TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Tommate »

takže pokud to jde, tak to by mne zajímaly další podrobnosti, ceny, odkazy atd. :mrgreen: , není to doufám něco jak dávat do auta klimu, to už nenazývám reálné, překopávat půl auta je nerozumné, ale nezávislé topení by se mi hodilo

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od vasyl »

musiš sehnat bufik vodni čerpadlo a naftové impulzní čerpadlo po případě spinaci hodiny vše najdeš v přispěvkach na foru a pak zůstane jen montáž ale najdřiv musíš pros koumat auto proč tam nemáš topeni a jestli vedou trubky ti vůbec do zadu třeba maš doopravdy nějaký hybrid :?: :idea:
Galaxy TDI 81kw

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Tommate »

tak ono to tam je, myslím ten příhřev, to je vlastně podstata toho bufiku, jen není dělaný na provoz bez chodu motoru, teď jsem to pochopil :idea: , nevim jestli to vůbec správně funguje, bude problém asi v čidle okolní teploty, pokud je motor studený ukazuje správnou teplotu, ale po 10-15minutách už ukazuje letní teploty :lol: což asi nedává tomu příhřevu šanci fungovat, jde tedy jen o doplnění nějakých součástek aby se z toho stalo nezávislé topení

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od vasyl »

no to pravě vono jsem to taky udělal dal tam vodni čerpadlo a spinaci hodiny a přez rele zapojil ventilátor a už je teploučko :lol: :lol: :lol:

majoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 31.01.2009 18:47

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od majoli »

ten mirex to popísal podrobne, ale nie je mi jasná jedna vec, keď mám baterku od bufiku pod sedadlom spolujazdca, natiahnem prívod z nej alebo z baterie pri motore, riešil to niekto?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

Pokud máš baterku pod sedačkou origo, pak by jsi (asi) měl mít nezávislé topení. Alespoň já to tak měl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

majoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 31.01.2009 18:47

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od majoli »

michall píše:Pokud máš baterku pod sedačkou origo, pak by jsi (asi) měl mít nezávislé topení. Alespoň já to tak měl.
lenže ovládanie nemám

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

No pokud je dobíjená a je OK, napojil bych bufíka na ní. Budeš šetřit tu v motoru, a i v případě totálního vybití 2. baterky nastartuješ.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

majoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 31.01.2009 18:47

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od majoli »

ok dík, tiež som myslel že to bude nejlepšie, ešte poradí niekto kde za dobrý peniaz zoženiem žhaviacu sviečku?už pomaličky dožíva

Uživatelský avatar
Sazic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2009 08:25
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Sazic »

Ahoj mohl by jste mi někdo poradit kam u Sharana I vřadit přídavné elektrické čerpadlo pro příhřev a zda je k tomu ještě něco třeba (ventil,...) ??? Díky

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Tommate »

pro samotný příhřev není nutné žádné přídavné čerpadlo, pro nezávislé topení (bufík) jo, to jenom pro upřesnění

třeba tady je vhodnější téma, kde najdeš víc info
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49003" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mahura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.06.2009 10:43
Bydliště: Hlubočepy

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od mahura »

Ahoj všichni nevíte náhodou o někom kdo by mi byl schopnej udělat z příhřevu nezávislé stačilo by na čudlík hodinky nejsou třeba ...elektrice moc nerozumím :roll: :roll: :roll: díky za tipy

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od trepifajxl »

mahura
máš SZ
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od jukinoo »

zdravim planujem prerobit svoj prihrev d5zf na nezavisle podla prilozenej schemy ale nemozem zohnat relatka z ochranou diodou tak ci mozem pouzit relatka 404 zo SAG ktore zodpoveda funkciou len neviem na kolko amper je stavane potrebujem na 30A
Přílohy
File0011.pdf
(557.22 KiB) Staženo 188 x
Snímka0118.jpg

Uživatelský avatar
mahura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.06.2009 10:43
Bydliště: Hlubočepy

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od mahura »

Kdyby chtěl někdo předělat příhřev na nezávislé tak můžu doporučit našeho klubáka Trepifajxla ...Odvedl skvělou práci za rozumnej peníz :D :D Topení maká jako fík a za chvilku je tam po prsa vytopeno :999: Tímto bych chtěl Trepifajxlovi poděkovat za spolupráci :daz:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“