Ramena - jak poznat které je v háji?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od Adham »

LEMFÖRDER a pak SWAG
Obrázek

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Tak jsem vyměnil vše a pořád to klepe. Je to takový jemný ťukání (tlumený) a projevuje se při pomalé jízdě na jakékoli nerovnosti (zase pouze na pravé straně - resp. při přejetí nerovnosti pravým kolem). Projevuje se to jak při lehkým přibrždění, ale i bez brždění. Stačí i jemně popojet a přibrzdit a ťukne to. Měnil jsem i obě pouzdra na stabilizační tyči a nic. Má tlumič nahoře nějakej doraz nebo tak něco? Napadá někoho něco?
Díky

Uživatelský avatar
vantac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2008 21:43
Bydliště: SVK - NR, NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od vantac »

wvwvw píše:Ja som ešte šróby nerezal, pri hornom ramene povolíš držiak s tlmičom a pri spodnom povolíš nápravnicu a je vykydané
a autogen je potrebný skoro vždy, ten vrchý šrób dávam vždy nový a kýbel vazelíny aj tak pri dalšej výmene sa nedá vybrať
. . . :lol: a keď už nechceš meniť všetky čapy, tak vždy vymeň aj ten druhý čap ktorý je pri tom zlom čape či už dole al.hore.
vazelina kondenzuje... preto to mas zahrdzavene! Musis pouzit trochu ine preparaty... :wink:

Uživatelský avatar
vantac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2008 21:43
Bydliště: SVK - NR, NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od vantac »

johnns píše:Tak jsem vyměnil vše a pořád to klepe. Je to takový jemný ťukání (tlumený) a projevuje se při pomalé jízdě na jakékoli nerovnosti (zase pouze na pravé straně - resp. při přejetí nerovnosti pravým kolem). Projevuje se to jak při lehkým přibrždění, ale i bez brždění. Stačí i jemně popojet a přibrzdit a ťukne to. Měnil jsem i obě pouzdra na stabilizační tyči a nic. Má tlumič nahoře nějakej doraz nebo tak něco? Napadá někoho něco?
Díky
mne to robi presne tak isto, ale na lavej strane... a tiez to neviem zistit z coho to ide... :( . Vraj to moze robit aj brzdova dosticka, ale to sa mi nezda. Takze chalani co to moze robit? :roll:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od ameron »

Ja ked som si raz menil pruziny na tlmicoch, tak som poriadne nepritiahol horne skrutky dorazu tlmica. Ked som to zlozil tak mi to stale hrkotalo pri neroznostiach na tej voli. Musel som znova tlmice zhodit stlacit pruziny stahovakom a skrutky dorazu dotiahnut.

Je teoreticka moznost, ze ti moze hrkotat aj toto.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Díky za reakce.
Taky mi tlumič (resp. nějaké uložení nahoře) už připadá jako (snad) poslední možnost. Dneska nový poznatek - dělá to i na zcela hladkém povrchu při lehkém přibrždění. Kolikrát přibrzdím, tolikrát to klepne. A pouze při jízdě vpřed. Při couvání a přibrždění - nic. Takže jak se přesune váha auta při jízdě vpřed a přibrždění dopředu, něco v pravo klepne. Jinak brzdy mám v poho.

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od Meggy »

horní uložení tlumiče často klepe, taky silentbloky motoru
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od Meggy »

...lukys... píše:Kterou značku ramen preferujete?
vhledem v poměru cena-výkon tak určitě SWAG

pokud máš dost peněz tak LMI

obojí můžeš koupit s mojí slevou u Elitu
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
vantac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2008 21:43
Bydliště: SVK - NR, NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od vantac »

johnns píše:Díky za reakce.
Taky mi tlumič (resp. nějaké uložení nahoře) už připadá jako (snad) poslední možnost. Dneska nový poznatek - dělá to i na zcela hladkém povrchu při lehkém přibrždění. Kolikrát přibrzdím, tolikrát to klepne. A pouze při jízdě vpřed. Při couvání a přibrždění - nic. Takže jak se přesune váha auta při jízdě vpřed a přibrždění dopředu, něco v pravo klepne. Jinak brzdy mám v poho.

...ak sa ti podari tuto zahadu odstranit, daj mi prosim ta hned vediet, lebo mne to robi presne to iste. Citim to pri brzdeni, a pri pomalom prechadzani nerovnosti. Mechanik mi skontroloval vsetky ramena a tie nemaju ziadnu vôlu, pre istotu som dal vymenit oba capy riadenia (jedna strana mala vôlu), nastavil geometriu a stale tam je take tukanie.... :(

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od live69 »

vantac píše:
johnns píše:Tak jsem vyměnil vše a pořád to klepe. Je to takový jemný ťukání (tlumený) a projevuje se při pomalé jízdě na jakékoli nerovnosti (zase pouze na pravé straně - resp. při přejetí nerovnosti pravým kolem). Projevuje se to jak při lehkým přibrždění, ale i bez brždění. Stačí i jemně popojet a přibrzdit a ťukne to. Měnil jsem i obě pouzdra na stabilizační tyči a nic. Má tlumič nahoře nějakej doraz nebo tak něco? Napadá někoho něco?
Díky
mne to robi presne tak isto, ale na lavej strane... a tiez to neviem zistit z coho to ide... :( . Vraj to moze robit aj brzdova dosticka, ale to sa mi nezda. Takze chalani co to moze robit? :roll:

no děte nekam, to koukám, mě to dělá na levé straně a nápravu qa vše tam sem měnil, krom uložení tlumiču , už fakt nevim, asi nákej permoník :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Dnes jsem přijel z dovči. Tak se na to co nejdříve vrhnu. Nicméně jsem si chtěl potvrdit, že je to to horní uložení tlumiče. Zajel jsem tedy na kopec, přítelkyně sedla za volant a bez spuštěného motoru (aby to bylo lépe slyšet) vždy popojela a přibrzdila. Dal jsem ucho přímo mezi tři šrouby uchycení tlumiče pod haupnou a tam odsud ani ťuk! Bylo to slyšet velmi zřetelně jako někde od kola. Že by desky nebo něco tam? Takže tlumič zatím dělat nebudu a udělám nejdřív kotouče a desky, které jsem stejně plánoval. Jsem zvědavej na výsledky. Dám vědět.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Tak dnes jsem dělal komplet brzdy (kotouče i desky) a doufal, že bude vyřešeno. Ťukání je tam stále! :evil: Fakt nevim! Nějakej nápad?

Uživatelský avatar
Humo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 12.10.2008 15:19
Bydliště: Bratislava - Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od Humo »

Mal som podobny problem dal som auto do servisu a zistili ze som mal utrhnute silembloky na motory. Bolo to ale na AUDI A6. Ale je tiez mozne ze mam nieco podobne na mojom pasikovy. Ale ja chcem necat vmenit komplet napravy a tlmice lebo mam uz hodne najazdene. A potom uvidim co budem pocut najviac.

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od Mathyas »

Je fakt že jsme taky tahali za kde co a ťukání se objevuje stále a jen na nerovnostech ale né při propružení ale při pomyslném vrtění kola ze strany na stranu, z toho jsem usoudil, že třeba tyč řízení... a nic, vyměněno a hrkáme vesele dál. Ale je fakt, že než jsem k autu přišel tak tam měnili v origo servise tlumiče a když si vemu, jakým způsobem domršili vanovej výpušťák, přední stěnu a zadní tlumiče, tak je klidně možný, že to uložení tlumičů bude v kýblu, nebo nedotažený, jak bude chvilka tak to asi znovu rozházím.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od ameron »

Tak tak pozri to. A ked to budes mat uz von ta kukni aj ci su poriadne dotiahnute horne matky tlmicov.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“