AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Příspěvek od jmichalko »

Posielam Ti rádio Sound 2 nafotené z druhej strany.
Přílohy
radio.jpg
radio.jpg (17.79 KiB) Zobrazeno 7151 x

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ó děkuji tak alespoň vím jak to vypadá a na co se mám připravit

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Příspěvek od jmichalko »

Ako si vyriešil problém so zapojením nového rádia? Možno ti foto ani nepomohlo, lebo neviem aké ty máš originál rádio v Alhambre.Na foto je rádio so Sharana I.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Dneska si jedu pro kód na origo rádio potřebuji odpojit baterku a koknout se taky na ten zesik jak to tam všechno je a pak se rozhodnu jestli půjdu do rádia nebo do repro.Ale časem rádio stejně vyměním jenom nevím jak to bude potom s měničem,rád bych aby fungoval.

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Příspěvek od jmichalko »

Ja som menič nakoniec predal a kúpil rádio Panasonic CQ-C5300N, na MP3 a nebudem špekulovať s meničom a jeho zapajaním. Inak zosilovač má 4x20W, poradil mi to niekto na fore.

Uživatelský avatar
xKamil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od xKamil »

No ještě že můj Galaxy už měl ISO konektor :)

Uživatelský avatar
SestraVR6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SestraVR6 »

Dobrý den, tak jsem se podle zde uvedeného návodu snažil do Sharana rv. 97 VR6 přepojit rádio SONY . Nechtělo se mě stříhat dráty a tak jsem se rozhodl pro redukci ISO-Sha., Alh., Gal. Vytáhl jsem orig. Rádio VW a odpojil konektory, jak ze zadu z rádia, tak i ze zadu zesilovače, kam jsou přivedeny kabely od reproduktoru, je to opravdu zapojené 2x2přední +2x3 zadní repro, redukce pasovala taky suprově a neviděl jsem žádný problém nezapojit a nespustit rádio ! zapojil jsem i mute na HF Sony Ericson , rádio bez problému po otočení klíče v zapalováni do první polohy začalo hrát, naladil jsem pár stanic a nechal rádio cca 5min. hrát, poté jsem se rozhodl zasunout rádio zpět (samozřejmě, že vyplé a bez panelu) opatrně jsem chystal dráty, aby se nějaký v zadu neskřípl … zatím vše probíhá normálně řeknete si ….. ale co se nestalo po úplném zastrčení a usazení drátu a rádia, jsem opět rádio bez problémů pustil, chvíli jsem si hledal další stanice a vyzkoušel Mini Disk vše fungovalo naprosto suprově! A tak jsem si říkal jak jsem dobře udělal , že jsem konečně po nějaké době namógloval rádio do Sharana , a říkám si ještě zkusím jak funguje stmívání displeje (doposud rádio bylo v SEAT a XSARA, kde fungovalo vše jak mělo) no a v tom se začali dít věci!!! Otočil jsem klíček do druhé polohy, rožnuli se všecky kontrolky, a když jsem otočil přepínač na světla do první polohy, Rádio jako kdyby vyplo a znova zaplo …… někde v palubovce zacvakalo a tak jsem okamžitě světla vypnul ……. Říkám si budu muset asi stmívání displeje rádia oželit, hned jsem rádio opět vytáhnul a odpojil, upravil jsem redukci a odpojil napájení antény a light ! vše jsem vrátil nazpátek a zapnul rádio a nic ……. Rádio se jen rozsvítilo a nehrálo, říkám si je to divný a vyzkoušel jsem zapnout klíček do druhé polohy a ejhle! Různě se rozžínaly a zhasínaly kontrolky a jako kdyby se nějaké relátko snažilo něco sepnout -- cvakalo jako zběsilé! Odpojil jsem baterku , autorádio jsem úplně odpojil a proměřil všechny pojistky (i ty 40A vpředu u baterky), vše OK, znova jsem zapojil baterku a poslouchal jsem něco docela potichu, jakoby vrčelo ,ale opravdu velice tiše( cca 15 s.)!(vodní čerpadlo vrčí jinak) poté jsem otočil klíčkem do druhé polohy, kde to vypadalo tak , že je hodně slabá baterka u auta (nejsou se schopny ani zkalibrovat rafičky otáčkoměru, rychloměru a různě problikávají kontrolky)……… startovat už vůbec nejde!!! Auto je po elektrické stránce OFF . Neuměl by někdo poradit, čím by to mohlo být? Podle mě to vypadá, jako kdyby celá elektronika auta tahala napětí z jiného okruhu než z hlavního…… No toť aspoň takhle. Budu vděčný za každou dobrou radu.

Uživatelský avatar
SestraVR6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SestraVR6 »

SORRY ZA OT , VYREŠENO!!! 3x PY*A PY*A PY*A !!! Vybitá autobaterie :twisted:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Sestro Ty se mas, kdyby sly tahlke krasne vyresit vsechny problemy, to by byla parada. 8)

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Jak vyndat origo rádio

Příspěvek od crazyduke »

Prosím o radu, jak mám vyndat origo CD a rádio /nevím typ/ viz foto, co nejšetrněji????
Hledal jsem tu asi hodinu v tématech a nic jsem nenašel...... :oops: tak mě prosím nekamenujte.... :wink:
7.JPG
díky
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Jak vyndat origo rádio

Příspěvek od abeljozef »

Su na to pripravky. Ale ak tam zastrcis plechy tak uvolnis poistky. Potom za dverka kazety vyriahnes radio. Podobne aj CD.

Origo ten pripravok vyzera asi takto.
x.JPG
Jeho tvar zabezpeci ze sa zahakne a potom za nho tahas a radio ide von.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyndat origo rádio

Příspěvek od crazyduke »

dobrá zkusím ty plechy...... :wink: 0,8 nebo 1 mm??? ať tam nervu něco velkýho nebo naopak malého..... pokud má někdo origo, PLS změřte tloušťku a napište...Ď :cry:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Jak vyndat origo rádio

Příspěvek od abeljozef »

Mam ten pripravok v praci, zajtra ho omeram .

Inac primerne tej diere :roll: :wink:

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Jak vyndat origo rádio

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Nevím jestli Ford používá jiný princip, ale když jsem vytahoval já, potřeboval jsem 4 obyčejné hřebíky. Ty jsem strčil do děr a hlavně bylo třeba tlačit je do strany. Vevnitř jsou totiž západky, které se musí jakoby odklopit. Originál přípravky asi mají speciální tvar, aby to za ně šlo rovnou vytáhnout, ale my, kteří se vytahováním rádií neživíme, se s trochou šikovnosti obejdem i bez nich.
Přílohy
rádio.jpg

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyndat origo rádio

Příspěvek od crazyduke »

Díky Aleši, ale na obr. nahoře je vidět, že tam máme placatý otvor, tudíž hřebík asi neni to vhodné náčiní!!!!! 8) 8) 8) 8) 8)
Ale díky za snahu OCEŇUJI TO !!!!!!!! :wink:
Naposledy upravil(a) crazyduke dne 26.06.2010 13:57, celkem upraveno 1 x.
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“