MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: touran spotreba

Příspěvek od pitukes »

Odporucam si zmerat spotrebu podla dotankovania, nie podla palubneho pocitaca ! Ten casto krat nie je presny.
Mne naprilad ukazuje palubny dlhodobu spotrebu 5.1, ale v skutocnosti je to teraz v zime 6.5-6.7 (zimne pneu 205/R15)
Pocitam ze spotreba po otepleni a na letnych pneu klesne aspon o pol litra.
V lete s lahkou nohou spravim na jednu nadrz skoro 1000 km, ...teraz v zime sotva 900

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: touran spotreba

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj,mám 2.0Tdi 100kW(AZV) r.v 2003 a skutečnou průměrnou spotřebu mám okolo 7.5 l/100km(změřeno od plné do plné),jinak PC mi ukazuje o cca 1 l/100km méně-tedy cca 6.5l/100km,jezdím většinou jen po městě(z 95%),a změřeno to mám na cca 80.000 km za necelé 2 roky.Jinak na dálku mi to papá asi o 0.5l/100km méně-změřeno při cestě na dovolenou do Chorvatska-cca 1500 km a většina cesty po dálnici v průměru cca 120-130 km/hod.

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: touran spotreba

Příspěvek od Tauič »

Dlouhodobou zatím nemám ještě ověřenou, ale když jsem si vezl auto z německa, tak jsem jel 400 kiláků po dálnici rychlostí 130 - 140km/h a průměrnou spotřebu jsem měl 6,4. Teď mám jen couračky po městě, defakto se studeným motorem za 7,1.
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
OndraVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.03.2008 15:39
Bydliště: Beroun

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od OndraVW »

moje dlouhodoba je 8l/100km. Kdyz jezdim piano, tak za 7(umim i 5 ale to muzu hledat houby z okna), kdyz jedu jak se mi to libi tak za 8,5l/100km, no a kdyz fakt chvatam tak umi bumbat i 11,5. Ten, kdo hlasi dlouhodobou pod 6, je lhar a nebo si to neumi spocitat.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od jarod78 »

Mne to ukazuje dlhodobu spotrebu 7,2 l.Ale nejake to je divne ,lebo ked jazdim ja tak mi to nezere menej ako 8,5l.Zeby moja zena mala naukladany vajicka pod plynovym pedalom a nezere jej to viac ako 6l. :?: 1000 km na jednu nadrz ako napisal Pitukes , o tom sa mi moze iba snivat,ja tak max.750 km-800km.

Uživatelský avatar
horava
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 23.10.2008 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od horava »

hmm tak to bych teda chtěl někdy ujet aspon přes 700Km!!!
obvykle tak 650 max700 ale to musí jezdit více žena.dlouhodobý průměr 7,9 a krátky kolem 8litrů tak ten počítač je asi vb peci :roll: :?: :!:

Uživatelský avatar
Tauič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 19.09.2008 20:28
Bydliště:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od Tauič »

vím, že mě ukamenujete a že si vymýšlím, až sem ted napíši jakou jsem jel krátkodobou průměrnou spotřebou z Aše do Chomutova -cca 130km. Jel jsem výletním tempem a dodržoval předepsané rychlosti a měl jsem kurevsky lehkou nohu!!! Před cestou jsem natankoval a vymazal všechna data v pc. Cestu tam mi počítač ukázal za 4,8l/100km a cestu zpět 5,2l/100km. Chtěl jsem to prostě vyzkoušet za kolik to dá a tak jsem cestou počítal plastové lahve v příkopech :) Mam je přesně spočítané :D
Škoda Superb 3 combi 2,0 TDI L&K 2017, 140kw
VW Golf VI 1,2 TSI 2012, 63kw
VW Golf I cabrio 1,8i1991, 72kw

Uživatelský avatar
happy.blondak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústeckoorlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od happy.blondak »

Moje spotřeba: Zima (tempomat) - 5,5 až 6,5l. Zima (bez tempomatu) - 6 až 6,5l. Léto (s klimou a bez tempomatu) - 7,5 až 8,5l. Léto (bez klimy a bez tempomatu) - zatim nevyzkoušeno :D , všechno svižnější jízdy - nešetřím ho. Hold 1630 kg + většinou jezdim ve 2,5 lidech tj. celkem zhruba 1800kg - to už je nějaká váha.

Uživatelský avatar
LowBush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2009 08:30
Bydliště: Severní Morava

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od LowBush »

Moje spotřeba:
Léto dlouhodobá 5,8l (cca 60% s vlekem 400 kg) pneu 205/55/16
Zima dlouhodobá 6,0l (cca 75% s vlekem 400 kg) pneu 195/65/15
jednotlivá jízda s vlekem do 20 km 6,0-6,8l nad 20 km 5,3-6,0l
bez vleku do 20 km 5,2-5,8l nad 20 km 4,2-5,5l s dálnící do 6,0l

Econ nezapínám.

Příležitostně kontolováno plná>plná a přepočet spotřeby, odchylka do 0,1 l/100km proti PC.

Nejhorší jízda 1350 km Ostrava-Gdaňsk-Ostrava s vlekem, nazpět odtah zadřené Škody Forman kamaráda a v autě 5 lidí+pes, na otočku za noc 16:00 start a v 8:00 vrátit vlek - spotřeba 7,2l.
VW Touran 1,9 TDI Trendline, 74kW, 7míst
Jsem líný tunit, ale tohle auto je super už z fabriky ;-) !!!

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od T150 »

Já dlouhodobá 3,9l, pořád naložený auto na plný kule, tahnám pořád karavan, kdyby se mi chtělo někde spát. Mam to udělaný na tajnej vypínač, že když jedu po rovince nebo z kopce tak si vypnu dva válce a jedu jen na zbylé dva a tím pádem se dostávám někdy i na 3,5L/100 kiláků :D:D:D
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
LowBush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2009 08:30
Bydliště: Severní Morava

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od LowBush »

T150 píše:Já dlouhodobá 3,9l, pořád naložený auto na plný kule, tahnám pořád karavan, kdyby se mi chtělo někde spát. Mam to udělaný na tajnej vypínač, že když jedu po rovince nebo z kopce tak si vypnu dva válce a jedu jen na zbylé dva a tím pádem se dostávám někdy i na 3,5L/100 kiláků :D:D:D
Dobrá,
tak až pojedeš do toho Chorvatska a z5 zapni si tempomat na 130 podle GPS a dej nám vědět jakou spotřebu jsi měl. Tipuju 6,0-6,2l. Vyděláš jak na spotřebě, tak na pokutách.
Já vám vaše chipování taky nevymlouvám. Můj názor je, že větší vliv než hmotnost má rychlost jakou jedeš. Koupili jsme si auto které je stejné jako Golf a OctavkaII a jedinou nevýhodou je ta větší krabice. Takže pokud se pohybuju mimo dálnice a na pohodu dodržuju předpisy budu stejně jako oni jezdit levně.

Dávám zde svůj názor a své zkušenosti a je mi jedno jestli s tím (ne)souhlasíte. Pokud ale chycete aby vznikla komunita "Turaňáků" tak přijměte i jiný pohled na věc. Jinak vás zůstane pořád jenom 6.
VW Touran 1,9 TDI Trendline, 74kW, 7míst
Jsem líný tunit, ale tohle auto je super už z fabriky ;-) !!!

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od T150 »

LowBush píše:
T150 píše:Já dlouhodobá 3,9l, pořád naložený auto na plný kule, tahnám pořád karavan, kdyby se mi chtělo někde spát. Mam to udělaný na tajnej vypínač, že když jedu po rovince nebo z kopce tak si vypnu dva válce a jedu jen na zbylé dva a tím pádem se dostávám někdy i na 3,5L/100 kiláků :D:D:D
Dobrá,
tak až pojedeš do toho Chorvatska a z5 zapni si tempomat na 130 podle GPS a dej nám vědět jakou spotřebu jsi měl. Tipuju 6,0-6,2l. Vyděláš jak na spotřebě, tak na pokutách.
Já vám vaše chipování taky nevymlouvám. Můj názor je, že větší vliv než hmotnost má rychlost jakou jedeš. Koupili jsme si auto které je stejné jako Golf a OctavkaII a jedinou nevýhodou je ta větší krabice. Takže pokud se pohybuju mimo dálnice a na pohodu dodržuju předpisy budu stejně jako oni jezdit levně.

Dávám zde svůj názor a své zkušenosti a je mi jedno jestli s tím (ne)souhlasíte. Pokud ale chycete aby vznikla komunita "Turaňáků" tak přijměte i jiný pohled na věc. Jinak vás zůstane pořád jenom 6.
Vždyt já ti to neberu přece, neřekl jsem nic špatného proti tvému názoru, respektuju ho, jen sem si trochu zaftipkoval :mrgreen: .........to snad každej pochopil ne :wink:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od T150 »

Lowbusch: No ja právě Touranem asi nepojedu, nechci ryskovat na těch velkejch kolech že někde udělám pneu a pak ji tam budu buh ví kde shánět, pofrčim hezky Scenicem 2,0 benzin :D
ale s tou rychlostí s tebou samozřejmě souhlasim, když jezdíš klídek kolem 2000 otoček tak je spotřeba někde jinde než když jedeš pořád plnej plyn......
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od ROBIINU »

LowBush píše:
T150 píše:Já dlouhodobá 3,9l, pořád naložený auto na plný kule, tahnám pořád karavan, kdyby se mi chtělo někde spát. Mam to udělaný na tajnej vypínač, že když jedu po rovince nebo z kopce tak si vypnu dva válce a jedu jen na zbylé dva a tím pádem se dostávám někdy i na 3,5L/100 kiláků :D:D:D
Dobrá,
tak až pojedeš do toho Chorvatska a z5 zapni si tempomat na 130 podle GPS a dej nám vědět jakou spotřebu jsi měl. Tipuju 6,0-6,2l. Vyděláš jak na spotřebě, tak na pokutách.
Já vám vaše chipování taky nevymlouvám. Můj názor je, že větší vliv než hmotnost má rychlost jakou jedeš. Koupili jsme si auto které je stejné jako Golf a OctavkaII a jedinou nevýhodou je ta větší krabice. Takže pokud se pohybuju mimo dálnice a na pohodu dodržuju předpisy budu stejně jako oni jezdit levně.

Dávám zde svůj názor a své zkušenosti a je mi jedno jestli s tím (ne)souhlasíte. Pokud ale chycete aby vznikla komunita "Turaňáků" tak přijměte i jiný pohled na věc. Jinak vás zůstane pořád jenom 6.
Pořád je lepší, když nás bude 6 než takový nesmyslný řeči :twisted: :mrgreen:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od alesino »

podle palubáku ve " 2 " což je dlouhodobá v zimě + webasto na 15" zimákách kolem 8,0 litrů a to jezdím převážně město ... dálkovku / tempomat / plně naložený do Itálie na lyže s truhlou na střeše / vesměs dálnice rychlost kolem 140 km/h / jsem koukal jako blázen 6,0 litrů ve skutečnosti podle natankovaných litrů a počtu kilometrů rozdíl + 0,2 litrů k palubáku ... v létě s klimou / stabilně léto i zima / na 16 " kolem 6,5 - 7,0 ve městě , dálkovku po dálnici / tempomat / cca 5,8 - 6,2 ... 6 st. DSG 1,9 TDI série 77 kW najeto 159.000 km / zatím - vid Zdenku TDI FUN :lol: /
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Odpovědět

Zpět na „Motor“