelo to až mě bylo trapně když jsem někoho vezl a myslel jsem si že je to ložisko ale nebylo a to jsem měl po geometrii ve VW.Ted mám Brigestone Potenza RE 050A a nedá se to srovnat
Mňo možná nejsou jízdní vlastnosti Barumek a Matadorek úplně super, ale koupil jsem funglovky B Bravuris (výhodná nabídka) a nalítal na nich 17tis.bez většího opotřebení. Nakonec jsem je jako 70% ještě prodal. Co se týká opotřebení, tak je to spíš o způsobu jízdy, huštění a geometrii. Na normální ježdění to úplně stačí 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
hans45
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 27.04.2008 13:17
Bydliště: Kobeřice
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od hans45 »

Nazdar Nazdar, já osobně mám s Matadory negativní zkušenosti, ale ono to fakt záleží na typu dezenu, jedna guma může být super a jiný typ te samé značky může být sh.it. Záleží jak často jezdíš, ale pokud nacvakáš víc jak 15tiskm za rok šel bych do bridgestonu Michelin Good year. Najdi si testy a podle toho bych bral, já mám Bridgestone Turanza ER300 na 16tkach a jsem maximalně spokojen, tiche, perfektně sedí i za vody, prostě super.

Uživatelský avatar
saddam666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2009 15:48

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od saddam666 »

mel jsem pryže od b f goodrich a dokázaly že jsou qalitní je fakt že jsem je měl na jeepu ale ukázaly svoje qality na silnici mě nikdy nezklamaly a v terénu mě podržely a vydržely 6 let vostrýho zacházení
V6 4x4 über alles

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od pepanos »

saddam666 píše:mel jsem pryže od b f goodrich a dokázaly že jsou qalitní je fakt že jsem je měl na jeepu ale ukázaly svoje qality na silnici mě nikdy nezklamaly a v terénu mě podržely a vydržely 6 let vostrýho zacházení
to šest let stálo to auto na dvorku,s prázdnejma kolama,ne?
jinak si nedovedu představit,že nějaký gumy někdo jezdí 6let

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od klimbik »

pepanos píše:
saddam666 píše:mel jsem pryže od b f goodrich a dokázaly že jsou qalitní je fakt že jsem je měl na jeepu ale ukázaly svoje qality na silnici mě nikdy nezklamaly a v terénu mě podržely a vydržely 6 let vostrýho zacházení
to šest let stálo to auto na dvorku,s prázdnejma kolama,ne?
jinak si nedovedu představit,že nějaký gumy někdo jezdí 6let
hh, to je dobre. muj deda si v roce 1997 koupil novou felicii, jezdi s ni doted, taky jeste nemenil gumy, ale najel zatim jen 16tkm :))
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
milda.23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2008 11:10
Bydliště: Vysočina :)

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od milda.23 »

klimbik píše:
pepanos píše: to šest let stálo to auto na dvorku,s prázdnejma kolama,ne?
jinak si nedovedu představit,že nějaký gumy někdo jezdí 6let
hh, to je dobre. muj deda si v roce 1997 koupil novou felicii, jezdi s ni doted, taky jeste nemenil gumy, ale najel zatim jen 16tkm :))

Deda má úplně prvního favorita, a také má původní obutí, najeto 17 000 km není auto ještě ani zajeté :) Ale těch roků co má ,,božínku" :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od klimbik »

Deda má úplně prvního favorita, a také má původní obutí, najeto 17 000 km není auto ještě ani zajeté :) Ale těch roků co má ,,božínku" :)
presne :) prohnal jsem to auto akorat ja parkrat kdysi, kdyz jsem jeste nemel pasika, ted je to jezdeni ve felde pro me spis zatrest. hlavou se skoro dotykam stropu :)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s pneu

Příspěvek od tycon87 »

Zdarec, já bych osobně si přidal kačku a šel bych do těch Good Year. Do Barumu v žádném případě a Matadorky? Mám jen zimní a žádná sláva. :( Jako letní mám Pirelli P 6000 a je to fakt výborná guma. Nová jedna stojí kolem dvou ticíc, ale vydrží hodně moooooc! :lol: 8) 8) :lol:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“